Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 62245 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #195
Koja je usput i skoro duplo jeftinija

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #196
Prvi let Inspire 1 u mom dvorištu  :) .
Pilot Banga, a sukladno prijedlogu zakona ja sam bio spoter obzirom da smo letjeli FPV...


Prvi dojmovi o stroju su vrlo pozitivni.
Možemo filozofirati tražiti mane i sl........................ali po mom skromnom mišljenju stroj opravdava svoju cijenu.
Leti vrlo stabilno, motori zrače snagom, lijepo izbalansiran, ft je ok, e sada naravno da tu ima i detalja koje treba dotjerati ali generalno....prst gore za Inspire1....

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #197
Jedno pitanje jeste primjetili da kada transformira ruke u gornji položaj promjeni smjer potiska malo u stranu (nagib 5-8 stupnjeva). Ili se to meni samo čini na slikama koje gledam (ne na ovim tvojim).

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #198
Letjeli smo svega 1 let u mraku čisto za probu, pošto je stroj novi tako da nisam detaljno analizirao ali budem.


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #200
Oču to  :P

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #201
Koliko sam vidio brzim pregledom stroj drži visinu odlično zbog senzora s kojim mjeri udaljenost do tla.
Senzori na slici s mrežicom su ultrazvučni dok je ovaj jedan s lećom optički..(prepostavljam infra-ali budem izmjerio)....

 

INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #202
Hhhh nije bas bilo vrijeme i mjesto za prvi let (noc, hladno, te snjieg na putu), ali eto nismo mogli odoliti bar ga dici.. Cim budem slobodan i posluzi vrijeme ide pravi test.  Moram rijesit ipad jer ovaj sto imam nestane u klapne/celjusti od daljinskog iako je na DJI popisu. Ipad 4, ali to sam znao prije nego sto sam i uzeo.
Komentar brz mislio sam na palice, nebi bilo lose da ima i opcija expo da se smanji osjetljivost istih, a sto se brzine tice, nek je ima sto vise bolje za zujanje i gustanje :)

Btw ako netko ima ipad air 2 ponude u inbox. Idelano ako moze pod racun dell venue 8 pro win 8.1 novi dobio za Božić, prakticki stoji samo proban.

Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #203
Opak stroj! Koliko sada košta novaca u RH na kraju? Recimo da bi koristio Inspirea za snimanja iz zraka, trebam onda još barem 2 baterije i neki ipad kao ekran za fpv ili se dobije sve?

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #204
Naravno da ti DJI nece prodati iPad kad to nije njihov proizvod. U paketu dobijes jednu bateriju. Imas jedino opciju kupiti paket sa jednim ili dva daljinca. Cijena u hr je ista kao i u EU, a to zavisi gdje ga kupis, odnosno gdje nades najbolju ponudu. Za bazni model racunaj na oko 22 000 kn. Na to dodaj iPad Air 2 koji varira ovisno o ponudama izmedu 3700 do 4200 kn te jos par baterija, komad je oko 1400 kn.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #205
Ove ultrazvučne senzore svojevremeno sam kroistio kad sam bio klinac na natjecanjima za robotska kolica, detekcija prepreke, labirint itd. preciznost mu je bila +-1cm, mjeri do max 8m a poslje je dosta neprecizan i gotovo beskorisan.


A ova drugo je kamera ona analizira površinu dole i na osnovu toga drži poziciju "indoor GPS"  barem tako mislim možda sam u krivu. Nešto kao kinect za ybox prepozna neki objekt na podu i zalocka se za njega.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #206
Takve slične senzore koristi Ar.Drone...i nisu se pokazali bas nesto dobri...
Lp,
Alex

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #207
Naravno da ti DJI nece prodati iPad kad to nije njihov proizvod. U paketu dobijes jednu bateriju. Imas jedino opciju kupiti paket sa jednim ili dva daljinca. Cijena u hr je ista kao i u EU, a to zavisi gdje ga kupis, odnosno gdje nades najbolju ponudu. Za bazni model racunaj na oko 22 000 kn. Na to dodaj iPad Air 2 koji varira ovisno o ponudama izmedu 3700 do 4200 kn te jos par baterija, komad je oko 1400 kn.
Hehe, nisam mislio da će prodati iPad, već da li oni imaju neki svoj ekran koji dolazi u kompletu ili se baš mora još dodatno kupiti iPad :)


INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #209
nemora biti apple moze i android da bi mogao koristit aplikaciju dji pilot, ali mozes koristiti i monitor s hdmi, iako tu imas manje opcija te informacija. ne dolazi nikakav monitor/tablet/mobitel u paketu to moras imati ili dodatno kupiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju