Skip to main content

Topic: Koji quadcopter kupiti do 300 $? (Read 8448 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji quadcopter kupiti do 300 $?


Pozdrav svima,
registrirao sam se jer me jako počela privlačiti ta vrsta hobia, neka zanimacija poslije posla.
Zasad imam smao iskustva sa RC helićem za 20 $ kupljenog preko ebay-a, sad bi krenuo na razinu više te sam istraživajući ustanovio da bi mi se više svidio quadcopter nego helić pa se eto okrećem tom smjeru.
Budžet sam odredio do 300$ (sad ako bi bio neki mrvicu više nije problem).
Guglajući sve moguće strane forume došao sam do ovog, tj. taj me se nekako najviše dojmio.
Wltoys V303 Seeker: http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_114525.html


Još sam uvijek u stadiju istraživanja jer mi je sve to novo i neznam ni sam na što bih sve trebao pripaziti, od samog quada do carine (tipa gdje naručiti)


Naravno da bih htio FPV ili samo snimanje na SD karticu ali koliko sam vidio cijena uvelika varira ako uzmem sa kamerom pa bih recimo ovako neki uzeo pa ako vidim da je toto to kameru bi extra naručio kasnije.


Svi savjeti, prijedlozi su dobrodošli.


Hvala unaprijed

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #1
kad tad ces doc u fazu kad budes zelia pravu stanicu i pravi quadcopter (ne nuzno i skupo) i tada ce ti bit zao sta si baca pare na sve ove RTF kiteve sa stanicon i slicno.
 Mislin da na forumu imas dovoljno štiva da se educiras kako za doslovno koju kunu vise složiš solidni kvad i kupis pristojnu stanicu.
 I rec ce ti drugi clanovi da se prvo predstavis..ja ti zelin puno srice u ovon hobiju :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #2
@Ante ST - hvala na odgovoru. Jel bi mogao navesti neki konkretan primjer za quad i stanicu?


Što se tiče predstavljanja,... ime mi je Darko i dolazim iz Krapine. Imam 28 godina, oženjen i radim.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #3
imas milijun tema na forumu,tome forum i sluzi.
 Od stanice bi ti preporucia turnigy 9x jer je smijesno jeftina,a ima apsolutno sve sta ti treba + jos puno potencijala za nadogradnju softwarea i hardwarea.
 Doc ce ti na adresu iz singapura za 570kn sa svin davanjima.
 A za kvada;citaj,kopiraj...
 Prvo se moras pitat sta zelis od tog kvada,onda gledaj setup namijenjen toj potrebi
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #4
Hehe predstavljane ide u posebnu temu :p
Ugl. anteSt je dobro rekao, imas neke stanice za pocetnike, npr. Ja imam fly sky th9 to je kolija od turnigy 9x, pa mozes te pogledati za pocetak. Uzmi sto bolju stanicu jer ti je ona glavna baza za sve dalje npr. Ako budes tija prici na heli ili avione i slicno, treba ti najmanje 6 kanala.

Sad za quadcopter neznam sto da ti kazem, ugl. Svi clanovi su radili sami svoje quadcoptere tj imas neki dodatni uzitak kad vozis nesto sto si sam "napravija". Ako mislis raditi sam svoj trebati ces cekati jedino djelove i sastaviti ga a to je dan posla.
Za quadcopter bez flv trebati ce ti negdi oko 2000kn.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #5
Znači za stanicu ode 100$ te mi ostaje još 200$ za quad.


Mislim da će to malo biti problem naći sa obzirom da više manje svugdje idu u kompletu kvad i stanica ali generalno ono što bih htio od kvada mogu strpati u par riječi. Da nije sitni kao što su iz Hubsan serije već da je cca kao onaj što sam ga postao u prvom postu, da baterija drži barem 10 min mada bi bilo i super da je 15 (naravno obavezno namjeravam uzimati extra bateriju), po mogućnosti da ima pripremu za FPV ako se kasnije odlučim dodati kameru,... osim toga neznam na što bi posebn otrebao obratiti pažnju


@Euformelo - za početak se nebi bavio izradom jer sam trenutno slab sa vremenom te bi htio vidjeti dal se uopče vidim u tom hobiju tolko ozbiljno da trošim vrijeme na tako nešto (slažem se u potpunosti da je poseban gušt ali eto vrijeme me ipak sprečava trenutno).

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #6
Uzmi si onda tu stanicu a quad kupi sa foruma tu. Uvijek netko prodaje. Qav 250mm dijagonalno baterija treaje oko 6-8min, sad jedino veci...

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #7
Vidin da te ne krase modelarske vještine,a to su strpljivost,pedantnost analiza,proucavanje :P
"baci" onda 300$ na taj set pa vidi kako ti se sviđa,al mislin da ce ti taj dosadit za misec dana igranja,ako i toliko..mozes i uzet neki polovni.
Neki ljudi slažu raznorazne kompleksne letjelice i po par godina zbog nedostatka vremena
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #8
Nisam u modelarskim vodama ali nikad neznaš. Htio bih uzeti neki solidan quad odmah na prvu ruku jer znam da će mi neki mini i micro dosadit nakon par letova.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #9
Nisam naglasio da sam budžet odredio prema recenzijama i svim iskustvima što sam pročitao po stranim forumima, kao za tu cijenu se da dobiti neki solidni.


Da odmah ovdje pitam, jel ima nešto na što treba obratiti pažnju što se tiče kompatinilbosti stranice i kvada?


Isprike svima na suvišnim i suludim pitanjima ali eto novi sam u svemu tome a zbilja bih htio da naučim ponešto o svemu.


Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #11
I ja, kao početnik, pratim ovaj quadcopter. Ima ga nabaviti u Zagrebu ili preko web-a igracke.eu sa cijenom od 2800. Pratim i rc grupu koja se bavi isključivo ovim quadcopterom http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2166258 a ima i jedno jako dobro uputstvo napisano o svim problemima (i rješenjim istih)  koji su se, do sada, sa njim znali događati.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #12
hvala svima na odgovorima :)


danas se nalazim sa korisnikom sekile radi provjere i mogućeg preuzimanja :)

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #13
E pa ja navijam da ćeš postati ponosni vlasnik!
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #14
Ja ti predlažem kao kolega gore ...kupi jednu stanicu od 100-150€ a za ostatak novca složi model .Isto te košta ali stanica ti ostaje ,imaš bolji model takav kakav zamisliš.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20