Skip to main content

Topic: El Gringo PZD  (Read 26490 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: El Gringo PZD

Reply #105
Varadero , bilo bi dobro kad bi bila neka naljepnica FF loga da ga označimo ! , eto Ti zadatak  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #106
"cijevi auspuha " , za bolji zvuk i "prozračivanje " prostora baterije i reglera  :)
Krešo naručio mi je Elav  originale sa ostalim dijelovima , mislim da je sa euro skladišta ali provjerite sa njim  :)  ..


 malo sam pogledao , ima ovdje dosta dugački : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18809__soft_push_rod_Snakes_D3_x_1150mm_4pcs_bag_.html

Da, mislim da su to jedine komplet na HKu. Nego jel stvarno imaju "lufta" kako kažu u reviewima ili???
Hvala
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: El Gringo PZD

Reply #107
Ima nešto malo lufta al to je zanemarivo .. može se , i bolje je sam nešto izvesti , iskombinirati  .. Žaljko koristi polučeličnu žicu iz auto guma ( kod mene na horizontalcu kroz postojeći bužir je upravo takva žica )
, i bužire iz pecaroških shopova , nešto za neke hranilice i mogu reći da su odlična kombinacija .. jedino što sam primjetio - odnosno vidjeo na ovima da su skloni "pucanju" kod uvrtanja ...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #108
Heh Zlatane, netko sigurno na forumu ima rezalicu za folije, plotter,a budući da je model pravljen od forumskih donacija, bilo bi zgodno da ima i forumske oznake. Moja ruka nije toliko precizna da to napravi.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: El Gringo PZD

Reply #109
pitao sam ja već za logo u .CDR formatu, ali ga nikad nisam dobio... :( 
ako se dogovorimo, ja mogu odradit izradu naljepnica - imam tko će mi to izradit za pivu....

Odg: El Gringo PZD

Reply #110
Ako što uspije za logo itekako će biti na ovom modelu..
Model je  napravio četiri leta ..  na drugom je otpao nosač zajedno sa motorom.
Vjerovatni uzrok vibracija bila je oku nevidljivo napuknuta osovina  motora ...

Sanirano sve na licu mjesta , odrađena još dva leta poslije  pa  pukla osovina na NTM-u 28-26 1200 kv .. prvi put vidjeh nešto tako .. motor se pokazao  malo preslab tako da model nije dao sve od sebe što može a može puno.. leti perfektno i sa ovim malim i slabim motorićem na 3s 2200 mah.. već je po povratku ugrađen jači ,  turnigy D 2826/6 - 2200 kv sa propom 7x6 i 50 a reglerom koji stoji već duže vrijeme neupotrebljen .. proba sa ovim setom slijedi prvom prilikom... ;)  slike i dio snimka leta u rubrici letenje u Vukovaru  :) 
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #111
Izmejena je napravljena , sad ima i viška snage  ;) 
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #112
7x6 elisa je malo prevelika za taj mali 2200kv motor, puno je bolji ovaj ntm, samo na njega ide 10x6 elisa, on nije slab vec je elisa premala za njega!

I osovina hoce puknut ako elisa nije balansirana!

Odg: El Gringo PZD

Reply #113
Slažem se, 7*6 je previše za 2826/2200 !

Ja bi se kao što veli Coljo ipak zadržao na ovom NTM, ali sa novom osovinom i elisom npr. 9*6 ili slićnom  za početak.
Pucanje osovine na NTM je greška u proizvodnji !

Osim toga, bolje je motor montirati sa lončićem pozadi, a elisom naprijed na osovini.
Ako je elisa naprijed na lončiću, duža je os i sitne nepravilnosti pojačavaju vibracije.
Druga nezgoda je što je onda cijela vuča prenesena sa osovine na uskočnik koji može popustiti i sve onda izleti naprijed.
Ovo se vrlo često zanemaruje , pa čak nam i daju prop adapter za lončić i guraju nas u tu grešku!
( gornji komentar ne važi za pushera!)

Crni prob na slici je TGS ili e-Prop, to je debelo prase koje samo ždere struju, bolje je uzeti onaj ružni, prljavo-smeđe boje
APC , to je nevjerojatna razlika na bolje kada se to isproba !
Eto, toliko od mene,
Damir

Odg: El Gringo PZD

Reply #114
Sve ok , malo sam čitao komentare oko ovog motora što je sad gore , .. poslušat ću iskusnije po tom pitanju i staviti 7x4 , a moram reći da ovako na probi na zemlji ima daleko veći potisak od bilo koje kombinacije sa NTM- om i to ne na punim obrtajima .. na NTM je bio 8x6 izbalansiran al je već od samog početka imao manje vibracije ... kad je pukla osovina vidjelo se da je imala grešku vjerovatno još kod tvorničke montaže..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #115
Ja koristim 2826 sa 7*6 propom ali na jetu kojemu je masa 700g i vec nakon 4minute motor je vruć tako da ti ne preporučam taj prop na taj motor jer ipak je moj upola laksi,potisak je odlican to je istina ali samo za kratke letove!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: El Gringo PZD

Reply #116
Otpala je ova kombinacija zbog neke greške u regleru , regler je popravljan , neke žićice su prelemljivane na štampanoj ploči kod samog ulaza +.
Raspoloživ motor je sad na njemu i sasvim zadovoljavajuće karakteristike u letu ima... jeste da još koji wat snage ne bi bio na odmet al ovo je sad odličan avion sa ovom kombinacijom:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21974__Turnigy_Aerodrive_DST_1200_Brushless_Outrunner_motor_1200kv.html  i 30 ampera reglerom .. sa baterijom 2200 mah i navedenim motorom  ima 1080 grama poletne težine a elisa je 9x5 .. snimak slijedi prvom prilikom kad ekipa bude na broju  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

 

Odg: El Gringo PZD

Reply #117
El Gringo je dobio još jedan detalj - instrument tablu., vrlo jednostavno , instrumenti sa fotokopije i dva dijela od balze 2 mm ... još je u tijeku izrada sjedišta pa detalji budu kompletirani  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: El Gringo PZD

Reply #119
Hvla Miha , moram reći da je stvarno iznenađujuće da ovaj model sa motorom 160 w 1200 kv ipropom 9x5  ovako leti ... svoje puno lice pokazao bi sa još kojom desetinom wata i sa propom 8x4 ... i možda kojim gramom više jer mu je sad poletna težina 1050 grama  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar