Skip to main content

Topic: FPV experimenti (Read 264043 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV experimenti

Reply #120
Sad su letvice učvrstile krila,samo je PU MAX prilikom sušenja na par mjesta nabubrio.To je izrezano skalperom i pobrušeno pa krila izgledaju kao na slici.Odmah sam požurio vidjeti pašu li na trup.

Nakon toga krenuo sam izrezati i urediti ailerone.Stranu koja će biti pričvršćena na krilo sam izrezao pod 45° da se može gibati.Ukopao sam tvrdu balzu za učvršćenje horna i plankirao ailerone s dvije strane.



Odg: FPV experimenti

Reply #123
Uz pomoć šablona izrezana su čela za krila(1 mm balza).
[attach=1]
[attach=2][attach=3]
[attach=4][attach=5]
Isto tako su izrezani dijelovi za "obzidavanje" rupa za servače.
[attach=6][attach=7]
[attach=8]

Odg: FPV experimenti

Reply #124
Sad su plankirana čela krila,aileroni s dvije strane i dio krila koji dodiruje ailerone.
[attach=1][attach=2][attach=3]
[attach=4][attach=5]
Poslije toga umetnuti su kablovi za servače(upredeni) i zalijepljeni UHU PORom.Kablovi su pokriveni trakicama stiropora koje su sačuvane prilikom dubljenja.
[attach=6][attach=7][attach=8]


Odg: FPV experimenti

Reply #125
Krila i aileroni sad su spremni za peglanje.


Odg: FPV experimenti

Reply #126
Evo videa peglanja ailerona.Folija je s Hobbykinga https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=79142.
Kod peglanja stiropora treba biti oprezan glede temperature da se ne bi udubio.Ja stavim regulator pegle na 5/8 od max a kod peglanja balze stavim na 3/4.Balza se ljepše da zapeglati.
Na aluminijske dijelove se folija slabo prima pa sam ih prekrio s dvostrano ljepljivom trakom.
http://www.youtube.com/watch?v=h_2lQpEjOtk


Odg: FPV experimenti

Reply #128
Napokon se našlo vremena pa sam zapeglao krila.
Evo još nekoliko detalja.


Odg: FPV experimenti

Reply #129
Kod peglanja krila prekrio sam i otvore za serva pa ih treba otvoriti i urediti.
Sad krila na trupu izgledaju ovako.

Odg: FPV experimenti

Reply #130
Da li se krilo možda malo izvitoperilo prema gore pošto su letvice na donjoj strani krila?! Prošli tjedan sam presvlačio zagija i moram priznat da je dosta povuklo prema gore >:( . Još mi nije bilo jasno kako, pa ionako sam prvo presvlačio donju stranu ali kasnije mi se štedna upalila i sjetio sam se da su karbonski profili na donjoj strani profila. Mislim letit će ali mi blesavo zgleda 8)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: FPV experimenti

Reply #131
Obrisano. Otvorit ću svoj build log jer sam sad skužio da sam ti uletio temu. Sorry. Mislio sam da je nešto drugo ;)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: FPV experimenti

Reply #132
Pozdrav KresoZG!
Nisi trebao obrisati,ovaj tvoj zagi spada u isti način gradnje s nekim dodatnim rješenjima i potpuno je primjereno temi :) .
Što se tiče krila nije se izvitoperilo jer sam ga opteretio dok su se letvice uljepljivale.Ostavio sam krilo u njegovom kalupu od izrezivanja.
Krilo je namjerno izvitopereno uzduž krila tj.vrh krila je 2° prema dolje u odnosu na korijen krila uz trup(napadni kut ili AoA je različit).

Odg: FPV experimenti

Reply #133
Napadnu i izlaznu ivicu krila pojačao sam armiranom trakom,ali nažalost nisam imao žutu.
Ailerone sam pričvrstio s http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25886__1_34_x_4m_Roll_3M_Blenderm_Tape_Hinging_Tape_Twin_Pack_.html
Krilo bez serva ima 387 g.

Odg: FPV experimenti

Reply #134
Ma no frks. Zapravo krivo sam se izrazio, krilo se nije izvitoperilo nego se je uvinulo prema gore lagano. A ovih cca 2 stupnja AOA sam i ja dodao, a sad koliko je ostalo naon navlačenja folije ne znam. Vidjet ćemo. ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250