Skip to main content

Topic: Rezanje climapor-a (Read 3469 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rezanje climapor-a

Za potrebe izrade modela trebao bih rezati climapor koji je 6mm na dvije "šnite" od 3mm ili još  bolje na 2mm ili čak 1mm. Vidio sam ekipu na RC groups da su radili razne sisteme i pripremke i stanjivali neku vrstu sličnog materijala.
Da li je to moguće i da li je to netko od vas radio s climapor-om? Kakva su vaša iskustva i savjeti?
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Rezanje climapor-a

Reply #1
to ti moja žena pogledom može narezat.... :-\


Odg: Rezanje climapor-a

Reply #3
Dečki ja sam rezao climapor vrućom žicom na razne debljine i tu nema problema samo treba strpljenja i dobar cnc stroj!!!

Odg: Rezanje climapor-a

Reply #4
Ne kužim ovo " strpljenje " i dobar CNC stroj.
Ili CNC nije dobar ili nije stroj pa ti ostaje sam strpljenje ili?

Odg: Rezanje climapor-a

Reply #5
Plavi strpljenje treba za svaki uradak, jer ako ti se žuri obično završava kilavo!!!


Odg: Rezanje climapor-a

Reply #7
I na kraju, tko može rezat climapor? Plavi jesi upogonio stroj?
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Rezanje climapor-a

Reply #8
Rezao sam nešto depron tipa na debljinu 1,5 mm. Dva eksera ili čavla (šta više volite) u dasku, između žica od gitare duljine cca 100 mm. S tim da je žica na eksere učvršćena pomoću žice od aparata za zavarivanje (promjera 1mm). Tako mogu zatezati ovu od gitare po potrebi. Bolja varijanta bi bila cekas žica i ugraditi oprugu koja će ju natezati. Koristio sam napajanje od 3V izmjenične struje (to je bilo dovoljno za ovu duljinu i promjer žice). Dobro je imati napajanje na kojem se može regulirati napon pa se lakše podesi potrebna temperatura za rezanje.

Odg: Rezanje climapor-a

Reply #9
eto jedan jednostavan rezac za stiropor. temperaturu zice se lako podesi pomjeranjem luster kleme po cekas zici