Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 62250 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #165
eto , drago mi je da se napokon neko docepal rakete iz prve ruke ,


svi koji bar malo poznaju jazavca , znaju da ako on tako prica to ima tezinu u svakoj rijeci ...


dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #166
Sve su to igracke za neke,  a za druge nisu.
No dobro kako god bilo, stvarno je dobar stroj pogoden i uskladen super radi, tko ga bude kupio nece pozalit.
Eto toliko  od mene  :)

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #167
upravo ti koji to smatraju "igrackama" obicno parkiraju u garazu sa zatvorenim vratima ....



dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #168
ma to su sve tracevi ;D urotnici koji ne vole fantome ;D

kako kaze tip "at least we got that on video"  ;D

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #169
Super stroj, tehnološki napucan ali kamera nije ni blizu GoPro4, 1080p je ok ali na 4k ima previše preljevanja, čim se nešto malo brže mjenja u kadru sve je mutno (shutter prespor na 4k), također prilagodba na svijetlo radi stepeničasto i cijelo vrijeme nešto podešava pa se javlja "flickering" dok na GoPro ta auto prilagodba ide glatko, na UHD TV-u diagonale 1,6m se sve vidi, snimka sa inspire-a je kao da se upali light show u zatamljenoj prostoriji  :)
Možda to mogu ispraviti u nekom od firmware-a za kameru.
U svakom slučaju moja ekipa je razočarana s kamerom (zasad) i nije to to što se vikalo na sva usta, FT bi mogao biti bolji, kako god ga vozili uvijek ispadne 15min, kad dođe do 15min za očekivati je da u slijedečih 30s aktivira AL, druga veča baterije dodaje 2min više leta, tako da nema priče od 20min na inspire-u. HD link nije Full HD (kao što je DJI Lightbridge), več je 720p ali za veličinu displaya na tabletu je i više nego dovoljno.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #170
Imam gopro 4 Black sada koliko je bolje ne znam toliko lošije nije.
Full hd radi super.
U svakom slučaju pojesti će ekipu sa modelima koji nose dslr fotiće, samo zato što će imati rezultati koji 99% ljudi neče primjetit da je lošiji od nekog dslr-a koji ima isti problem sa shutter speedom.
A što se tiče 4 k slike meni zapinje i na gopro 4 i na gopro 3+ i na ovoj od inspireda sada dal zapinje manje ili više ist bog ako zapinje i naj manje ne valja.
Drugim riječima kome treba 4 k slika da bude kako spada nek si zato kupi kameru a svi znamo da ta kamera nije gopro 4.
Ako je tvoja ekipa razočarana sa kalitetom slike, nek možda razmisli o red ili nekoj boljoj kameri pa možda zadovolji kriterije.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #171
Samo sam napisao kako i je.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #172
Slažem se sa obadvoje djelomično, onome kome treba 4K neće sigurno snimat sa gopro ili inspire 1, snimat će to sa nečim drugim BMPC GH4 A7S itd. a kome i to nije dosta u zrak se može dignut i RED, neka dignu i alexu ako mogu :D  doduše vidio sam neke amere koji su i to digli u zrak sa x12... e sad zaglibili smo u kameri na inspire 1? što se u budućnosti neće moći stavit neki drugi gimbal sa nekom drugom kamerom barem su tako naveli?
Što se tiče HD downlinka naponon se neko sjetio napravit dvosmjernu komunikaciju i to iskoristit za downlink, ne znam na kojem standardu rade ali trenutno se jako bolesni datarateovi mogu ostvarit na wifi linkovima sa 802.11a/n na 40MHz širini kanala se ostavruje 64qam što je dovoljno za 300Mbps agregiranog što je realno 150mbps  :)  sad je izišao novi standard 802.11a/n/ac koji to diže na letvicu više dataratovi na wireless linku i preko 500mbps naravno na modulaciji koju je teško ostvarit 254qam sa odgovarajućim antenama FullHD 60fps 4:2:2 se može poslat sa takvim linkovima i do 2km, latencija ispod 1ms.. zašto sve sam ovo napisao očito ne žele dati odmah sve od onog što tehnologija nudi, cijena vjerujem da je pristupačna a te HD linkove cijene ko suho zlato... pogledajte samo WHDMI što je to nego ovo gore što sam naveo samo je upakirano drugačije i šalju PPM po tome... očito čim se nešto tiče filma i snimanja mora biti sve precjenjeno 6x....


Nadam se da razumjete što sam htio reći... to je precjenjeno i cijena će polako padat kako novi igrači budu dolazili...



Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #175
Imao sam P2V+ dosadio mi i prodao sam ga prijatelju.
Sad me opet vuce kupiti.
Dvojim između
Inspire1                             - 22000kn
P2H3 3D + GOPro 4Black  - 13000kn


ustvari muci me pitanje vrijedi li inspire razliku u cjeno od 9000kn

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #176
Ako ti se ne žuri i ne treba ti odmah hitno moj savijet ti je da pričekaš da se to sve malo odrola, sredina ove godine bi sve moglo biti i jeftinije a i neke preinake ako ih uopće i bude.. svakako treba i vidit te zakonske regulative koje se kuhaju... fantoma si složiš za manje od te navedene cifre..

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #177
Mislim da češ to sam morati odlučiti i to po svojim preferencama i mogučnostima jer vjerovatno si proučio i jednu i drugu opciju, mogučnosti karakteristike, cijene...
Za razliku od 9000kn si kupiš recimo LG UHD telku (ako več nemaš) pa guštaš i u gledanju snimke a ne samo u letenju, a ako lova nije problem onda je Inspire ipak hit proizvod među kopterima što se mora priznati, kako taj DJI mlati lovu, koliko vidim nemogu ih nasmagati tolikom brzinom koliko se traže, evo čak se i kradu: http://losangeles.cbslocal.com/2015/01/17/thieves-steal-as-much-as-50000-in-equipment-from-drone-business/
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #178
Kako si došao do 13 000 za P2 H3?