Skip to main content

Topic: Pomoc, T625 SHUTTLE ne radi (Read 1807 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc, T625 SHUTTLE ne radi

Pozdravi Wespenu i svima na forumu

Zovem se Nenad a želio bi uključiti svog sina Dana u helikopterski svijet. Čak imamo i helikopter:) Dobili smo ga od mog brata i ne znam ni koja je to klasa takvih stvarčica no znam da ga je on, brat,  isprobavajući u sobi uspio jednu elisu onesposobit jer mu se jedna žica otpojila. Ima li netko tko bi to pogledao. Ja mogu doći bilo kuda na području Zagreba, Jastrebarskog i Samobora. Helikoper je dakle korišten jednom dug je 40 cm. T625 Shutle, 3 channel, digital proportional R/C, gyro i servo, On - off light, baterija Li - Polymer 3.7v 1000mAh, triple protection. Pišem što vidm na kutiji.

Dakle molba je da mi netko to pogleda da li se da srediti da mu eventualno taj helkać  poklonimo za roćkas.

Drugo što me zanima je gdje takvi početnici mogu dobiti prvu poduku iz letenja helikopterom. MI živimo 10 - ak kilometara od lučkog.
Dan je vrlo zainteresiran za tehničke stvari i vrlo je precizan a čuo sam da se održavaju tamo, u Lučkom neki tečajevi iz modelarstva što bi ga vjerujem isto jako jako zanimalo.

Evo to je to za početak

Ugodan dan

Nenad

Odg: Pomoc, T625 SHUTTLE ne radi

Reply #1
Bok,

pa jer vidis od kuda se zica odspojila?
Vjerovatno od jednog motora. ili na plocici ili na kolektoru.
Uglavnom, svi ti mali koaksijalni helikopteri od par stotinjak kuna spadaju u igracke. I doslovno su za jednokratnu upotrebu.

Sto se tice letenja, sad je sezona uglavnom gotova... osim za onih par hrabrih koji se vole smrzavati :D
Mislim da ti je najbolje rjesenja nabaviti simulator i dati klincu da vjezba do proljeca.

Tada ce valjda MAK Tresnjevka, kao i prosle godine organizirati skolu letenja. Za to je zaduzen predsjednik /Sarcasam off/

Ako to ne uspije, uvijek se mozes dogovoriti sa nas par ili sa deckima koji lete na preljevnici za neki probni let.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Pomoc, T625 SHUTTLE ne radi

Reply #2
Taj helić je za po dvorani, doma ako su sobe velike, i vani ako nema vjetra.
Nekad davno, prije dosta godina smo imali par druženja u dvorani, ali od tada je zima mrtva sezona.
Od korisnih savjeta, treba pogledati da nije mali zupčanik od motora koji bi trebao vrtiti tu elisu izašao iz zahvata sa velikim zupčanikom.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG