Skip to main content

Topic: Build log F22 Raptor 100% Fiberglass (Read 1954 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Build log F22 Raptor 100% Fiberglass

Nakon suludog pokušaja izrade omiljenog modela u uvećanoj verziji.. ponovno se vraćam korjenima.. ili kako bi moji rekli.. ti ideš iz krajnosti u krajnost ;D ;D

Dakle.. 150% verzija radi.. no imam osjećaj da ću s njome samo skuriti potpuno nove baterije.. i da dok ne nabavim neki jači motor i propeler ide u penziju..

Sa 150-ke sam uzeo dobre strane.. aielerone i KF2 airfoil

Materijal ovog puta ide:

- airframe 3 mm depron (umjesto 6 mm)
- balza 1 mm
- 20 minutni Epoxy Finish
- 18 g/m woven fiberglass cloth
- karbon
- 2200 kv welgard motor
- Hobbywing Guard ESC30A/40A burst
- Loongmax 1600/20C (loongmax 2300/20C)
- HS81MG i HS82MG
- APC 6x4 EP ili APC 5.5x4.5 ep

Ciljana težina bez baterije 400 - 500 g

Nakon šta sam naslagao sve šta sam našao da pritisnem balzu... i premazao fiber, danas krenem pričat starom kako bi bilo kul da složim vacuum bagging.. al moram nabavit kompresor iz nekog fridga.. na šta mi on pokaže vakuum pumpu od 1Bara/cm2 koja mi cijelo vrijeme stoji pred nosom  ???


Odg: Build log F22 Raptor 100% Fiberglass

Reply #1
Hm..  nakon izrade krila.. došao sam do zaključka da se fiberglass ne isplati na modelima od 3mm.. jednostavno treba nekoliko slojeva ili poprečno pojačavati strukturu avio šperom da bi se dobila dovoljno čvrsta struktura, a masom značajno prelazi 6 mm depron.. krilo od 3 mm naspram istog takvog od 6mm je težilo 125 gr(staklo) naspram (56gr 6mm depron).

Sad pošto sam dobio super profil debljine 4 i nešto sitno mm, a 6 mm na sloju gdje je KF2 airfoil... budem to nastavio kad budem imao više živaca.. ali sa 6mm depronom..

Inače jučer sam složio 6mm verziju koju sam dva puta razbio, jer sam krivo isprogramirao stanicu... na aieleronima mi je završio elevon mix, i obrnuti up/down, tako da su se dogodili obrnuti spoileroni.. što je za samo polijetanje bilo super jednostavno.. no ubrzo bi model prestao reagirati i pravac prema zemlji...

Danas sam ipak završio novu 6 mm verziju.. koja je jednostavno predobra.. ali zaslužuje svoj topic..