Skip to main content

Topic: Jaguar 280 "balza folija" by Mario (Read 33449 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #46
A moram priznat da neznam baš oce li trebat v lom jel je to mali,brzi,živčani model i tak i tak
ko god ga leti bude na palicama stalno. Neznam koliki učinak ima na tak malom modelu ali ko zna možda se varam. ;)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #47
A moram priznat da neznam baš oce li trebat v lom jel je to mali,brzi,živčani model i tak i tak
ko god ga leti bude na palicama stalno. Neznam koliki učinak ima na tak malom modelu ali ko zna možda se varam. ;)
Učinak je popriličan: prvi je model bio Jaguar180 i nakon njega poboljšani Jaguar280. Dihedrala je 12 mm , središnji dio ima komad špere 2mm  za spoj krila ,a oznaka pozicije je a12.
Referentna stranica sa dihedralom, nacrtima i opisom: http://www.jivaro-models.org/jaguar_280/page_jaguar_280.htm
Damir

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #48
Hvala dečki na savjetima,razmislit ću ;) .A za sada jedna fotka da se vidi da liči na avion :D
[attachimg=1]


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #50
Vazno je da imas volje. Tu je ekipa da te posavetuje :)

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #51
Mislim da je dihedral na niskokrilcu obavezan zbog mase koja je iznad krila. Kolega je pravio jednom P-40, depronca, i stavio ravno krilo.
Nikada nije letio kako spada, stalno se prevaljivao s jedne strane na drugu, bilo je 2-3 leta i krš i lom.
Ja sam napravio isti model kao i on, ali sa malim dihedralom. Taj model i dan danas leti besprijekorno.
Tako da MarioMT, svakako stavi dihedral, nije to neki problem za napraviti. Šteta da se toliko trudiš napraviti model i da zbog jedne takve sitnice na kraju ne leti uopće.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #52
Neee on će probati ipak bez dihedrale :D


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #54
A moram priznat da neznam baš oce li trebat v lom jel je to mali,brzi,živčani model i tak i tak
ko god ga leti bude na palicama stalno. Neznam koliki učinak ima na tak malom modelu ali ko zna možda se varam. ;)
Učinak je popriličan: prvi je model bio Jaguar180 i nakon njega poboljšani Jaguar280. Dihedrala je 12 mm , središnji dio ima komad špere 2mm  za spoj krila ,a oznaka pozicije je a12.
Referentna stranica sa dihedralom, nacrtima i opisom: http://www.jivaro-models.org/jaguar_280/page_jaguar_280.htm
Damir
@Diogen:koliko stupnjeva mi preporučate za ovaj model?Vidim da ste napsali 12mm,koliko je to stupnjeva kada bi išao kutomjerom napraviti taj dihedral kut spojnice za krila?

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #55
A moram priznat da neznam baš oce li trebat v lom jel je to mali,brzi,živčani model i tak i tak
ko god ga leti bude na palicama stalno. Neznam koliki učinak ima na tak malom modelu ali ko zna možda se varam. ;)
Učinak je popriličan: prvi je model bio Jaguar180 i nakon njega poboljšani Jaguar280. Dihedrala je 12 mm , središnji dio ima komad špere 2mm  za spoj krila ,a oznaka pozicije je a12.
Referentna stranica sa dihedralom, nacrtima i opisom: http://www.jivaro-models.org/jaguar_280/page_jaguar_280.htm
Damir
@Diogen:koliko stupnjeva mi preporučate za ovaj model?Vidim da ste napsali 12mm,koliko je to stupnjeva kada bi išao kutomjerom napraviti taj dihedral kut spojnice za krila?
Sve ti piše - ovdje si to i sam citirao. Dihedral - spojka ti je pozicija a12 na nacrtu; jednu stranu krila staviš na podlogu, a pod vrh druge strane krila ide 12 mm podloška.  Kada brusiš spoj u sredini (prije lijepljenja) pod vrh krila podmetneš 5-6 mm.  Gađanje kuta kutomjerom nebi bilo precizno jer se radi o vrlo malom kutu.
Damir

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #56
Dobro je,stignem i mogu to napravit,samo trebam razrezat i ljepit ;) .Hvala Damire na savjetu ;) :)



Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #59
Dihedrala pomaže i papirnom avionu.