Skip to main content

Topic: MERMAID depronac odličan model za početnike (Read 8478 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MERMAID depronac odličan model za početnike

hajde da podjelim malo slika iz mog hangara i iskustva o tom modelu ako kome zatreba :D
usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #1
izrezan je na cnc-u vršim i uslugu izrezivanja svih vrsta modela..
usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #2
Bravo Prša dobra stvar .Ako budem trebao javim a trebaču sigurno .Volim rukom izrezivati ali ipak CNC je CNC ...preciznije je sve skupa .Odakle si ?
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #3
ja sam uvjek knap s vremenom a iskreno bolje mi je 3h sjedit za laptopom pa napravit model za cnc nego isprintat pa 5h rezuckat :D i to je onda to sastavim sve kao 3d puzle onda slijedi gušt letenja i isčekivanje lijepih dana :D model je stvarno super može letjet s pola gasa laganini dok taj isti motor na f22 raptoru mora raditi na ful pa isprazni bateriju za desetak min. ja sam ti kod Bjeovara nema frke sve se možemo dogovorit.

usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #4
Preporučujem naročito početnicima jer tu nauče razne tehnike kod sastavljanja modela pa tako i improvizacije koja je u nasem hobiju neophodna.Neki če reči mah to nije modelar koji samo sastavi izrezan model ...jeste užitak ga je izrezat sam ,brusit sve djelove itd  tako i bolje cjenis svoj rad i ono sto napravis ali nismo svi za sve .Za početnika je veliki veliki uspjeh ako kit set uspješno sastavi jer znamo da i kit komplet zahtjeva neki redosled sastavljanja .


Eto idealno za početnike  (a mislim i da PRŠA nije skup,i spreman je pomoči mlađim modelarima) da naprave prve samostalne korake u modelarstvu.


Preporučujem!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #5
slažem se s tobom kolega stvarno se puno nauči sastavljanjem prvog depronca moji su svi modeli na cnc izrezani a u biti i ja sam početnik u tome, napravio sam f22 raptor pa biver u kojeg sam puno vremena i pažljivog rada uložio bez obzira što je izrezan cnc-om i sada ovaj mermaid i svaki put se nauči nešto novo i kao što kažeš bez improvizacije nema ništa  :D  naravno svoja iskustva ču sa svim vrlo rado podjelit  ;)
usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #6
koliko bi došlo rezanje na cnc?Trebat ce mi uskoro kada polomin jedrilicu.  ;D :D
Stalno nešto krpam

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #7
hahaha samo krši bude cnc radio sto na sat  :D
a neznam kojom bi cjenom uopče išo evo ovaj model s moje dvije ploče deprona oko 150kn ..
usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #8
Nije to puno ali: MORA BITI PRAVI DEPRON,ne neki klimapor i sta znam sta još,jer ako nije pravi depron onda je skupo.
Pravi depron je sasvim drugi hemijski sastav, takođe ima i saavim tanku foliju prozirno na jednoj strani zato nije svejedno kako se secka.To mnogo modelara nezna jer ako izsječeš recimo oplatu krila suprotno nemožeš krila savijati jer depron puca... ako je izrezan pravilno i savijaš ga u pravilan smjer tako da je sloj folije vani on ne puca i jako je voljan za obradu bez ikakvog zagrijavanja i neznam čega još.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #9
Climapor i je depron samo nema te folije gore, poanta je u tome da svaki proizvodac ima svoj naziv!

Sve su to obicne izolacije, samo raznih naziva!


Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #10
Climapor, Arbiton, Depron,Roofmate, BASF Styrodur itd. to je sve ista stvar i ista molekula ekstrudiranog polistirena. Dakle isto kao i stiropor samo je ekstrudiran a ne ekspandiran.
Svaki od brandova ima svoje specifičnosti, dodatne folije ili nešto drugo, ovisi koja mu je primarna namjera.

Climapor može biti i potpuno bijeli, ali i sivi. Postoji i climapor koji umjesto plastične folije ima na sebi sa obje strane sloj staniola (Al).

'Originalni depron' je trgovačka varka kako bi se modelare navuklo na visoku cijenu (potpuno neopravdano!!!) . Postoje puno kvalitetniji brandovi od 'originalnog', ja npr. imam jedan po kojemu i ja mogu hodati, a da se ne ulekne, jedva da je nešto gušći i teži od Deprona. Koristi se za izradu oslikanih panela i umjesto lesonita.


Damir

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #11
hmmm da a gdje pronač climapor ja sam sve po bj obišao i našao samo arbiton u pevecu, sutra idem za zg molim vas ako tko zna gdje nabaviti climapor samo pišite ljudi... :D bilo bi mi još lakše rezat to na cnc kad bi ugradio laser, ovaj cnc smo ja i buraz pravili i super radi glođe drvo, aluminij ma sve osim željeza, s laserom bi balzu lakše rezo a možda i stiropor.. samo pišite ljudi i ja sam u tome novi, na cnc-u pretežno radim gravure u drvetu, primio sam se malo modelarstva i svakim novim modelom sam sve luđi dok me žena ne izbaci iz kuće jedan dan  :D
usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #12
Bauhaus na jankomiru!

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #13
Imaš u bilo kojem Bauhausu, na Jankomiru između boja i lakova i kuhinjskih dekoracija
a na Žitnjaku pitaj nekoga tam.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #14
odlično hvala ljudi!  ;D

usuditi se to je cijena napretka