Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 168499 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #930
Bas sam htio komentirat da sam jedva prepoznao facu :)

Odg: SD team samogradnja

Reply #931
 :D :D :D :D


Vjetar vise nije problem za duge Dlg letove.



Odg: SD team samogradnja

Reply #932
Decki jel mi mozete reci gdje kupujete epoxy smolu?



Odg: SD team samogradnja

Reply #935
Napraviš kutiju od stiropora i u njoj objesiš klasičnu žarulju od 40-tak W i eto par sati postcurringa.
Damir

Odg: SD team samogradnja

Reply #936
Upravo ta smola je sasvim ok za ove naše ''igrarije''.
Što se tiče zagrijavanja, naravno da možeš ispuniti i taj uvjet i to vrlo jednostavno.
Napravi se kutija od 50 mm stiropora, dimenzija po želji. U nju se ugradi obično grlo za sijalicu E27. Temperatura koja se postiže u toj kutiji sa takvim izvorom topline je i više nego dovoljna. Možeš ugraditi i termostat od bojlera tako da ti nakon postignute xx temperature isključi sijalicu.
No... vrijeme koje predstoji (mislim na predstojeće vrućine) savršeno se može iskoristiti za ''post curing''.
Sunce je naš prijatelj i izvor života.
Sretno!

Odg: SD team samogradnja

Reply #937
Tomo dobro došao među kompozitore.... ;)
Kako je željac rekao sunce i ljetne temperature su idealne za taj posao, dok  po zimi koristimo radijator, kamin, ili neki drugi izvor topline.
Na uobičajenoj sobnoj temperaturi ako poštivaš recepturu proizvođaća smola ti je odradila svoje u potpunosti za 24 sata...
Za početak se preporuča napraviti par testova na nekim manjim komadima.... ( ja sam vježbao na zagijima).... :) ;)

 

Odg: SD team samogradnja

Reply #938
Hvala na pomoci :)
Izrezujem model od stiropora raspona 250cm pa ga planiram kompletnog obući u staklena vlakna 48g. i epoxy, a karbonskim vlaknima presvući samo napadne ivice i izlazne na krilima i repu. Tako sam zamislio pa cemo vidjet hoce li ići.

Odg: SD team samogradnja

Reply #939
Evo ga još jedan s kompozitima. Za prvo vakumiranje nije loš rezultat. Horizontalac za hibrid Mimi/Elf tj. MILF. Jezgra je podloga za laminat s karbon letvicom 2x0,5 mm, presvučeno slojem stakla 18 g/m2, napadna s 2 sloja.

Odg: SD team samogradnja

Reply #940
Bravo Tomo!!!
Dobro to izgleda. Najteže se odlučiti na prvi korak, kasnije to već ide polako.
I da, jako mi se sviđa ime tvog dlg-a u izgradnji.
''Baloni'' će doprinijeti što dužem ostanku modela u zraku.  :D

Odg: SD team samogradnja

Reply #941
Kada razvlacim nisko preko 4:20 min i ne dam da padne,
nema dovoljno da ide gore a nedam da padne.


Drugi je kada je pocelo piriti kao ludo ( prije kise) ,moze se koristiti vjetar za vislje izbacaje,
ali dlg kao grancica bude bacan okolo.








Odg: SD team samogradnja

Reply #942
Natuklo se preko 50 sati letenja Dlg,
letim po svakom vremenu osim po pljusku.







Odg: SD team samogradnja

Reply #943
Jedna lijepa voznja u termici.



Odg: SD team samogradnja

Reply #944
Odlično vrijeme, sviđa mi se loger....samo što je izdajica.....točno se vidi da si nakon nje probao još dvared pa popizdio i ajmo ća......... :) :D