Skip to main content

Topic: Eachine H8 - najjeftiniji quad (Read 12779 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eachine H8 - najjeftiniji quad

Evo malo letenja novim quadom:

https://www.youtube.com/watch?v=XMUX9sY7s9E

Tek treći dan na njemu, a već sam skoro ekspert.  8) (šesti dan letenja quada upće). Jeftiniji od Cheerson-a CX10, a bolje i duže leti. Stabilniji. Ima promjenjivu bateriju (samo to nisam znao odmah, pa sam kupio osnovni kit, a mogao sam kupiti drugu verziju sa 5 baterija). Baterija se puni sa nazivnom strujom (150 mAh) cijeli sat. Let je nekih 6-7 minuta, ovisno koliko se grubo leti s njim.

Ako se nauči letjeti na ćiri (CX10), ovo je onda pravo osvježenje. Totalno drugačije iskustvo, a nekolliko dolara jeftinije od već jeftinog quada. Jedino ne stane u džep, to mu je mana.  ;D

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #1
I ja sam narucio jednog s 5 baterija i nadam se da ce stici sljedeci tjedan. Pomalo se vec nokti grizu  ;)

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #2
Pa nemojte se sramiti, podijelite linkove gdje ste naručili, zanimljivo nadasve

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #3
I ja sam narucio jednog s 5 baterija i nadam se da ce stici sljedeci tjedan. Pomalo se vec nokti grizu  ;)

Ja sam čekao 27 dana, onako kako je pisalo kao maksimalno vrijeme dostave. A bila je opcija da se plati za bržu dostavu, ali onda to nije najjeftinije. Mislim da će ti se po pitanju ovog kvada, strpljenje isplatiti.

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #4
Pa nemojte se sramiti, podijelite linkove gdje ste naručili, zanimljivo nadasve
Sorry. Ma, mislio sam da znaš engleski, piše da su svi podaci u "description" ispod videa.

http://www.banggood.com/Eachine-H8-Mini-Headless-Mode-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-RTF-p-975808.html?p=EH10221611330201505Q

(osnovni model)

http://www.banggood.com/Eachine-H8-Mini-Headless-Mode-RC-Quadcopter-with-5pcs-3_7V-150mAh-Battery-p-978922.html?p=EH10221611330201505Q

Isti model samo sa 5 baterija, ne sa jednom. Kad pogledaš koliko koštaju, isplati se. A letiš praktički dok ti prsti ne utrnu.

http://www.banggood.com/Eachine-H8-Mini-Headless-Mode-RC-Quadcopter-with-5pcs-3_7V-150mAh-Battery-p-978922.html?p=EH10221611330201505Q

Baterija, pojedinačno:

http://www.banggood.com/Eachine-H8-Mini-RC-Quadcopter-Spare-Parts-3_7V-150mAh-Battery-H8mini-003-p-977953.html?p=EH10221611330201505Q

Ili paket od pet (5) komada:

http://www.banggood.com/5X-3_7V-150mAh-Lipo-Battery-for-Eachine-H8-Mini-RC-Quadcopter-p-978742.html?p=EH10221611330201505Q

Ako ga kojim slučajem slupaš, tu su svi rezervni dijelovi:

http://www.banggood.com/buy/Eachine-H8.html?p=EH10221611330201505Q

Iako ja osobno volim u tom slučaju imati još jedan, pa onda vadim dijelove iz njega. Nisam spomenuo, ali H8 dolazi sa samo dva rezervna propa, i to jedan CW i jedan CCW - bilo bi dobro odmah uzeti nešto više rezerve. Iako su propovi vrlo izdržljivi, pogotovo sa ovom zaštitom, ipak će se jednog dana istrošiti. Plastika nije tvrda kao kod APC propelera, trpi udarce tako da se malo udube. Nakon nekoliko takvih dodira sa tvrdim objektom, postanu nazubljeni, pa mogu puknuti.

Dali te još nešto zanima, slobodno reci.

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #5
Važna napomena!

Može se dogoditi da se pri padu (pogotovo naglavačke) gyro totalno zbesa. Zapravo, sve se zblesa - dva dijagonalna motora odu do maximuma, iako je gas tek na počtku. Otvorio sam ga... nikakva vidljiva greška. Nakon nekoliko minuta očajavanja, našao rješenje:

Obadvije palice desno dolje i cijeli kompjuter mu se resetira. Lijevo dolje je samo za reset žiroskopa i akcelerometra, no to ne popravlja ovakvu grešku. Sada letim opet, bez frke.

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #6
Hvala ako bude još nešto izvještavaj jer sam upravo narucio dva!!l.p


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #7
Hvala ako bude još nešto izvještavaj jer sam upravo narucio dva!!l.p


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jedna LED (crvena) mi je počela gubiti snagu, ali nije greška na PCB - sama dioda je sa greškom, no to sam riještio tako da sam lagano pritisnuo sredinu epoksijem zaliveni čip - sve dok nije pokazala skoro puni sjaj. Ok, na momente pokaže puni sjaj, ali opet malo oslabi. Nije nikakva frka.

Nego, unutra (ispod poklopca) postoje dvije crvene LED - ne znam što s tim raditi... Ničemu nesluži, osim što osvjetljava poklopac i super izgleda. Antenu sam izbacio van da dobijem veći domet:

[attach=1]

Odmah uzmite cianoakrilno (cijanofix) ljepilo i zaljepite ublaživaće udara (one crne kolutiće, to su komadići gumenaste spužve). Dolaze kao samoljepljive, ali znaju otpasti - već sam jednu izgubio. Dobro je da se napravi isto kao što sam i ja napravio na prednjim nožicama - od paketa (eh taj kinez...) koji su mi dolazili, uzao sam onu roza zaštitu za pakete pa napravio ublaživač - sada je vidljivost i orijentacija daleko bolja.

Većeras sam letio sa uživancijom po mraku, no Mobius kamera je iz nepoznatog razloga prekinula snimak. Nemam pojma što se dogodilo. Kad se (za sat vremena) napuni baterija, otići ću opet do trgovine (tamo imam dobru rasvjetu, nije totalka mrak), pa probati ponovo snimiti. Lijepo izgleda noću.

Jedina zamjerka, ne samo za ovaj quad, nego za sve postojeće quadove je ta što je kod nekih crveno odozada a plavo naprijed, dok je kod drugih plavo ili zeleno odozada a crveno naprijed. Totalna zbunjava, iako se čovjek navikne. Po mom bi bilo ljepše da je zeleno na "desnom krilu", crveno na lijevom, bijelo svjetlo naprijed, a narančasto odozada. Tako bi se jako lijepo mogla razaznati orijentacija u mraku i polu-mraku. Iako...

Isto i ovo sa dometom - toliki mu je domet da ga više ne vidiš zapravo, a još uvijek ne gubi signal. Orijentiram se napamet, pomaknem ga u neku stranu, pa vidim kako reagira. Još jedna prekrasna osobina - ne gubi pravac, kao da ima kompas. Niti ima 'drift' kao kod ćire (nakon minutu leta, malo poblesavi i zna ići u jednu stranu i praviti čudne manevre). Ovo je pravo osvježenje, totalna uživancija za let. Kad sam dobio ćiru, mislio sam da sam ja smotan i da ne znam upravljati quadom, no sada vidim da je 'najmanji quad na svijetu' zapravo malkice 'najnestabilniji...' (ili sam baš ja dobio neki šrot, što me nebi kod kineza iznenadilo.

Toliko za sada.

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #8
Evo male recenzije i usporedbe daljinskih upravljača Cheerson CX-10 vs. Eachine H8:

Daljinci, obadva sam modificirao, tako da je antena što dalje od PCB-a - za veći domet, iako H8 već ima dobar domet. Valjda sam opterećen time nakon što mi je ćiro nekoliko puta pao dolje nakon nekih 20-tak metara. Ni nova baterija, ni vađenje antene na daljincu nije puno pomoglo. A unutarnja antena na ćiri je zapravo printana antena i jako je prpljavo rezati vodove i izvlačiti antenu van. Na H8 je sve dostupno - prekrasno izvedeno.

    Obadva:                                       Gornja strana:                              Donja strana:

[attach=1] [attach=2] [attach=3]



    Ovo ubija bateriju:                       Usporedbe frekvencija:                 RF modul - dvosmjerna komunikacija (H8):

[attach=4] [attach=5] [attach=6]

EDIT: Baterije na ćiri, samo dvije - a dio modula zahtijeva 5V, pa je ovaj naponski pretvarač zapravo odgovoran za "ubijanje baterija". Brzo krepaju, bez obzira što sam stavio neke najjače. Kod H8 još ne znam, paket od 8 komada AAA baterija,  u Konzum-u sam platio 9.99 kuna. Još ih ima, zovu se: "Maximum Power / @home". Luda stvar i jeftina (obično su Duracell preskupe, ali nisu više što su nekada bile). Ove "@home" dolaze u malom pakovanju po 8 komada. Za sada drže, bar u H8 daljincu.

EDIT2: Ovaj RF modul na H8 je zaista zanimljiv. Mislim da je komunikacija sa mikroprocesorom I2C, tako da će možda jednog dana biti korisno za neki (Arduino, Raspberry Pi...) projekt. Nisam siguran, ali mi se čini da je H8 modul zapravo neka vrsta WiFi mikro-minijaturne verzije, bar mi se tako čini po širini frekvenicije (side-bands). CX-10 je nekako skroz na kraju, možda čak malo ispod banda - nemam pojma zašto su to tako napravili, valjda da bježe što dalje od WiFi mreže.

EDIT3: Možda sam dosadan, ali me ovaj H8 zaista oduševio. Zvuk na ćirinom daljincu je jadan, tih... ne čujem pištanje - čak i kad prislonim uho. Na H8 daljincu, zvuk je čist i jasan. I dosta je logičan, npr. jedan kratki beep - prva opcija, dva kratka beep-a - druga opcija... itd...

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #9
Pa na ćiri je identično - jedan beep - prva opcija itd.

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #10
Pa na ćiri je identično - jedan beep - prva opcija itd.

Da, samo se jako slabo čuje. Još nekako ako letim u sobi, ali na ulici nema teorije da se čuje. Moram baš prisloniti na uho...

LP,
milan
---

Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #11
Evo i noćne snimke. Nije baš najbolja kvaliteta, Mobius opet zeza (stari firmware, 1.20 - bolji za noć).

http://www.youtube.com/watch?v=zMUyg1JGh04

Iako je bilo vjetrovito, da se lijepo i ugodno letjeti. Ponekad mi se čini da se quad malo previše opire, tj. 'overcorrecting' prema vjetru.

LP,
milan
---



Odg: Eachine H8 - najjeftiniji quad

Reply #14
Leti kao profesionalac!

Evo jedne preinake, koja će vam sigurno pomoći da letite kao pro.

Pošto je plastika na daljincu promjera 2.85mm, idu navoji od M3 matice, odnosno odstojnika, kao i gimbal sa neke stare stanice (tko ju ima).:

[attach=1]     [attach=2]     [attach=3]

Lagano se navrne, nije potrebna ureznica. Samo se mora paziti da bude ravno i ne previše navrtati, kako ta crna plastika ne bi puknula. Ovo na slici (V2) je malo predugačko, to sam jedino našao. Ali ne smeta - pošto sam navikao na "pinch", samo pomaknem prste po volji - ako želim preciznije, onda prema gore... a ako želim nagle zaokrete/pomake, onda malo niže.

Ovi vijci na krajevima nisu obavezni, to je samo kao ukras.  8)

EDIT: Ovi odstojnici na drugoj (i trečoj, pokaznoj odakle uzeti...) su 25 mm i izgleda da mi pašu i za upravljanje palcima i za upravljanje "štipanjem" (evo ova moja kaže da bi trebao rađe nju štipati ).  :D

EDIT2: Isto vrijedi i za ćirin daljinac, jedino što je plastika 3 mm točno. Malo teže ide, no pažljivo i strpljivo. Iako mislim da za ćiru ne treba, jer je ionako već "nježan" u zaokretima i ostalim manevrima.

EDIT3: Evo i ćiro je dobio novog i preciznijeg voditelja.  8)

[attach=4]
 
LP,
milan
---