Skip to main content

Topic: Phantom 2 vision + crash (Read 2596 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom 2 vision + crash


Pauza par dana.
A lijepo je pisalo u manualu ne letjeti blizu objekata za vrijeme vjetrovitog vremena :)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #1
Piše li u manualu da je potrebno određeno predznanje letenja i sati i sati peglanja na simulatoru i na terenu a ne samo RTF letenje?  ;D
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #2
nisam još došo do tog poglavlja :D


ali ima dovoljno sati letenja :)
za koji dan će ih bit još više :p

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #3
Šteta je to razbiti jer nije jeftin stroj. Samo ljuska je sigurno oko 500kn?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #4
a slažem se. Ne ponovilo se više, ali računam da će se vrlo moguće desit opet nekaj slično prije ili poslije. Treba bit oprezan naravno, ali s druge strane nisam ga kupio da ga držim u ormaru. Skup sport, ali mora bit zabave. A zabava nosi rizike.


shell je 500 kn da

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #5
Dobro si prošao, dalo bi se to poljepiti.  :-\
Moj frend je svog bolje unakazio,, na 3. letu otišao frame, 2 motora i 3 reglera.  Doduše, njegov nije doživio crash,, jadnik se rastopio čekajući gazdu da ga nađe i isključi mu motore.

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #6
probal bum speglat plastiku, ali ak nebu dost čvrsto moglo bi se desit da za vrijeme sunčanog dana popusti, motor se nagne i počne lupat u Phantoma. I ak sam visoko šteta bi mogla biti veća od investicije u novo kućište :)


Staro kućište će bit dobra podloga za DIY quad jednog dana

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #7
Mislim da je staro kuciste najbolja podloga za smece  :)

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #8
to baš nije ohrabrujuće ;D

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #9
probal bum speglat plastiku, ali ak nebu dost čvrsto moglo bi se desit da za vrijeme sunčanog dana popusti, motor se nagne i počne lupat u Phantoma. I ak sam visoko šteta bi mogla biti veća od investicije u novo kućište :)


Staro kućište će bit dobra podloga za DIY quad jednog dana

Ma 100% sam za to da promjeniš frame, ali do onda i ako ti je hića za letjeti mogao bi ovaj pokrpati sa malo epoxy-a i nekom plastikom kao zakrpom s kojom bi spojio tu pukotinu. Malo ošmirglaš plastiku da ima bolji grip i imaš frame koji će durati bez brige dok ti novi ne stigne.
Možda i dodati neku štangicu uz rub gornjeg dijela noge koja bi spriječila bilo kakvo moguće uvijanje.

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #10
Na fantomu je kuciste nosivi dio, dakle nije samo ukrasni poklopac. Privremeno se moze skrpati ali fino naruci novo i ovoga se rijesi.

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #11
a već je na putu odavno, samo komentiram u međuvremenu.
ipak ovo postojeće nije toliko jako dobilo da se možda neda to nekak riješit za neke druge potrebe. Skratit mu sva četiri kraka za tih 3-4 cm pa je opet OK za nekaj drugo. U najgorem slučaju kućica za ptice

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #12
Bilo bi lijepo da se predstaviš  u temi predviđenoj za to
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #13

Dobro si prošao, dalo bi se to poljepiti.  :-\
Moj frend je svog bolje unakazio,, na 3. letu otišao frame, 2 motora i 3 reglera.  Doduše, njegov nije doživio crash,, jadnik se rastopio čekajući gazdu da ga nađe i isključi mu motore.


Nije mi bas jasno kako se moglo nesto rastopiti i kako motori ostanu raditi,na mome se to nikada nije desilo ako je bilo koji motor bio zaustavljen svi su se gasili,bez moje intervencije.


Phantom super "Pticica" ali mu vjetar jako smeta,pre osjetljiv na svaki povjetarac.

Odg: Phantom 2 vision + crash

Reply #14

Nije mi bas jasno kako se moglo nesto rastopiti i kako motori ostanu raditi,na mome se to nikada nije desilo ako je bilo koji motor bio zaustavljen svi su se gasili,bez moje intervencije.


Phantom super "Pticica" ali mu vjetar jako smeta,pre osjetljiv na svaki povjetarac.

Ovdje sam opisao cijeli događaj, jedino mi je žao što ga nisam slikao prije popravka.  Zašto se motori nisu ugasili pojma nemam, očito dji nije razmišljao previše o tome.

http://www.flyfreak.net/multirotor/phantom-2-rezervni-dijelovi/

Fantom je sada u novoj šasiji, ali ispalo da je i 3. regler dobio pa se i njega čeka da dođe brodom iz iz kine.