Skip to main content

Topic: IMAX B6 (Read 6642 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IMAX B6

Kupio sam imax B6

I kupio ove dvije batt:[/
size]





I sad me zanima kako da punim ?
Na sta da stavim: charge , balance, ,.. ? koja razlika izmedu charge i balance  i na kolko ampera da stavim ?

I jel valja ovaj punjac za imax  , nece izgorjet , daje dovoljnu snagu da punim ??[/
size]

Mercedes the best or nothing

Odg: IMAX B6

Reply #1
Nastoj uvijek punit na balance i na 1C(kolki kapacitet ima baterija na tolko ampera punis npr 1500mah punis na 1.5A).Morat ces nabavit neko drugo napajanje jer ja se s ovim nebi igrao,bit ce pizdarija :P.I jos posto je jedna baterija LiPO druga LiFe u postavkama punjaca ces uvijek morat promjenit za prvu na lipo postavku a za drugu na life.

Odg: IMAX B6

Reply #2
aha :) hvala

A sta bi me moglo zezat napajanje u vezi cega ?

I koje da kupim napajanje ?
Mercedes the best or nothing

Odg: IMAX B6

Reply #3
Možeš i sa tim adapterom puniti ali nariktaj punjač samo na 1A ili 0.8mA  da puni jel ti toliku struju daje taj adapter,u protivnom ako ima punjač zaštitu a ima je,punjač će ti pokazivati grešku,ili čak može adapter izgoriti.I da ,na 1A će ti se duže puniti ,nego da maksimalno sa 5A puniš bateriju sa tim imax punjačem na koliko inače može puniti.Balans konektor uštekaš i xt60 konektor uštekaš na punjač i puniš sa balansiranjem ili bez ,imaš slobodan izbor ;)


Odg: IMAX B6

Reply #5
A kad je baterija puna  imax se ugasi sam,  nece je prenapunit ?
Mercedes the best or nothing

Odg: IMAX B6

Reply #6
Sam se gasi,a u vezi napajanja,nebi se ja pouzdao u taj 1A,bolje nesto drugo smisliti.

Odg: IMAX B6

Reply #7
A kad je baterija puna  imax se ugasi sam,  nece je prenapunit ?
Kad je baterija puna onda ti se javlja zvučni signal i isključuje se punjenje ali ti display i dalje svijetli i prikazuje FULL(puna) .Preporučam paziti kada puni,povremeno provjeriti dali se što prejako grije i tako slične stvari oko toga.Opreza nikad dosta. ;)

Odg: IMAX B6

Reply #8
Nasao sam ovo
Quote

Ubojice baterija:

- napon ispod 3.2V u korištenju
- napon ispod 3,6V u stajanju
- punjenje preko 4.2V
- temperatura iznad 60
- brzo >0.5C punjenje na temperaturi ispod 10 Celsiusa
- korištenje više od 80% kapaciteta
- skladištenje na punom 4,2V naponu

Zanima me kako je to u vezi s ovo LiFe baterijom ?
Mercedes the best or nothing


Odg: IMAX B6

Reply #10
Nasao sam ovo
Quote

Ubojice baterija:

- napon ispod 3.2V u korištenju
- napon ispod 3,6V u stajanju
- punjenje preko 4.2V
- temperatura iznad 60
- brzo >0.5C punjenje na temperaturi ispod 10 Celsiusa
- korištenje više od 80% kapaciteta
- skladištenje na punom 4,2V naponu

Zanima me kako je to u vezi s ovo LiFe baterijom ?
Skoro isto ko i sa LI-PO ali nariktaš punjač na opciju LI-FE punjenje,jer ima tu opciju.Ovu tvoju slobodno puniš laganom strujom,jer je za stanicu baterija a ona ima mali C rejting.

Odg: IMAX B6

Reply #11
Ako stavis 1A punjenje to nece bas radit. Ako stavis na 12V i 1A sto je maksimum ovom adapteru i struju na imax-u 1A i uz to punis 3S bateriju, to bi znacilo da nemas nikakvog gubitka energije,jednostavnije receno: sva struja ide direkt u bateriju i punjac ne trosi dodatnu struju. Tako da po meni,ja bi na Imax-u stavio da punis 3S sa 0.7Ampera najvise. Cisto da izbjegnes nekakvo pregrijavanje adaptera,ali moguce da ce te i sam Imax upozorit da ima problema sa strujom,neznam jel ima tu opciju u sebi. A s obzirom da je Imax od 50w,mozes punit 3S baterij sa maksimalno 3.5Ampera otprilike.
Tako da mislim da ce ti napajanje od 12V i 4A biti dovoljno  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: IMAX B6

Reply #12
I obavezno balansirati bateriju,traje duze, ali si sigurniji  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: IMAX B6

Reply #13
Nego zanima me u vezi LiFe baterije  ,  ispod koliko napona nesmije doc , da se ne prosiri
Mercedes the best or nothing