Skip to main content

Topic: Kupnja transmitter-a (stanice) (Read 8553 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kupnja transmitter-a (stanice)

Pozdrav svima.


Molim pomoć oko kupnje transmittera ilitiga stanice, tražim neki best buy sa oko 8 kanala, što više funkcija (mixevi, expo, dual rates po mogučnosti), nije mi se problem pozabaviti sa softwareom i slično. Turnigy 9x mi se čini dobar, ali svejedno želim provjeriti ima li išta bolje za tako neke novce, eventualno i više.


Hvala !

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #1
Od jeftinijih stanica 9X je def. best buy i ima sve što želiš. Za 200+ eur Taranis nudi sve što se poželjeti može, više kanala, bolji domet, itd.
Ja sam još uvijek prezadovoljan sa svojim 9X i trenutno ga nemam namjeru mjenjati,

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #2
TARANIS is the best... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #3
S obzirom da mu je cijena dosta pala mogu ti preporučit turnigy 9xr pro stanicu sa hobbykinga, a u kombinaciju sa frsky D4R-II Rx i DJT modulom imaš potpuno funkcionalnu telemetriju. Sve to dalo bi se nabavit za oko 120$ sa poštarinom.Jedini problem što se sa EU skladišta dugo čeka da bude stock a ako ide iz Kine moguće je plaćanje pdv-a i carine. Nije best buy ali imaš bolji firmware, telemetriju bez previše kemijanja (samo 2 žice izvana se spoje iz modula u port) i dodatne f-je u odnosu na obični turnigy 9x. Ja koristim tu kombinaciju i zadovoljan sam. Naravno taranis je priča bez konkurencije ali i košta.
Eto moje mišljenje...


Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #5
Trazis neku best buy stanicu, evo ti jedan primjer
KUPIS:
Alfu romeo ( Taranis, Turnigy, ) i predzes sa njom 200000km i onda si vise kod mehanicara nego sto je vozas :D :D :D
KUPIS:
Mercedesa ili BMW (Futaba, JR, Hitec Aurora ) predzes 500000 i jos je vozas 8) 8)

Sto se tice cijen, isto ti dodze. kupis jednu skuplju i koristis je neograniceno nego dvije jeftine NE kvalitetne

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #6
Nakon Ficovog pitanja evo mali  podsjetnik  za nove korisnike RC opreme :

 2.4 Mhzicu  tehnologija se razvija i širi u po ogromnoj stopi ,te  će je uvijek pratiti mahom neugodne  regulatorne promjene i prilagodbe. To je životna činjenica a to i nije samo svojstveno radio-kontroliranom modelarstvu a kamoli nekom proizvođaču elektronske opreme posebno.
 Ono što je važno, a i jedini pravi pokazatelj u  budućnosti je,  što realno možemo dobiti (kupiti) a  da je hardver napravljen na takav način da bi se omogućilo firmware ažuriranja, tako da možete ostati ''u igri RC letenja''. Bojim se da je vrijeme kupnje Tx kojeg ne moramo ''dirati'' desetak godina iza nas.... zauvijek. Dakle, prioritet kupnje RC opreme danas nije trajnost,nego koliko je lako novu  opremu ažurirati   i koliko brzo i pouzdano će proizvođač učiniti ažuriranje dostupnim.

Note:Momci iz svijeta multirotora ovu problematiku najbolje razumiju i poznaju  8)
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #7
Trazis neku best buy stanicu, evo ti jedan primjer
KUPIS:
Alfu romeo ( Taranis, Turnigy, ) i predzes sa njom 200000km i onda si vise kod mehanicara nego sto je vozas :D :D :D
KUPIS:
Mercedesa ili BMW (Futaba, JR, Hitec Aurora ) predzes 500000 i jos je vozas 8) 8)

Sto se tice cijen, isto ti dodze. kupis jednu skuplju i koristis je neograniceno nego dvije jeftine NE kvalitetne
neslazem se sa tobom, nije uvije skupo najbolje, mercedes i bmw se znaju kvariti,  tako da  Pokazat ce vrijeme koliko se km moze preci sa 9xr.

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #8
Trazis neku best buy stanicu, evo ti jedan primjer
KUPIS:
Alfu romeo ( Taranis, Turnigy, ) i predzes sa njom 200000km i onda si vise kod mehanicara nego sto je vozas :D :D :D
KUPIS:
Mercedesa ili BMW (Futaba, JR, Hitec Aurora ) predzes 500000 i jos je vozas 8) 8)

Sto se tice cijen, isto ti dodze. kupis jednu skuplju i koristis je neograniceno nego dvije jeftine NE kvalitetne


Oprosti, ali o čemu ti laprdaš?!
Nisam mogao nereagirati....većina stanica Futaba i sličnih od poznanika je bila bar dvaput na servisu...jedini problem je što su to servisi od 500+€...
Turnigy 9X, a sada Taranis nisam niti jednom nosio nigdje jer sve radi (na Taranisu pukao feder na yawu od divljanja) i to je to....


Usporedbe sa autima su glupe i smiješne! Alfa Romeo je Turnigy? Otkad se Alfa radi u Kini ili ima ikakvu drugu dodirnu točku?!

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #9
Trazis neku best buy stanicu, evo ti jedan primjer
KUPIS:
Alfu romeo ( Taranis, Turnigy, ) i predzes sa njom 200000km i onda si vise kod mehanicara nego sto je vozas :D :D :D
KUPIS:
Mercedesa ili BMW (Futaba, JR, Hitec Aurora ) predzes 500000 i jos je vozas 8) 8)

Sto se tice cijen, isto ti dodze. kupis jednu skuplju i koristis je neograniceno nego dvije jeftine NE kvalitetne

Ni ja se ne slažem,totalno glupa usporedba sa autima,a uz to stavljanje taranisa u niži kvarljivi rang ti njegovi vlasnici neće nikad oprostit.. ;D 

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #10
...a i Alfisti bi se mogli naljutit... :D

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #11
I uz to sve ponosni sam vlasnik alfe... :D  Ocigledno je i prema tome sta je on napisao da idem na turnigy, taranis mislim da mi je malo preskup...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #12
Ako ti se da igrat sa stanicom uzmes 9X, ali po meni nema previse smisla jer ces kasnije kupovati Frsky modul i stavljati unutra, pa backlight, pa ovo pa ono...
Mozda da probas skupiti lovu i piknes odmah Taranicu?  ;)

Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #13
Koliko sam skuzio Taranica bi me izasla skoro 60 eura vise od kupnje 9x + moduli? I i uz to ne daješ sve odjenom pa to se čini kao manje :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Odg: Kupnja transmitter-a (stanice)

Reply #14
60€ razlike stvarno nije puno, a i sa Taranisom dobijes X8R receiver koji je skuuupi :) (bar sam ja tako dobio).
Ne moras nista slagati + ostaje ti free slot za dodatni modul (Spektrum ili neki long range jednog dana).


Uglavnom, stogod cinio ne kupuj overpriced govneta iz Futabinog izloga :D