Skip to main content

Topic: Jaguar 280 "balza folija" by Mario (Read 33089 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #61
A postoji hrpa Extri i sličnih koji nemaju dihedralu i lete. I to dobro  ;D


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #63
Ja sam prvo rebro svakog krila lijepio pod kutem. Kasnije je dodatno onaj dihedral komad za spajanje krila osigurao pravilan kut. Isto kako sam radio na Mimiju.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #65
Pitanje za kolege koji su već složili trup,jeli točno 3cm širok ili bi trebalo malo veće biti?Vidim po nacrtima da je 3 cm a neznam jeli ispravno tako?Hmmm :-\
[attachimg=1]
 

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #66
Za trup, drži se nacrta, ako ti je isprintano u mjerilu 1:1.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #68
Gornji i donji dio trupa sam radio iz više komada, što zbog zakrivljenosti kabine, što zbog širine balza ploča od 10cm, jer sam gledao da godovi budu okomito.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #70
Gornji i donji dio trupa sam radio iz više komada, što zbog zakrivljenosti kabine, što zbog širine balza ploča od 10cm, jer sam gledao da godovi budu okomito.


Ok.Danas ću vjerojatno sredit dihedral kut,po preporuci Damira aka Diogen ;)
Danas nisam ni pipnuo krilo,zabavljao sam se metalnim dijelovima na helikopteru.Možda kroz par dana stavim slike da vidite do kuda sam došao ;D :) ;) .

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #71
Malo napretka ;D .Izlazne ivice su zaljepljene.Na njih će ići krilca(elevoni) debljine 4mm.Nisam se baš nacrta držao 8) ,malo ću primjenit nešto svoje ideje kako pričvrstiti krilo na trup ;)   Nije neki problem. :) Ali zahtjeva. ;) [attachimg=6]
[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5]

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #72
Od drveta jedne stare "kištre" ću napraviti dihedral(kut) i pojačanja na krilu i trupu.Uglavnom taj materijal od "kištre" je sličan šperploči ;) .Samo treba prerezati krilo na dvije polovice ;) .Krilo je sada trenutno teško 13 grama po mojoj kućnoj vagi. :)
JEDNA FOTKA TOGA "ŠPERA"
[attachimg=1]

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #73
Krilca izrezana od 4mm balze :) .Sljedi šmirglanje i fina obrada,a nakon toga idem izrezati lagani kut ili dihedralu ;) :)
[attachimg=1]