Skip to main content

Topic: Osiguranje od privatne odgovornosti (Read 10987 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #30
Ma sve je meni jasno, ali mi nikako nije jasna ta fora s modelima do 20kg, pa koje tu lud? Tko je najeo toliko govana da uopce prosere nesto tako?

Pa u ovoj drzavi ne postoji model niti jedan te kilaze, a ovih do 10kg ima desetak u drzavi!

Pa za sto da ljudi placaju toliko, a 99% ljudi leti modele do kile?

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #31
Ma sve je meni jasno, ali mi nikako nije jasna ta fora s modelima do 20kg, pa koje tu lud? Tko je najeo toliko govana da uopce prosere nesto tako?

Pa u ovoj drzavi ne postoji model niti jedan te kilaze, a ovih do 10kg ima desetak u drzavi!

Pa za sto da ljudi placaju toliko, a 99% ljudi leti modele do kile?
Ali zato vani imaju, a polica osiguranja je copy-paste (za sad u startu) dok se ne poslože stvari za naše tržište.
Isto tako sam postavio upit da li osiguranje striktno vrijedi na reg. letiliščima ( + sunčevo zračenje, da li je trava prava ili umjetna.....susjedova ili moja livada) ali ispada da nije uvjet nego mogu koristit bilo koji poligon :-\ :-\ :-\ . E sad, tu ne mogu dati nikakav konkretan odgovor jer sam i ja malo sumnjičav. A svi znamo da su bitna ona sitna slovana ugovoru.
Polica je zapravo osiguranje od privatne odgovornosti koja ima dodatak za RC. Poanta je da ako nešto zaj...m ili uništim polica "bi" trebala pokrit do osigurane svote na bilo kojem mjestu. Isto npr kao da imam kasko ali vrijedi samo na magistralnoj cesti, a po drugima ne. Pa ne biram ja gdje će se sranje dogodit.
Vjerovatno ne vrijedi ako letim u neposrednoj blizini aerodroma, postrojenja i sl.. - logično

P.S.
Prilikom upita za policu sam napomenuo da sam član aerokluba!!
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #32
S jedinstvenom cijelom za modele od 20 kg im je cilj pokupiti sto vise novaca bez obzira ti vozio zagia ili papirnati model na gumu, sve ide u isti kos.

Mene uz cijenu brinu i sitna slova sto je vec netko spomenuo, ako mi se quad ili zagi obrusi nekome na krov na Preljevnici, da li to pokriva stetu ili se polica odnosi samo ako letis na aerodromu, ne nosis naocale, pas ti ne nosi naocale i slicno.

 

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #33
Obratit pozornost na članak 3 (stavka6), 4, 5 i 6.
U attachu su uvjeti pa........
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #34
Ok, ne smijem ici na preljevnicu svojim autom vec susjedovim, polica ne vrijedi za stetu napravljenu na vlastitom vozilu ili vozilu osobe s kojom zivis u istom domacinstvu :)

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #35
Evo ja sam sada poslao mail osiguranju da preispitam sve mogučnosti, isto tako sam pitao da li postoji grupno osigturanje. Koje bi trebalo biti povoljnije predpostavljam.

kada dobim odgovor postat ću ga ovdje.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #36
Kakva je situacija u slučaju kada se npr. voziš na preljevnicu i zapali se lipo baterija koja se nalazi u modelu? Ili drugačije rečeno,
na preljevnici si i zapali se ta lipo baterija koja je u drugom modelu koji je u prtljažniku?

Da li polica pokriva nastalu štetu?

A to je realna situacija koja je moguća.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #37
Pa osiguranje vrijedi samo prema trećim stvarim, osobama ............. Ovo bi prije pokrilo kasko osiguranje, ali sumnjam ;D ;D
"Lako" ako se tebi zapali vlastiti auto, to ćeš ti sam sa sobom riješit. Problem je ako tvoj model nekome zapali auto ili nešto drugo. Onda ljudi brzo promijene ćud pogotovo "oni" koji ne bi nikad frendu "naplatili". 8) 8)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #38
Situacija je sljedeca, uzet nas ko papke, a kada se bude šteta naplaćivala, onda ce biti tko te Jebe!

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #39
Pa osiguranje vrijedi samo prema trećim stvarim, osobama ............. Ovo bi prije pokrilo kasko osiguranje, ali sumnjam ;D ;D
"Lako" ako se tebi zapali vlastiti auto, to ćeš ti sam sa sobom riješit. Problem je ako tvoj model nekome zapali auto ili nešto drugo. Onda ljudi brzo promijene ćud pogotovo "oni" koji ne bi nikad frendu "naplatili". 8) 8)

Pa o tome se i radi, model (ili ja kao vlasnik) imam policu osiguranja. I auto koji imam ima policu osiguranja, to što sam vlasnik obe police potpuno je irelevantno. Uzmimo primjer, vlasnik si 2 auta, oba imaju police,
i iz bilo kakvog razloga sa jednim autom oštetiš drugi, sada sa police onog auta sa kojim si oštetio skida se i naplaćuje šteta oštećenom autu. Pri tome autu sa kojim si oštetio ako nemaš kasko - bad luck. To što si
vlasnik oba auta apsolutno je irelevantno.

Ili drugačije,npr imaš životno osiguranje, i voziš se u svom autu, imaš sudar, nisi kriv, naplačuješ se iz police životnog osiguranja i police auto odgovornosti, odnosno dva puta naplačuješ štetni događaj.

Štetni događaj se naplaćuje sa police, vlasništvo ne može biti diskriminirajuće, niti diskriminirati, osim ako štetni događaj nije namjerno izazvan.

To su sve stvari o kojima treba voditi računa, a ne da nas vode žedne preko vode, prodaju nam rog pod svijeću ili ...pa ima dosta prikladnih izraza



Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #40
(muda pod bubrege)

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #41
Ja mogu reci iz iskustva kako je rijeseno to sa osiguranjem ovdje u Danskoj. Pravo je jednostavno a pokriva stete sto tvoj model nanese drugoj osobi na terenu. Ali prije toga postoji organizacija  modelara koja pokriva i zastupa sve modelare u drzavi i njihova clanarina je 600kn godisnje. U tu cjenu pored organizovanja medzunarodni takmicenja stoji i osiguranje (ansvar) neznam jeli isti naziv i u Hr. Tako ako model udari u tudze auto ili nanese ljudske ozljede, osiguranje pokriva  100%, stim da ne pokriva tvoj model sto si ga razbio.  I naravno samo vazi za  terene koji su dozvoljeni za letenje. Znaci letenje u naseljenom djelu sa avionima a pogotovo sa multirotorima ne pokriva i strogo je zabranjeno. Sto se tice kilaze modela osiguranje vazi za sve.

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #42
Danska  je  uređena država , bilo bi lijepo kada bi i naš ovdje kopirali njihov  zakon,ali čisto sumnjam.Usput, malo offtopic, da navedem jedan jedan neugodan primjer ''pljačke'' od strane osiguravajućih društava.Ako imaš skuter možeš ga osigurati na 6 mjeseci ali plaćaš za cijelu godinu.Kada sam svojevremeno radio u inozemstvu auto nisam mogao  osigurati na dva -tri mjeseca ,nego na cijelu godinu , a ne možeš ni sada...pa sad te ja pitam. :(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Osiguranje od privatne odgovornosti

Reply #43
bilo bi ljepo vidjeti  primjer osobnog (hobby)  osiguranja i  komercijalnog (pravna osoba) osiguranja za identicnu letjelicu ..

i nema smisla komentirati zasto je 5-25 kg u istoj klasi , jer ako ste proucavali klase bespilotnog zrakoplova to je preuzeto iz ccaa..

0-5kg
5-25kg
25-150kg






dx9-xd8-gobac630