Skip to main content

Topic: problem sa lamom v4 (Read 2342 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

problem sa lamom v4

ovak je prica krenula odlucil sam se malo poigrat sa svojom starom lamom v4 da ju malo probam
upgrade-at,znaci narucio sam metalni set rotora,extreme motore i airy harden elise

prvo je stigo metalni set koji je ujedno i problem heli je prije toga sa serijskim setom(plasticnim) normalno letio
a sad sam ugradio ovaj metalni i problem je sljedeci kad dodam gas na stanici helic se sav trese i malo vuce u
desnu stranu,to sa stranom sam rjesio ali mi nije jasno kaj se trese i nece poletit kad naglo dodam gas odvoji se od zemlje
i sam se prevrne u desno..

one stangice sam postelo sto idu od glave rotora prema servoima tak da glava stoji ravno,na gain-u i proportional sam piko ljevo desno hiljadu puta kombinacije al isti pim...

sta da dalje gledam osim sto je sve mrtvo stegnuto na njemu evo i slike kak to zgleda nakon sklapanja




Odg: problem sa lamom v4

Reply #1
Nemogu ti reči ništa utješno-i ja sam imal sličan problem prije oko godinu dana i rješil sam ga povratkom na stare,plastične dijelove!!!

Odg: problem sa lamom v4

Reply #2
fala ti na odgovoru al htjel bi iscrpit sve mogucnosti prije nego vratim plastikariju gore

Odg: problem sa lamom v4

Reply #3
evo dao sam si truda prebacit stare plasticne dijelove na njega i sad s njima trese isto pa bogati
sta je ovo   :-[

Odg: problem sa lamom v4

Reply #4
Da ti nije glavna osovina spigana?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: problem sa lamom v4

Reply #5
vis vis to mi nije palo na pamet budem pogledo kolega pa javim  :)

Odg: problem sa lamom v4

Reply #6
evo pogledo osovinu ok je nije pigana probat cu nesto...pa javim

Odg: problem sa lamom v4

Reply #7
Sve si na "mrtvo" stegnuo ?
kaj to znači ? da li su i sablje tak stegnute? sablje moraju biti RAVNOMJERNO stegnute tak da ih lagano mičeš rukom ali kad helič nagneš na bok nebi trebale same padati !
Probaj pa vidi da li je to uzrok vibraciji !

Odg: problem sa lamom v4

Reply #8
vidi ti to ima nesto u tome   :D   sad sam ih stegno da se ne micu kad nagnem heli...i sad je vec stabilniji sam treba dotjerat rep i servace i nadam se da ce letit mirno... prije toga bile su malo labavije ali ne tako ko kad sam imo PVC kit

P.S.  kad sam ihmo plasticni kit elise su bile labave skroz i letil je mirno(prije prvog rastavljanja rotora) a sad ne kuzim zasto im alu kit igra tolku ulogu da mora bit kruto zategnuto

svejedno fala ti robi, puno si mi pomogo za pocetak

Odg: problem sa lamom v4

Reply #9
zategno sam elise i malo je kakti bil stabilniji neko vrijeme i opet po starom
bezveze dole pogledam zupcanike a ono jedan "mjesi" ljevo desno i nema ravnu putanju
znaci vjerojatno da je on...eto rjeseno

Odg: problem sa lamom v4

Reply #10
ako su bile full labave,onda ih sad isto labavo složi