Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102535 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #420
E, danas je bilo prave vožnje s bumbarom :) imali smo dva leta i usavršili smo bacanje  :D denis mora trčati brzinom 12.75kmh. i baciti model pod kutem od 15 stupnjeva a ja moram imati gas na oko 72% +/-2% i to je to. :)


Imam jedno pitanje za iskusne letače.

Znači dok vozim model je miran i pitom to znam zašto(DUGOSELSKA GRADNJA) ;) ali kad skrenem lijevo ili desno npr. pod kutem 45 stupnjeva

(nebitno koliko stupnjeva)

i tada pustim palicu model ostaje u tom položaju ko po šinama dok ne skrečem suprotno, dok drugi modeli koje imamo se malo ispravljaju ili se vidi razlika kad se pusti palica a tu ništa ZAŠTO?

lp lija

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #421
OT:
mislim kolega da ste potpuno zanemarili jednu od posledica farbanja/presvlacenja modela u boje bumbara, a to je jedna vrsta stabilizacije leta koja se zove
"kako kren'o - tako nastavio"


 :D :D :D
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #422
OT:
mislim kolega da ste potpuno zanemarili jednu od posledica farbanja/presvlacenja modela u boje bumbara, a to je jedna vrsta stabilizacije leta koja se zove
"kako kren'o - tako nastavio"


 :D :D :D

 :D da baš tako se ponaša kako kreno- tako nastavio slično citroenu ajkuli koja ima hidraulični volan kad namjestiš volan u zavoju samo pustiš i volan ostaje u tom položaju.


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #424
budete i sutra letili? Kod konzuma? U DS sam sutra pa da navratim!

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #425
jesmo ja sam tamo oko pola 2 ako skrpam model koj sam razbio oko pola 12 navečer :'( zabio sam susjedi u prozor :D
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #426
jesmo ja sam tamo oko pola 2 ako skrpam model koj sam razbio oko pola 12 navečer :'( zabio sam susjedi u prozor :D

da sam to napravio ja ili gyro nebi bilo niš čudno, ali kaj je tebi bilo???

oču obradit film da se ne čuju gluposti ali je teško izvadit jer smo bili glasni, a EDF tih

svi su kod konzuma... ima kano još avijona... bar 20...


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #428
Vrit! Crko mi komp pa nisam vidio; bio sam u DS, al kad sam čuo modele; taman smo roštilj pekli i gosti došli!
Dobro zgleda taj turbinac zagi!

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #429
pa i mi smo mesojedi, nebi se ljutili da si roštilj preselio dole na livadu :D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #430
E, danas je bilo prave vožnje s bumbarom :) imali smo dva leta i usavršili smo bacanje  :D denis mora trčati brzinom 12.75kmh. i baciti model pod kutem od 15 stupnjeva a ja moram imati gas na oko 72% +/-2% i to je to. :)


Imam jedno pitanje za iskusne letače.

Znači dok vozim model je miran i pitom to znam zašto(DUGOSELSKA GRADNJA) ;) ali kad skrenem lijevo ili desno npr. pod kutem 45 stupnjeva

(nebitno koliko stupnjeva)

i tada pustim palicu model ostaje u tom položaju ko po šinama dok ne skrečem suprotno, dok drugi modeli koje imamo se malo ispravljaju ili se vidi razlika kad se pusti palica a tu ništa ZAŠTO?

lp lija

Pa jer mu je težište u na istoj visini kao i hvatište sile uzgona. Nema momenta koji bi ga ispravljao.
Ili još više naginjao.
Kod mojeg zagija motor je s gornje strane krila i to ga čini nestabilnim - čim se malo nagne na jednu stranu, ima tendenciju da se naginje sve više.

Ako ti smeta ta karakteristika "neutralne ravnoteže" dodaj mu ili uteg s donje strane, ili mu winglete postavi koso prema gore (a ne vertikalno, kao što jesi).

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #431
naravno da mu ne smeta, ja sam probao vozit i meni se isto sviđa da avion "pamti" položaj,
 puno je mirniji, i puno stabilniji od mojeg

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #432
Danas slijedi popravak  bumbara nisam rekao ali na pola je nacikao kod izlazne cijevi
budem stavio dve trake stakla tako da bude spreman za vikend. ;)


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #434
Pošto sam i izradi krila za race rata imam slobodan motor koji sam stavio u bumbara
danas popodne bude testiranje(A, V, potisak, balansiranje itd.) ;) ;)

Uskoro video i slike..

lp lija