Skip to main content

Topic: rtv pristojba.... (Read 6261 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rtv pristojba....

pital me neki dan prijatelj kako da odjavi rtv pristojbu , naime odustal je od gledanja tv-a ( kaze da ga to samo zamara - covjek je u mirovini ) a informacije i tako vise voli dobiti citanjem novina ...


nisam bas imal neku ideju kaj da mu savjetujem , jel zna netko kak to funkcionira i kaj mi zapravo placamo .......
dx9-xd8-gobac630

Odg: rtv pristojba....

Reply #1
Hehehe, teško, ako ima auto, u njemu ima radio, opet ne može odjaviti.
Ako ima kompjuter, opet ne može odjaviti, ako ima smartphone, opet ne može odjaviti.
Ukratko, ne smije imati ništa što može reproducirati zvuk i/ili sliku.


Ili da prijavi preseljenje u drugu državu  :(
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: rtv pristojba....

Reply #2
I pitanje je i dalje, ako nema nista od toga, kako da odjavi?


 :D


Odg: rtv pristojba....

Reply #4
I pitanje je i dalje, ako nema nista od toga, kako da odjavi?


 :D

Lukavo su smislili tu "odjavnicu", tako da nema šanse da se odjaviš. Ja sam popunio polje "preseljenje u drugu državu". To je bilo prije 3 godine... od tada, dva puta mi je kontrola bila na vratima. Pogledalli su unutra, tražili antenu... Okay, doviđenja.

Ne samo da nemam TV, nego ga ne želim više ikada gledati. Isto i sa radio prijemnikom. Ne zanima me. Ako žele da opet gledam TV, nek sad oni meni plate.

LP,
milan
---

Odg: rtv pristojba....

Reply #5
Treba prekriziti na prijavi gdje pise da moze doci pogledati kada hoce, ovjeriti tako prekrizeno i poslati.
Nitko ti nema pravo dolaziti u kucu pogledati jel nesto nemas ili imas, jedino uz sudski nalog i policiju, a to sigurno nece dobiti jer nijedan sudac to nece napisati.
Meni je lik mahao nekakvom znackom na izlazu iz ducana da mu pokazem racun, nema pokazivanja nicega bez prisustva policije, htio me zadrzati, pa cim sam spomenuo da cu ga tuziti jer me nema pravo zadrzavati odustao je, a nebi se ni lijepo proveo da je pokusao.

Odg: rtv pristojba....

Reply #6
Meni kad je dosao frajer sa listićima pustio sam dobermana iz stana i nikad više nije došao niti sam platio ijednu rtv pristojbu...
Lp,
Alex

Odg: rtv pristojba....

Reply #7
Ma bas ste prvi frajeri...pa nisu ti obicni pijuncici krivi sto moraju raditi svoj posao. Sramite se...nadam se da ce jedan dan netko s vama ovako postupati dok pokusavate gladnu djecu nahraniti.

Odg: rtv pristojba....

Reply #8
Ja san cua da mos bez problema odjavit,i da ti oni dođu doma,da navodno plombiraju antenu (ako si u zgradi) i to je to.
Ja tu pristojbu isto nikad nisan placa,dosli su mi na vrata,nisan ih pustia unutra,reka san in da neznan ko su niti da su mi se najavili..Pa san in reka neka mi se obrate pismenin puten jer trenutno neman vrimena..Isto tako mi ta pristojba nema smisla u ovon obliku..Mislin da bi tu naknadu trebali placat nasi pruzatelji usluga tv-a,interneta...
Ko ona situacija kad je drzava ima par miseci nametnila neki dodatni trošak za telekomunikacijske usluge..nije nama država poslala račun za tu razliku,nego je teretila teleoperatere,koji su nama povecali racune..I necu nikad platit tu rtv pristojbu jer smatran da ne treban..Niti oni mogu dokazat da iman i koristin tv..Ne treban ih pustit u stan po nikakvon zakonu,niti oni mogu dobit nalog za ulazak po nikakvon zakonu..a ako moj pruzatelj usluga da moje osobne podatke 3. osobi (u mon slucaju bnet hrt-u),ja ih mogu tužit jer nisu ovlašteni za to .
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: rtv pristojba....

Reply #9
Samo, rtv pristojba nije pristojba već neka vrsta poreza. To je sve tako lijepo upakirano i zato uopće mogu radit to što rade.

Teoretski, da vam naplate "pristojbu", dovoljno je da imate mobitel s radijom ili pc. Nemora to biti ni tv ni radio uređaj.

Odg: rtv pristojba....

Reply #10
I onaj koji ima mobitel na pretplatu plača oko 35kn za radijsku pretplatu,tak nešto,bez obzira potrošili vi 0KN ili 100KN mjesečno. :) ::) .Kad sam U Vip-u pitao za tu radijsku pretplatu rekli su mi da od kud oni da znaju jel ja imam uređaj sa radijem ili ne ::) .Znači pušiona 8)

Odg: rtv pristojba....

Reply #11
I onaj koji ima mobitel na pretplatu plača oko 35kn za radijsku pretplatu,tak nešto,bez obzira potrošili vi 0KN ili 100KN mjesečno. :) ::) .Kad sam U Vip-u pitao za tu radijsku pretplatu rekli su mi da od kud oni da znaju jel ja imam uređaj sa radijem ili ne ::) .Znači pušiona 8)

Nije to ta radijska frekvencija, tj. radio već ova na kojoj mobiteli komuniciraju :)

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
...
 

Odg: rtv pristojba....

Reply #12
I onaj koji ima mobitel na pretplatu plača oko 35kn za radijsku pretplatu,tak nešto,bez obzira potrošili vi 0KN ili 100KN mjesečno. :) ::) .Kad sam U Vip-u pitao za tu radijsku pretplatu rekli su mi da od kud oni da znaju jel ja imam uređaj sa radijem ili ne ::) .Znači pušiona 8)

Nije to ta radijska frekvencija, tj. radio već ova na kojoj mobiteli komuniciraju :)

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
...
 
Ali ista stvar ko sa RTV pretplatom ;)

Odg: rtv pristojba....

Reply #13
Ma bas ste prvi frajeri...pa nisu ti obicni pijuncici krivi sto moraju raditi svoj posao. Sramite se...nadam se da ce jedan dan netko s vama ovako postupati dok pokusavate gladnu djecu nahraniti.

Ako je tebi ok da te na ulici bilo tko moze traziti da mu pokazes sto si kupio, meni nije, a pogotovo da me netko zadrzava, osim policije naravno.

Odg: rtv pristojba....

Reply #14
Ma bas ste prvi frajeri...pa nisu ti obicni pijuncici krivi sto moraju raditi svoj posao. Sramite se...nadam se da ce jedan dan netko s vama ovako postupati dok pokusavate gladnu djecu nahraniti.

Ako je tebi ok da te na ulici bilo tko moze traziti da mu pokazes sto si kupio, meni nije, a pogotovo da me netko zadrzava, osim policije naravno.

Totalno se slazem s tobom, treba mu jos slomit ruke i noge njemu i njegovom rodaku koji ga je zaposlio, pa njihovom rodaku koji je izmislio taj posao!

Smedljiva drzava i placanje poreza 100 puta na jednu te istu stvar!