Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102680 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #180
Odlično Damire  ;)

I ja čekam 4X2200 Turnigy nano i polako se pripremam za onaj tvoj plan. MD80 će imati posla hehe.
Još jedna ideja ( nije jako prometno ) obilaznica Velika Gorica - Buševec, Ogulinec.

Pozz

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #181
He he, vidim da se ekipa popunjava matrijalom za naše avanture... letio sam nekoliko zadnjih letova sa telemetrijom, najvažnije je - napon baterije, jer kada dojde do 3 V po ćeliji slijedi - timbaaar !
BTW da je Miki napravio 'Sjevernu Tangentu' mogli bi i oko Metropole, a ovako... :D


Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #182
znači spremate se najdalje letit sa zagijem..
koliko će raznih stvari taj zagi proći u našim rukama :)
 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #183
Svakako zanimljivo možda prođemo i Dugo selo-Vrbovec jel Denis.
Uparimo tri, četri stanice i svaki od nas vozi dokle vidi a onda drugi preuzme i tako do Vrbovca do hypercuba na kavu.

 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #184
he he. Svida mi se ideja... ja cekam na slijetanju sa gajbom pive.,...  :D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #185
ovo nebi igralo, iako smo ja i gyro prije vozili tako, imali smo dva 27mhz daljinska dometa 50m i onda smo vozili preko livade i jedan drugom slali avion. to je bilo doba, 2 ch punjenje 5 min i avion koji se neda razbit :)

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #186
Čuj denis uvjek se da staviti kila baterija i malo hakirati izlaz na stanici...kad se hoče sve se može...

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #187
Dakle, LETI! i to kako leti)))
Nedelja je bila moj "najbolji dan u cijeloj šoferskoj karijeri".
6 ili 7 letova po 3 do 4 minute, Alen je takođe letio zagija.
Niti jedan pad, sve kontrolisano, u mom slucaju manje vise, u alenovom vise  :D :D
Zagi je od "tvrdog" stiropora, 5x10 smrekova remenjača 5cm iza CG-a.
CG na 21cm od "vrha", baterija 1600mAh 3S 20C, motor TowerPro 2406-12 140w,
18A ESC TowerPro, Turnigy TG9e servoi, TX/RX HK T6A sa delta miksom, prop je 7x4.
Obložen je trakom u boji. AUW je 450gr

Treći, četvrti i peti let su bili sa onim malim čudom od kamere sa EBaya, što liči na privesjak za ključeve.
Prema proracunima (kapacitet baterije i amperaža motora) pri full gasu moye da leti 8 minuta.
Što se mene tiče, ja sam prezadovoljan.


Slike i video uskoro
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #188
AUW je težina s baterijom?  ja važem gotov avion rtf
inače sam jedan bio složio slične težine i bio je puno lakši za letit i glajdat, a i manje se baterija trošila zbog same težine. kad je preko 700 gr več treba stalno održavat malo gasa ili lovit vjetar.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #189
AUW je "All under wing" tj. sve je na mjestu.
Da, 450gr je ukupna masa zagija i setapa :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #190
Danas sam se upustio u gradnju još jednog zagija nakon duge suše te napokon malo akcije :) :)


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #191
vidim more ste obavili ..... pa sada cijedite sezonu na livadi .....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #192
Sretan mi rođendan, petak13...
Prođe leto 30.-ooo
Lijo, kaj nećeš šasiju od zagi aero?
Ja sad idem vidit more, valjda ste mi ostavili nekaj soli

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #193
sretan ti rođendan kad je vec tako
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #194
Sretan mi rođendan, petak13...
Prođe leto 30.-ooo
Zar je tako... još 3 godine pa si u opasnoj 33.-ćoj !
Uglavnom, sretan rođendan i daBog da nas još 100 godina na livadi trpio! :D


Damir