Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 168560 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: SD team samogradnja

Reply #227
Nova igračka danas proletila............... knjige pomažu kod prvoga leta.. :)


Odg: SD team samogradnja

Reply #229
još dvi...



Odg: SD team samogradnja

Reply #231
Bit ce dok završim, ovih dana ide gore mini apm fpv oprema i sl....

Odg: SD team samogradnja

Reply #232
dobar homemade. ako idete u završnici na snimanje, malo zakomplicirajte izgled krila.  Da ima zakrivljenost ili kut dijela krila za samoispravljanje, premda ćete u APM to postaviti
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team samogradnja

Reply #233
Dobar Dan Mario ,ne mogu govorit o snimanju ali u letenje se razumijem i izvještavam te da ti ''kućni ljubimac'' leti ...samo tako... :)
p.s. Očekujem i da Marko napravi flight test... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team samogradnja

Reply #234
Mes da li bi se mogla prebaciti elektronika s moje cessne na ovakav model?


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: SD team samogradnja

Reply #235
Hvala Remote.... Svi naši prvi letovi su napravljeni u Valpovu kod Marka, pošto sve zajedno i radimo, ja obično bacam iz ruke dok je Maki na palicama...
Osim avijuna jučer smo se igrali i s quadom lf i s x8, testirali novu multistar batku od 4s 10000mah 10c na LFQ (cca35-38min leta s full otklonima palica u gotovo punom gasu) i nove xoare 10x5 na x8....(imaju bolji ft od graupnera 10x5)....


Inače ovo je testni stiroporac (krila sam rezao ručno) da isprobamo profil s3021 raspona 1360mm, novija varijanta raspona 1800mm (krila izrezao king na cnc od xps) je u izradi od skupljih materijala kod flyfreakusera koji je Slavonski doktor za ostakljivanje krila, karboni i sl.(mi se tek upoznajemo s kompozitima pa kupujemo zanat)...


Bodule samo je dobar fpv u igri......a V i uške oblik nismo namjerno stavili jer se ipak dio uzgona gubi.....U nas nema silnih tramontana, burina, levanta, juga, oštro, lebića, garbina, pulenata maestrala.......pa je lakše za letit..... :) :)

Odg: SD team samogradnja

Reply #236
Dobar Dan Mario ,ne mogu govorit o snimanju ali u letenje se razumijem i izvještavam te da ti ''kućni ljubimac'' leti ...samo tako... :)
p.s. Očekujem i da Marko napravi flight test... ;)


Kako 4tm kaze, prvo je on bacio dok sam ja probao,
potrimao, tj 4tm klika po trimovima dok ja vozim,
onda kada se meni cini da ide dobro 4tm preuzme izmjenimo dojmove,
pa opet malo stelujemo.


Nakon prvog leta vec smo planirali drugu elisu sto sam nedavno nabavio APC klona i planovi za APM.


Sve ide redom, model je vrlo lagan za letjeti i prvenstveno prilagodjen za FPV.


Usput smo jos svasta probali sve u svemu preko 4h,
novi firmware u 9XR, novi simon na X8...



Odg: SD team samogradnja

Reply #239
Vjetar je bio preko 25 km/h,
quad nije htjeo ici preko 20-30 km/h no zato je na povratku isao kao raketa 85-87.


Davno smo odlucili da vjetar nije razlog da se ne leti. :-)