Skip to main content

Topic: ot, Molim pomoc oko Automobila (Read 5008 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ot, Molim pomoc oko Automobila

Imam citroena c3, 1.4 mašina, i već dugo planiram napravit nešto zapovećanje snage.... i preporučili su mi nekakav port & polishing,pito sam frenda šta inače sređuje Opele, dal zna to radit... on je rekoda je to pjeskarenje, nismo imali nikakav drugi abrazivni materijal pasmo uzeli vreću nekog sitnog pijeska. Spojili smo tu vrećicu pjeska nausis i probali upalit auto, al morali smo dosta držat gas da bi radio,pa sam ja malo na vrhu vrećice probušio za zrak. Htio je da mašinapovuče pjesak tako da bi se isbrusio usis, i ispušna grana.
Mislio je da će bit problema, al je reko ako ne držimo pun gas da ćebit OK. Ja sam pustio da lagano vuče taj pjesak i nakon jedno 2 kgpjeska upalila se ona žaruljica engine check žaruljica i čuo se nekičudan lupkajući zvuk iz mašineUgasili smo auto i makli vrećicu i pjesak, probali smo ga opet upalit iteško je išlo. Kad smo ga upalili dosta je čudno zvučao i nije mogaodržat okretaje. Probali smo ga provozat i teško je išo, dosta je neštostrugalo i lupkalo

jel zna ko šta smo krivo napravili, šta bi sad trebali popravit. Ovaj moj frend ne radi baš na francuzima, samo na Opelima


Giga...

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #1
Giga ako ovo nije zezancija onda ste stvarno zeznuli stvar do jaja .....sumnjam da neznaš što je pjeskarenje ... a sigurno se ne radi na motoru koji radi nego na rastavljenim djelovima motora ...ipak vjerujem da je to zezancija -pozdrav iz VU...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #2
HEY,
pa vi se ipak salite  :D :D :D :D
priznajte !

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #3
Quote


jel zna ko šta smo krivo napravili, šta bi sad trebali popravit. Ovaj moj frend ne radi baš na francuzima, samo na Opelima


Giga...

jednostavno KUPITE DRUGI MOTOR  :D

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #4
Citat iz jednog starijeg filma, mislim da odgovara u potpunosti:


" Šta mu je?"
" Sad mu nije ništa. Ubio si ga k'o zeca!"


P.S.
Ipak mislim da nas kolega "loži"
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #5
Kad smo ga upalili dosta je čudno zvučao i nije mogaodržat okretaje. Probali smo ga provozat i teško je išo, dosta je neštostrugalo i lupkalo

Nakon opisane radnje ovo je nevjerojatna vijest, skoro kao pretvaranje vode u vino... ne ne ne krivo to nije dobra usporedba, vodu u vino nije teško pretvoriti
 
hmm... mislim da to sto si opisao još nikom nije pošlo za rukom kolega :) uz svu tvoju snalažljivost nije ni tebi  ;)

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #6
Problem je vjerojatno u tome što si upotrijebio građevinski pijesak ! Za ovu primjenu najbolji je tzv. higijenski pijesak za kućne ljubimce, recimo mačiće ili slićno. Može biti i rabljen, svejedno je bolji od građevinskog ! :D
Damir

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #7
Nije mi u podpunosti jasna situacija,
no sada jedva da upali,
 suklja plavi dim iz auspuha,
i kada drzim ful gas motor radi tek nnesto vise od 1000 okretaja...

Kao da vise bas  ::) nije uredu...

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #8
Bit će sve u redu, samo mu je katalizator pun pjeska, najbolje je auspuh prerezati za razvodne grane da lakše izbacuje višak pjeska od pjeskarenja.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #9
Ni na kraj pameti da bi se mogao katalizator zastopati.
A to sam vec cuo da se inace stopa sam od sebe.

Sta da ga prije katalizatora briknem brusilicom da izbaci visak pijeska??
Mislis da ce to rijesiti problem??

...

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #10
giga  belega  pesska si  trebal  staviti
[move]BELEGA PESKA[/move]
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #11
mora da vam se nakupilo malo pjeska u ulju u karteru, pa se radilica teško vrti u mješavini ulja i pjeska. najbolje bi bilo da skinete poklopac ventila i nasipate 2-3 kg soda-bikarbone. ako to ne uspije onda s ubodnom pilom zapilite 2 cm bregastu iznad ventila na 1. i 3. cilindru. Uzmete aku bušilicu sa kutnim nastavkom i bhorer 2,2 mm i probušite rupice na 2. i 4. cilindri na 98 mm od spoja kartera i bloka motora.
Ako vam to ne uspije onda probajte sa nekim drugim motorom.
 
na Ladama uspijeva ovaj način.

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #12
secera stavi u gorivo da ti protjera taj pijesak, nemoj stedjeti
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #13
Poceli ste blebetati.  :-X
Ajd eevane, mozda tvoj savjet sa secerom djeluje ozbiljan.
Ujutro bih mogao probati.

Neznam dali staviti bijeli ili smedji secer...nadam se pozitivnom rijesenju...

 :'(

Odg: ot, Molim pomoc oko Automobila

Reply #14
giga rekao mi je jedan covjek,koji inace radi samo francuze,da nikako ne smijes staviti secer.francuzi koriste iskljucivo natren.