Skip to main content

Topic: Neka prošla vremena.. (Read 3447 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Neka prošla vremena..

Kopao danas po zalihama balze, našao ovo..
Damir

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #1
Lijevi komadić stiže iz "Centra za vazduhoplovno modelarstvo", a desni je "Solarbo", u svoje vrijeme jedan od boljih dobavljača balze.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #2
Solarbo dobro poznat i popularan u ono vrijeme. Sjecam se moje dvi F1A jedrilice sa ruskom kukom  i penjaca (F1C ) od ove balze i poznati rossi motor

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #3
Iman i ja u svojoj kolekciji malo tog prošlog vremena,ostalo od oca,mislin da su stare jedno 30-35 god.  :)




bilder hochladen kostenlos


Iman i pitanje za one sadašnje balza modelare,di vi nabavljate balzu za vaše projekte?
Gledajući ponudu po lijepoj našoj samo me isfrustrirala.
Npr Pevec,neznan šta je žalosnije,ponuda ili kvaliteta,ove šta ja iman od Solarba su Rolls Royce u usporedbi sa Pevecon.


Evo i slika u visokoj rezoluciji da možete povećat i pogledat cijene i dimenzije;





I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #4
Npr Pevec,neznan šta je žalosnije,ponuda ili kvaliteta,ove šta ja iman od Solarba su Rolls Royce u usporedbi sa Pevecon.
Čuvaj taj Solarbo za najbolje projekte, takve balze više nema: danas najbolja balza ide za krakove vjetroelektrana, mi dobijamo samo odpatke !

Osim Peveca, ima u Bauhausu, Vinkopromu, ako te put nanese u Čakovec, posjeti Lea, ima dosta dobar izbor: http://leo-modeli.hr/

Damir

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #5
Ima balze odnedavno i u uradi sam... barem u ovom sisačkom... i bolja je od ove na slici iz pevca :)

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #6
U vinkopromu treba naletiti kad stigne nova naruđba.. igubiti bar sat vremena i dobro pregledati i odabrati .. jeftinija je od svih ponuđača i još k tome popust vinkoproma na gotovinsko plačanje .. sve u svemu dobro da je uopće ima  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Neka prošla vremena..

Reply #7
Damire ova balza moze ic samo na restauraciju ocevih jedrilica,steta mi ih je pilat za moje kvazi eksperimente  :D
Morat cu nabavit svega po malo,i karbonskih vlakana i kevlara,educirat se malo oko primjene istih.
U vinkopromu treba naletiti kad stigne nova naruđba.. igubiti bar sat vremena i dobro pregledati i odabrati .. jeftinija je od svih ponuđača i još k tome popust vinkoproma na gotovinsko plačanje .. sve u svemu dobro da je uopće ima  ;)
Bas to,dobro odabrat..problem je sta ja u st neman sta odabrat,jer je sve srot,pa nista nisan ni kupia..a narudzbon priko neta necu dobit nista bolje od ovoga sta san vidia uzivo.
U pravilu su dimenzije debljina x 100mm x 1000mm..a svin ovima sta san drza u ruci ovih 100mm oscilira nenormalno,ko da je neko dijete rezalo,i sve su iskrivljene.
 :-[
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form