Skip to main content

Topic: Početnik traži pomoć (Read 25316 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #60
Evo, već rješeno, sutra ću to još malo uredit. Moram češće postat progress, tko zna što ćete mi još nać :)

"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #61
slikaj sve i postaj tu jer češ više i saznati, ja recimo nemam pojma o F16 ali ima netko drugi, ako ne pokazuješ nema ni adekvatne pomoći

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #62
ha čuj nekome se trebaju kockice posložit a nekome trokuti, ja sam još na kružnici, hehehe

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #63
to je već puno bolje,sad samo malo trake i boje i neće se ni kužiti taj isječak , :)

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #64
Zakaj, bas dobro zgleda :)

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #65
Dečko se drži nacrta, klasični delta mix, samo što se povezuje i na ailerone. Sve 5, sad na stanici samo odabereš elevon a, ili elevon b pod wing type. Ili samo elevon na dx6 i onda eksperimentiraš sa servo reverse dok ne dobiješ kombinaciju koja valja. Ako ne ide, zamjeni na prijemniku servoe pa iz početka.


Ovdje ti je kolega Varadero sve rekao što se tiće mixa stanice, ja bi ti savjetovo da svakako provjeriš prije prvog leta:
1. CG, svakako mora biti točan jer taj avion neprašta krivi CG.
2. hod elevona i ailerona, čini mi se prevelik, provjeri u nacrtu koliki je
Jedan savjet, dok uštimavaš mixove i ostalo, skini propeler iz sigurnosni razloga ;) . Sami avion si napravio za 10, svaka čast :)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #66
Mali prijedlog,ovako si napravi prostor oko propelera radi bolje i manje je glasan i smirglaj sve napadne ivice jer ipak nije aerodinamika ne bitna ... Sto se tice otklona bolje vise nego manje,ako imas previse uvijek se mozes izvuc a ako je malo i ne bas ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #67
Evo malo noviteta:


1. Stigao je simulator iz kine... ovaj: [size=78%]http://www.ebay.com/itm/1pcs-12-in-1-Flight-Simulator-Cable-USB-Dongle-for-Airplane-Car-RC4-0-G5-G6-/111583341116?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_Vehicles&hash=item19fae2aa3c[/size]


Ti kinezi su ludi... za 9 ipo dolara, dobiješ:
- USB Stick koji na sebi ima prekidač s kojime se izabere software koji se želi koristiti.
- 2 DVD-RW-a sa svim navedenim softwareima i autoplay funkcijom za instalacije, Phoenix je bio crackan defaultno...
- raznorazni kablovi za spajanje raznoraznih stanica :)
- Sve je plug-n-play i radi na win8.1 x64, slike u prilogu


2. Moram pohvaliti RubuZg, čovjek mi je besplatno poslao konektore za bateriju i motor i još hrpu sitnih djelova za igranje :) Hvala care!


3. Uz simulator došli su mi neodimijski magneti (za poklopac - paket od 50 kom) i žica za rezanje deprona. Kolut ima 7,5 m, tako da ako nekome treba koji metar ili nešto neodimijskih magneta 5x2 mm, poklanjam u dobre ruke!


4. Hvala puno na savjetima, naravno, imam par pitanja vezana za njih. Znači, ja nisam do sada nikad letio, pa pls uzmite to u obzir  ::)


a) Kad sve smontiram, kako mjerite cg? Na nacrtu je nacrtan di treba bit, al kako da ga izmjerim? Da ga objesim na nešto?
b) Kako učvrstite bateriju? Da napravim neko kućište od deprona i spužve, ili ima neš jednostavnije?
c) malo ste me zbunili s otklonom... ima filmić u prošlom mom postu, što vam se čini je to puno, malo?
d) @zed: Mogu samo ne spojiti motor kad se budem igrao s mixevima?


Sada idem probati te mixeve, i nekako sakrit onaj dio vertikalca, peh je što nemam više žute boje heh.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #68
2 cavla zakucaj u panj i postavis na mjesto gdje ti je u planovima napisano COG,kada postavis na te dvije tocka letjelica ne smije biti ni naprijed niti nazad moj prijedlog ti je (iz iskustva na 6 ili 7  ovih aviona) prvo sve namontiraj sto ide na nju,serva isprobaj vidi rade li kako treba i onda postavis na svoj cog balancer (tipa ovog mojeg ''pro'' balancera hh) i mices bateriju naprijed nazad dok ne nađes mjesto gdje ti je cog-center of gravity .
btw evo ti fotka moje poslijednje f16-ke,je da je nakon pada ali vidis kako sam ucvrstio bateriju,ako nemas cicak trake uzmi komad deprona,s jedne strane prijeđi selotejpom i opasuj bateriju s njim i zalijepi na finalno mjesto,dodas gore jos poklopac i imas savrsen battery tray .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #69
modernwarfare ti je u biti sve objasnio, nacrto sam ti kako doći do te dvije točke za CG
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #70
Evo malo noviteta:


1. Stigao je simulator iz kine... ovaj: [size=78%]http://www.ebay.com/itm/1pcs-12-in-1-Flight-Simulator-Cable-USB-Dongle-for-Airplane-Car-RC4-0-G5-G6-/111583341116?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_Vehicles&hash=item19fae2aa3c[/size]


Ti kinezi su ludi... za 9 ipo dolara, dobiješ:
- USB Stick koji na sebi ima prekidač s kojime se izabere software koji se želi koristiti.
- 2 DVD-RW-a sa svim navedenim softwareima i autoplay funkcijom za instalacije, Phoenix je bio crackan defaultno...
- raznorazni kablovi za spajanje raznoraznih stanica :)
- Sve je plug-n-play i radi na win8.1 x64, slike u prilogu
care jesi ga isproba? kakav je?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #71
@modernwarfare: Balanser ti je stvarno pro :)


@Ante: Jesam, po meni radi savršeno :) Sve je bilo plug and play, apsolutno nikakvih problema. Instalirao sam phoenix jer sam vidio tu po postovima da je najpopularniji (barem na ovom forumu), a vidio sam neki thread da radi i multiplayer pa se ekipa tu nalazi i online. Zakon.


Prema uputama za mix, podesio sam Wing Tail mix na Elevon, i reverse na jedan od serva, i dobio sam da avion ide gore kad gurnem palicu dolje, ali nikako da dobijem da se avion rotira u lijevo ako palicu okrenem lijevo...  Probao sam svakakve kombinacije reversa i zamjena serva, ne kuzim. Je li moguće da to ovisi isključivo o poziciji one "ruke" na servu što vuče žice? Ma mora bit neka caka, moram to malo bolje proucit...




"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #72
Ako ti ne radi dobro mix, onda probaj na stanici staviti na V Tail mod!


Odg: Početnik traži pomoć

Reply #74
@MarioMT: Svaka čast! To je točno to što mi je trebalo. Falila su mi ova dva mixa na početku. Moram priznati da uopće ne kužim kako to radi, osim da mixa kanale  :D


evo video kako radi, to bi trebalo bit to... Može li još samo netko iskomentirat jel prevelik hod ili nije? Tnx
http://1drv.ms/1vd1zgK


P.S. Izrezao sam prostor oko propelera kako je modernwarfare predložio.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.