Skip to main content

Topic: Pismo prije 24 godine.... (Read 2442 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pismo prije 24 godine....

Reply #1
Početak Linuxa :D

 

Odg: Pismo prije 24 godine....

Reply #2
Obzirom da linux drži između 36% i gotovo 80% (kako prema kojim istraživanjima) svjetskog server market-sharea (i pojavom devopsa uzima još veći dio), možemo komotno reći da svijet danas ne bi niti približno bio ovakav kakav jest da nije bilo Linusa. Od sreće mi suze idu kada se ovoga prisjetim :)

Odg: Pismo prije 24 godine....

Reply #3
Od sreće mi suze idu kada se ovoga prisjetim :)
I meni kada shvatim da je ugl besplatno... :D

Inače, danas nešto od toga  pokreće naše smartače (android), dvd, blueray playere, routere, neke TV prijemnike... i da , Google je hrpa centara okolo svijeta sa nekoliko desetaka tisuća linux servera, skoro sam zaboravio i malina-pi....na kraju i ovaj post je ...

Još malo  pa će i u vodokotlić...

D.

Odg: Pismo prije 24 godine....

Reply #4
Sjećam se kada je bratić potkraj '92. donio sa CERNa vreću disketa za instalaciju Freaxa (da, tako se u početku Linux zvao). Instalacija je trajala tri dana i četiri noći. Radilo je kako treba, ali je svaki komadić SWa, uključujući i sam OS trebalo kompajlirati. Gnjavaža koja se na kraju isplatila jer je i najmanji doprinos ranih korisnika, praćen nesanicom i povremenim nezadovoljstvom, doveo do toga da danas imamo odličan OS pogodan za gotovo svaki zamisliv posao.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Pismo prije 24 godine....

Reply #5
 :D :D









Odg: Pismo prije 24 godine....

Reply #6
E ove su dobre :D :D :D