Skip to main content

Topic: Ultron depron 3D nacrt (Read 18309 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #60
Stvarno super jednostavna tehnika, stavi je u tutorial "Tips and Tricks". Avion ti je ispao super, valjda će se vrijeme smiriti da ga možeš provozati.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #61
Hoću, sad moram ic pa napeavim to sutra.
Hvala za avion, najavljuju lijepi vikend napokon!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #62
Sys jesi provjerio CG na hašomanskom letalu :D

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #63
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #64
Razbolio sam se, zadnja dva dana se nisam ustao iz kreveta :( Evo danas mi je bolje, napokon nemam temperaturu, mislim da ću sutra nastaviti sa avionom :)


Nisam još namjestio CG, odnio sam ga u firmu pokazati i tamo mi je ostao, a moj super ultra turbo balanser mi je doma :) Ako budem ok, skočim sutra po njega. Još CG i mixanje i nadam se maiden, možda već sutra!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #65
Evo, CG namješten, malo sam se namučio, morao sam bateriju skroz ispred stavit :/ al valjda će bit ok, ESC sam dao u stranu, imati će dovoljno hlađenja. Promjenio sam i kotače.


Pomixao sve (sav sam sretan, ovo je prvi put da sam skužio sam kako) i podesio expo kao što je predloženo iMan. Sutra ujutro idemo na probu :) Prognoza je obećavajuća!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #66
Bas se radujem što si uspio, zalijepi malo fotki da vidimo gdje su ti komponente.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #67
Evo, jedna će biti dovoljna, sve se vidi na njoj. Nisam sretan, ali bi trebalo biti ok. Slobodno komentiraj!
[attach=1]
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #68
Sasvim dobro sys zanima me samo... fiksirao si bateriju ili ima mogučnosti micanja naprijed- natrag?
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #69
Na cicak traku je, tako da moze malo naprijed nazad. A cicak traku sam jaaako dobro zalijepio da mi ne otpadne :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #70
To je ok probaj je još nekako zaštititi da nebi ispala baterija jer znamo kakve su te trake.Ako ispadne baterija onda je malo problem  :)
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #71
I razmisljao sam stavit jos selotejp preko, sad definitivno hocu. sigurnosti nikad dosta al svejedno podje nes po krivu :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #72

Evo "hašomansko letalo" bilo na polju danas!


https://vimeo.com/122238512


Hvala iMan na tutorstvu i veeelikoj pomoći početniku koji modelara uživo vidio nije ;)

Dojmove napišem u slijedećem postu.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #73
E ovako....


S obzirom da mi je doslovno drugi put u životu da sam probao letiti, moram reći da mi je najveći problem "napetost". Toliko sam napet da imam filing da ću explodirat lol! Jednostavno nisam mogao više bit u zraku od muke hehe.


Inače, puhalo je full, i nosi ga dosta, i nisam imao asfalt za poletit jer me bilo strah ić negdje di bi možda moglo biti ljudi. Avion se čini ok, niš mu ne fali, nit mi se čini ga na "nosi" negdje osim samog vjetra. Al mislim da mi trebaju sati prakse, da se prestanem "trest" za stanicom, i letit smireno. Još da ima ljudi ovdje u RI, vidim da se non stop sastajete po ZG-u a i drugdje.



"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #74
Prvi let si odlično odradio, svaka čast! :)
Vidim da si imao problem kod poljetanja s travom i pri sljetanju si malo savio stajni trap; mislim da ti je iMan savjetovo za prvo poljetanje asfalt ali i sam znam da to baš i nije svagdje moguće. Poljetane iz ruke radiš tako da lijevom rukom uzmeš avion, desnom dodaš gas i kad staviš desnu ruku na desnu palicu lagano baciš avion. Tako imaš kontrolu nad avionom od prve sekunde. Avion ti leti odlično, kad nebude vjetra malo ga natrimati i to je to, imaš odličan aviončić!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.