Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102514 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #286
E toni hvala trudim se,što nisi prije pustio ovo sad sam vidio neka riješenja za moje brige 8)
i sad znam da bude letio ;) i to dobro.
Poklopac za bateriju i elek. mi se sviđa ali na mom se neče viditi ništa(valjda)
Idem na krila koja se sklapaju a tako se bude i stavljala baterija unutar trupa uz tunel ali da ne smeta
protoku zraka još moram smisliti sve.

 
iskreno tek mi je večeras sinulo kada sam vidio tvoje nove fotke...zato sam ti i postao da vidiš ako ima koje rješenje koje možeš primjeniti na svome zagiju....letit će on sigurno i to dobro u to nema sumnje samo mu stavi dobar motor...ajd baš me zanima kako ćeš to izvesti s baterijom bočno od tunela a da ne smeta  ;)
 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #287
super to izgleda, a vjerujem da bu još bolje i letio!

nego, ako stavljaš batku bočno, da staviš 2 manje 2S pa u seriju(svaka sa jedne strane tunela, nekako uklopljena u krilo)?
tako bi dobio 4S što EDF-ovi vole, a i lakše je sakriti 2 manje uz tunel nego jednu veću, i manje brige oko aerodinamike i simetrije vjerujem....

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #288
Baterija bi trebala iči uz tunel ukopana u krilo e sad jedino što me brine neče biti u sredini trupa i neznam
hoče li to utjecati previše na letne karakteristike jer bude jedna strana krila teža.
Malo ču kopezirati s reglerom na drugoj strani ali opet ostaje ova srana teža.

lp lija

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #289
U isto smo vrijeme Tomislave postali ja i mislim staviti 4s bateriju i da imam dvije 2s bilo bi super ali imam samo jednu od 4s
to je problem.
Imao sam još jednu ideju pošto na trupu imam još jedno 15mm stiropora do tunela da ga iskopam
i stavim treči vetikalac koji bi bio i poklopac za bateriju.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #290
super to izgleda, a vjerujem da bu još bolje i letio!

nego, ako stavljaš batku bočno, da staviš 2 manje 2S pa u seriju(svaka sa jedne strane tunela, nekako uklopljena u krilo)?
tako bi dobio 4S što EDF-ovi vole, a i lakše je sakriti 2 manje uz tunel nego jednu veću, i manje brige oko aerodinamike i simetrije vjerujem....

tako sam i ja mislio napraviti

@lija

tu je onaj dio sa prijelazom na krilo koji sam ti spominjao, mislim da je to dobar dio za "sakriti" baterije i elektroniku

iako je ovaj tvoj profil puno tanji

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #291
HE he Eto Jedan Mutant od mene i Matije 97
Posto je Nine Eagle pokazao kao teze smece , odlucili smo kemijat ako i obicno....
Napravili smo mini Zagia sa elek. od nine Eagle-a koji ima na plocici servo motorice i sve i radi automatski probleme pri spajanju skretanja i elerona ,...
Eto dok ne dodu naruceni dijelovi za Fokkera D VII , smo kemijali da iskoristimo ovo dosadno vrijeme hahahaha :))))





Zagi Rc by Debos Braders hahahahahah
Zagi rc


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #292
HE he Eto Jedan Mutant od mene i Matije 97
Svaka čast dečki na zanimljivoj i inventivnoj konstrukcji, ali ta ptičica vam nebu bila dobar letač: profil je daska, a upravljanje smjerom i dubinom može jedino bacati model na sve strane. Nekoliko  korekcija dalo bi mu veće šanse za uspjeh, o tome kada se vidimo,
Damir.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #293
ma ovo sve je propalo szobg onog krilca za ljevo-desno a to smo radili zato jer ta cajniz stanica nema v-tail mod,ali ja imam ideju kak da se mehanicki napravi v-tail samo to bu zeznuto al probat cu a igor je vec 10 puta htio odustat od svega,al ja se nedam,ja bum prcko po njemu dok nebum napravio da poleti :D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #294
Matija, ovdje ti je slika mehaničkog elevon odnosno v-tail mixera kakve smo radili dok nije bilo elektroničkog miksera.
Obrati pažnju da se jedan servo miće pomoću drugog, dakle jedan je klizni(smjer), a drugi fiksiran(dubina).
Stvar dela, ali je davež za napraviti.
http://fatlion.com/sailplanes/vtail.html
Damir

 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #295
Video 0004
Evo kako sam ja rijesio to.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #296
improvizacija za 5!