Skip to main content

Topic: Molim pomoć (Read 5081 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć

Kako zalemiti žicu koja je pukla na LiPo bateriji?

Odg: Molim pomoć

Reply #1
Pa lemilicom :)

Ne znam u čem je problem, jel se i listić iz same čelije isčupao?

Odg: Molim pomoć

Reply #2
I ja sam imao taj problem,jako tesko,nece se hvatat lem za taj listic,na kraju sam uspio tako da sam ga dobro izbrusio i nekako zalemio tako da je lem obuhvatio taj listic.

Odg: Molim pomoć

Reply #3
Tako je, nece lem da uhvati za taj listic.

Odg: Molim pomoć

Reply #4
Tinol ti u sebi ima pasatu za odmascivanje ali bih ti preporucio da uzmes dodatnu sa strane i premazes to mjesto na listicu, mislim da bi ti pomoglo ako vec nisi :)

Odg: Molim pomoć

Reply #5
Probao sam i sa jednim, i sa drugim, i lagano prebrusio ali nista ne pomaze, lem samo klizne s listica.

Odg: Molim pomoć

Reply #6
Onda ga probaj mehanicki stisnut sa nekakvim nastavcima ako me razumijes ahahah neznam strucno kako se to kaze :D


Odg: Molim pomoć

Reply #8
I još jedan detalj: pišem namjerno novi post da skoči na vrh i da pročitaju oni koji bi lemili aluminij.

Lem za aluminij i slitine sadrži kadmij. Kadmij je vrlo nezgodan:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kadmij

Damir

Odg: Molim pomoć

Reply #9
Ovo što je Damir napisao je točno - aliminij se slabo ili nikako lemi (legiranje sa drugim metalima). Razlog je pre-brza oksidacija, a taj sloj oksida Al2O3 je praktički izolator, a tali se na nekih 1800 stupnjeva C. Ovisi o debljini materijala (folija.. hmm... teško), može se obrusiti sa nauljenim finim brusnim papirom, gdje ulje štiti od prve oksidacije. No to ulje zna pregoriti i stvoriti crni talog (ugljik i spojevi). Možda ova kineska pasta za lemljenje umjesto ulja... nisam probao.

Za one koji se žele zezati s lemnjenjem baterije, toplo preporučam Damirove savjete. Meni je jeftinije kutiti novu bateriju, nego krpati i riskirati da se ova zapali. Nije to što se ona zapali, nego zapali stan ili auto... u svakom slučaju skuplje nego nova baterija.

LP,
milan
---

Odg: Molim pomoć

Reply #10
Tako ce i biti kao sto kaze Vedronebo, kupiti novu bateriju. I jedno pitanje kako ovu bateriju ucinit neopasnom jer je baterija prije pucanja listica aluminija bila napunjena. Moze li se ona slobodno odloziti u neki spremnik gdje se odlazu stare baterije.

Odg: Molim pomoć

Reply #11
Bolje je isprazniti prije odlaganja, tko zna kakav bi dernek mogla napraviti u tom kontejneru pri ovakvoj vrućini. ;D

Ja sam svoje praznio tako što sam prikačio neku auto žaruljicu i čekao da ona obavi svoj posao. Neki vole čavle i druge oštre predmete, ali to bolje ne pokušavati ako si sklon ozljedama kao npr ja.

Probaj ovu metodu sa slanom vodom, zvuči kako dobra alternativa..
http://www.youtube.com/watch?v=08vfjpUncT0

Odg: Molim pomoć

Reply #12
Tako ce i biti kao sto kaze Vedronebo, kupiti novu bateriju. I jedno pitanje kako ovu bateriju ucinit neopasnom jer je baterija prije pucanja listica aluminija bila napunjena. Moze li se ona slobodno odloziti u neki spremnik gdje se odlazu stare baterije.

Nisam siguran da je to pametno, barem po onome što sam vidio u trgovinama: kartonska kutija na kojoj piše nešto kao "odlaganje starih baterija". Bolje ju je "neutralizirati", na taj način da se potopi u vodi i izazove reakcija litija, pri čemu će se zapaliti - ali ovaj puta pod kontrolom. Isto tako ne preporučam prisilno otvaranje, jer je to ipak akumulator, koji sadrži neku energiju i može doći do naglog oslobađanja topline ako se kratko spoji, a istovremeno ju držimo u ruci. Nezgodno.

Ako se može odmotati baterija, onda u redu, listići se onda mogu baciti u vodu. Litij nije toliko toksičan, jedino neznam ovaj polimer.

LP,
milan
---

 

Odg: Molim pomoć

Reply #13
Ja sam s ebaya uzeo tekucinu s kojom premazes metal i onda lemis normalno... Hvata na alumini, inox...ma na sve moguce i kosta 50kn bocica od 30 ml i neces ju potrosit dok si ziv hehe. Stavim link kasnije kad dodem kuci na komp.

Odg: Molim pomoć

Reply #14
Moze li link na tu tekucinu -- skroz informativno!!


LP
LP,  Chris
... gravity always wins ....