Skip to main content

Topic: Gorivo (Read 3526 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gorivo

Pozz svima!
Molim za pomoć, gdje i koje gorivo kupiti za helić?
Hvala!


Odg: Gorivo

Reply #2
To nije heli gorivo i s tim gorivom bi uništio motor. Heli gorivo ima puno veći postotak ulja. Kod nas nema nigdje a najbliži je Kolić u Sloveniji.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Gorivo

Reply #3
Hvala.
Što se tiče Pluramaksa, na njihovim stranicama sam procitao da nemaju dovoljnu količinu za slobodnu prodaju i da je gorivo za sada osigurano za stalnu mušteriju i za one koji kupe novi autić. 
Gledao sam kod Kolića na:
http://www.trgovinamodelar.com/default.asp?pid=modul_it&wID=3c7ea79d-dac5-4175-895f-313c0e9b125c
u ponudi ima Cool Power Heli 15% i 30%. Nisam uspio vidjeti zapreminu i ne znam
na što se odnose postoci, na udio ulja ili?


Odg: Gorivo

Reply #4
Marine imaš pravo, nisam gledao postotakl ulja, treba bit preko 20%.

Navedeni postotak se odnosi na nitro, 15% ti je sasvim dovoljan ak ne misliš ludovati sa helićem... ;-)


Odg: Gorivo

Reply #5

Gledao sam kod Kolića na:
http://www.trgovinamodelar.com/default.asp?pid=modul_it&wID=3c7ea79d-dac5-4175-895f-313c0e9b125c
u ponudi ima Cool Power Heli 15% i 30%. Nisam uspio vidjeti zapreminu i ne znam
na što se odnose postoci, na udio ulja ili?

Pozdrav
Ukoliko se ne varam sto se zapremnine tice, gorivo je pakirano kao i u vecine ostalih proizvodaca -- u jednom galonu (1 galon=3.78541178 litara).

A postotak u naslovu se odnosi na udio "nitra" u gorivu kao sto Josip kaze, znaci vise nitra veca snaga, (ali nema potrebe vise od 15-17% nitra)!


pozzz....
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Gorivo

Reply #6
Ma kako nema kad vecina preporucuje CoolPower 30% ????
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Gorivo

Reply #7
Ma kako nema kad vecina preporucuje CoolPower 30% ??? ?


 >:( >:( >:( Dobroooo, jedino ukoliko je helikopter ( i pilot) sposoban za teski 3D!
Istina ja nisam letio 3D, ali sam na svojem raptoru od 4 kg imao 1.8kg tereta - sa HighPowerHeli-om 17% i Torrnado Heli 15%, letio je bez problema i pregrijavanja, pa mogu reci da mi sad kad nema tereta na njemu zasigurno ne treba jace gorivo!!
----> mozda se varam.... ali razlika je od 10-15 eura po galonu goriva, pa tko voli nek izvoli.


pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Gorivo

Reply #8
nema razlike izmedju cool powera 15% za helice i avione:

"No there is no difference. At                           one time there was a difference between the 15% aero                           fuel and the 15% heli. Originally the heli fuel contained                           an anti-foam additive and there was a slight difference                           in the lubricant package. Now all of our fuels contain                           anti-foam and working with Cliff Hiatt (former World                           Champion) we discovered that the aero lubricant package                           worked better in the Helis so now both formulations                           are the same."

cool power 15% sadrzi 17% ulja, ako je vise nitra onda treba i vise ulja.

o visokom postotku nitra nemam dobro misljenje jer ubrzano trosi motor i svjecice, ako nekom treba 20% vise snage nek stavi 20% jaci motor, a ne 30% nitra koji je jos uz to skup za popizdit.

govorim iz pozicije nitro avionasa, a ne helikopterasa jer se helicima ne bavim.

svi preporucuju visoki postotak nitra jer se tako motori brze trose pa nam prije trebaju novi koje opet kupujemo od tih koji to preporucuju. drugi razlog preporuke visokog postotka nitrometana u gorivu je taj da motor nebi davao u specifikacijama navedenu snagu koju proizvodjaci napuhuju radi konkurencije.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Gorivo

Reply #9
OK!
Dakle, slijedi nabavka onog sa 15%.
Pozz i puno vam hvala!