Skip to main content

Topic: HobbyKing rant/iskustvo (Read 4699 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HobbyKing rant/iskustvo

Bok,

Nov sam u hobbyu (2 mjeseca) i hobbyking mi je prvi webshop tog tipa iz kojeg sam napravio narudzbu za dijelove.

Napravio sam listu dijelova koji mi trebaju, rasporedio u što manje narudžbi kako bi uštedio na shippingu i napokon naručio dvije narudžbe iz EU skladišta i jednu iz internacionalnog.


/begin rant
Odmah su počeli problemi s EU narudžbama. Dok sam naručivao svi itemi su bili "in stock", da bi par dana poslije dobio obavijest da su neki item-i backorder zbog "Temporarily out of stock due to factory error".
Kontaktirao sam customer support koji uz copy-paste ispričavanje nije nista ucinio osim ponudio da mi naprave refund tih itema. Usput su užasno spori i svaki razgovor ispadne preko sat vremena.
Odlučio sam otkazati EU narudžbe zbog toga što bi ostalo premalo stvari da bi imalo smisla placati toliki shipping. Neznanjem sam rekao da je ok da je refund u bonus points. Greška zato jer kod nove narudžbe, shipping ne možeš platiti tim bodovima.

Do sad je prošlo 2-3 tjedna od prve narudžbe, u međuvremenu mi je stigla ona iz internacionalnog.

Napravio sam dvije nove narudžbe za EU skladište, bez onih item-a na backorder-u ili sa zamjenama. U isto vrijeme sam naručio TX i RX, koji mi je bio na backorder-u, s Lindinger-a i to mi je došlo u 5 dana bez ikakvih problema.

Par dana kasnije, opet mail od HK, nemaju Naze32 controller. Otkažem taj item i sad ga naručujem s internacionalnog jer mi jedino još to fali.

Stiže mi prvi paket iz EU koji sadrži sve naručeno. U drugom paketu sam naručio, između ostalog, 2x CW motora i 2x CCW motora. Danas mi stiže drugi paket u kojem mi fale 2x CCW motora...
Opet kontaktiram customer support koji mi kaže da ih nisu imali u skladištu i da zato nisu u paketu. Nije mi jasno zašto su slali paket bez da su me obavijestili da nemaju nešto iz narudžbe. Tražim ih da mi barem pošalju u zamijenu 2x CW motora koje bi trebali imati na skladištu. Ne žele to napraviti i nude mi povrat novca i da sam naručim. Znači opet moram raditi novu narudžbu i opet plaćati poštarinu. Nakon novih sat vremena natezanja, pristajem na paypal refund.
/end rant

Ukratko popizdio sam s HobbyKing-om i ne želim nikad više naručivati od njih. Imam još nešto $ u bonus points i nakon što to potrošim gotovo je.


Kakva su vaša iskustva s HobbyKing-om? Jel se vama ovako nešto događalo?
Koje su mi alternative za naručivanje? Preferiram EU shopove. Lindinger iskustvo mi je odlično, ali mi se čini da nemaju puno stvari za quad-ove.

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #1
Dosad sam imao samo nekoliko naudžbi kod njih (skup mi taj shipping,, kinezi me previše razmazili  :) ),, sve su bile 100+ $ sa hrpom artikala i sve bilo poslano unutar dan-dva tako da su moja iskusta dosad bila pozitivna.
Kod velikih trgovina nikad se ne zna hoće li sve biti u redu sa narudžbom ili ne, mene je isto tako Banggood zavlačio dok nisam digao ruke od njih.

Dobra alternativa ako imaš živaca čekati robu 20-tak dana je Aliexpress, trgovci poput "Ready to sky" i "Tomtop".

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #2
Ja sad u zadnje vrijeme nisam ništa naručivao od Hobbyking-a, no prijašnja iskustva su OK.
Nikad nisam imao takvih problema s njima ...

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #3
Ja cesto narucujem, i cesto prodje ok, no ima i problema. Ovo sto pises da si uzimao nesto sto je trenutno in stock, a kasnije pise backorder u tvojoj narudzbi, to im je pod normalno :)

Ja sam nedavno uzimao stanicu za frenda koja je bila in stock. Sliejdeci dan idem gledat status narudzbe, a kad ono - backorder. Ocito je da u isto vrijeme, ili slicno, prodaju vise nego imaju na skladistu, pa tako neko popusi. 

No, ja uvijek trazim refund na paypal racun, a ne bonus points-e. Tako mi je sigurnije, moja lova je kod mene.  Ja sam znao dobit krivo, narucim lipo alarm, posalju bec, i slicno.

No, neke stvari jednostavno imaju najjeftinije, ili imaju jedini.



Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #6
Nedavno sam naručio displey za HKa stigao za manje od 2 tjedna, bez poteskoca, sve u roku, samo me carina(BiH) malo zaje*avala.
Bitno da se leti.

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #7
Problem koji opisujete je IT - prirode: u momentu kada staviš robu u košaru, količina nije rezervirana (jer bi se time stvari zakomplicirale do beskraja sa drugim kupcima koji istovremeno trpaju istu robu u svoje košare). Kada zatvoriš narudžbu i platiš, roba koju si stavio u košaru ide pod 'reserved' i tek tada se skida sa lagera. Ako je netko to obavio makar i sekundu prije tebe i platio, lako se desi da ostaneš na Backorder !

Što se može učiniti da se to ne desi?

U biti skoro ništa, jedino bi se moglo pogledati koliko je robe In stock, pa ako je jedan-dva komada , ili tako nešto, ne ići u kupnju robe koja je  jako tražena. A ćemu onda kupnja uopće....

Damir

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #8
Tocno tako :D

 

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #9
Imam preko 70 kupovina na Hobbykingu što international što EU skladište i nikad nikakav problem bilo veliki paket ili mali.

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #10
Ista stvar s moje strane, prosla grupna je bila malo napeta, narucivalo se puno sitnica (konektori, adapteri, kabeli) i sve je bilo 5-6 kom in stock,
da sam cekao jos dan da se netko javi ostali bi bez pola stvari.

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #11
Problem koji opisujete je IT - prirode: u momentu kada staviš robu u košaru, količina nije rezervirana (jer bi se time stvari zakomplicirale do beskraja sa drugim kupcima koji istovremeno trpaju istu robu u svoje košare). Kada zatvoriš narudžbu i platiš, roba koju si stavio u košaru ide pod 'reserved' i tek tada se skida sa lagera. Ako je netko to obavio makar i sekundu prije tebe i platio, lako se desi da ostaneš na Backorder !

Ovo razumijem da može biti problem, međutim i sada je item koji mi nisu poslali "in stock". To ne razumijem, ako nemaju na skladištu, zašto piše +10 komada.

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #12
Nastavak priče

Prije 3 danas sam ih pitao da li imaju te motore. Prvo su mi rekli da imaju, te sam ih pitao zasto su mi rekli da nemaju dan prije. Na to su mi rekli da su razumijeli da ih pitam "imaju li na internacionalnom skladištu, a ne u EU".  U EU navodno nemaju. Moja greška što ih nisam odmah pitao imaju li u EU skladišu i time im dao način da se izvuku.

Jučer sam ih ponovno pitao, ovaj puta sam napomenuo EU skladište odmah na početku. Rekli su mi da imaju i ja sam naručio 2 motora. Danas ispada da ih doista imaju u EU skladištu jer mi je narudžba prošla i na putu je.

Ovime sam platio $6 više nego što bi platio da su mi ih oni poslali kada sam rekao da mi fale motori u paketu. (Zbog poštarine).

Moje pitanje je da li bi vi samo prešli preko toga ili da pokušam zatražiti povrat novca za ovu poštarinu, jer je jasno da su mi lagali kada sam prijavio da fale motori. U svakom trenutku od narudžbe do sada je stock na stranici "10+".

Odg: HobbyKing rant/iskustvo

Reply #13
Isto tako ja sa EU naručim neke dijelove.Provjeravam dali su shippani nakon dan,nisu,.Čekam drugi dan,nisu.Čekam peti dan,nisu.Onda sam  išao na LIVE CHAT i pitao u čemu je problem.Javi se gopodična ili gospođa i kaže da jedan dio nemaju a pisalo je da IN-Stock.Ponudila mi je čekanje da im stigne taj dio ili da naprave refaund u bodove,ajd pristao sam na bodove jer nije bila velika svota,nekih dolar i pol.Uglavnom,mene nisu obavjestili da mi naruđba stoji i da taj dio nemaju,ti imaš sreće što su te obavjestili odmah ;) .Sve sam morao sam napraviti da mi naruđba bude poslana jer oni bi to stavili tko znakoliko dugo na čekanje da mi stoji.Vjerojatno toliko dugo dok im iz glavnog skladišta dođe u EU skladište.Sve u svemu nikad problema sa HK osim ove male recimo to nezgode i njihove nepažnje oko obnavljana STOCK-a.Kasnije sam išao provjeriti taj dio i ispravili su grešku.I sada po ovome tvojem vidim da si imao isti problem,izgleda da su malo spori oko ažuriranja  WEB EU HobbyKing dućana ,dok sa INTERNACIONALNOG uvijek ima ono što je IN -STOCK i shippano je istog dana i poslano. :)