Skip to main content

Topic: TENER / STUDENT MODE (Read 2965 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TENER / STUDENT MODE

Evo ovako kolege, početnik nisam, ali imam početničkih problema sa uvezivanjem dvije stanice za rad u student treiner modu :-[
Imam dvije istovjetne stanice FLYSKY i6 (preslika TURNIGY i6), sama stanica kao stanica nije problem i dobra se pokazala, aliii....
Jednu namjestim u TRENER mod, drugu u STUDENT mod, kabeli kojima sam spajao su bili i "strait" i "cross over" niti jedan ne reagira nema pomaka na STUDENT stanici. Kad prebacim prekidač koji sam dodjelio za prebacivanje tj. za preuzimanje kontrole na glavnoj stanici motor krene sam (iako sa makao TROTLE HOLD sa tog prekidača i sve kontrole na 0) pokušao sam par verzija sa interneta ali ni google moj prijatelj nije pomogao. Ne znam više što gdje i kako, a dica čekaji (dica su prošla let na simulatoru i sad bi prešli na pravu livadu)


Unaprijed hvala!


 
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: TENER / STUDENT MODE

Reply #1
Evo NAPOKON nako bezbroj pokušaja i odustajanja našao i riješio problem (ovao je trener kabel za sve FLYSKY T6 i I6 stanice isto za TGY i6 jer su kopije prije navedenih) za ostale sa S-video priključkom nisam probao.


Evo riješenje - maksimalna dužina kabela 2 m potrebno 3 žice  Shema spoja u prilogu.

RADI SAVRŠENO!!!

Stanice postaviti jednu kao trener i drugu kao student mode. Trener preuzima i predaje upravljenje sa prekidačem koji odredi na TRENER stanici.




Uf koji je problem bio naći S-video konektore (ni u CHIPOTECI ih nemaju)
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: TENER / STUDENT MODE

Reply #2
Stanice postaviti jednu kao trener i drugu kao student mode. Trener preuzima i predaje upravljenje sa prekidačem koji odredi na TRENER stanici.
Jedna važna napomena: prekidač za aktiviranje treba biti samo-povratni, tj. predaje upravljanje studentu dok ga se pritičšće, drži ili što već. To je bitno zbog momenta kada izbije panika...
Damir

Odg: TENER / STUDENT MODE

Reply #3
Evo u mom slučaju nije povratni nego klik-klak kad je u gornjem stanju tada je prebačen na TRENER stanicu kad je u donjem položaju tada je upravljanje na STUDENT modu. Lako mogu preuzeti upravljanje sa jednim prstom prebacim prekidač i to je to.


Trener stanica se mora "bindati" na model kojim se upravlja - Student stanica nema nikakve veze sa tim.


Jedino treba pripaziti da prekidač koji je dodjeljenj za TRENER-STUDENT mode ne bude dojeljen nekim od ostalih mogučnosti tipa TROTLE hold, FLAPS, ELEVON ili sl.mix


Sve više znan a sve manje mogu

Odg: TENER / STUDENT MODE

Reply #4
Praksa je pokazala da u tim trenucima sekund-dva prije kreša ne funkcionira nikakvo racionalno razmišljanje nego samo puka uvježbana automatika, kao mjenjač na autu ili palice na stanici.

Npr. MPX ima dedicated prekidač trener/student koji je samo-povratan i postavljen tako da ne možeš uhvatiti palice na stanici a da ga ne otpustiš. To znači da, ako su ruke na palicama, podrazumijeva se da kontrolu ima trener. Time je isključeno svako razmišljanje tko je u kontroli.

I da, treba provjeriti što se dešava ako se kabel slučajno isčupa, kontrola treba biti odmah trenerova.

Ja sam bio izradio jedan wireless komplet trener/student sa svim navedenim fičerima, tako sam mogao ići da prostiš 'u grmlje' i ostaviti studenta da se znoji na livadi - a da niti u jednom trenutku nije bila ugrožena sigurnost modela. Takav projekat mogao se nači na stranicama frSky-a.
Damir

Odg: TENER / STUDENT MODE

Reply #5
Hvala na iscrpnom izvjescu. Stoji sve kako si rekao ali trenutno imam ovo sto imam i za dicu mi nije neki problem. Najmladji vec ima mota samo se nekad malo izgubi u orjentaciji ipak mu je 7 god. Ja sam ucio na tezi nacin. Lipi modele od balse par miseci i onda ga nakon samo jednog pokusaja poljetanja vrati u kutiji sibica doma pa gledaj i placi samo zato jer nisan ustima Nitro na ful gasu.  Ove modelice "Spectra" twin boom pusher od mr Newtona radin od xps-a (ona izolacija za laminat) i da se slupa nije mi zao.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: TENER / STUDENT MODE

Reply #6
Nino LEGENDO...... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.