Skip to main content

Topic: Red brick 125 esc programing (Read 3112 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Red brick 125 esc programing

Znači imam navedeni regler koji planiram vozit na 6s baterije, samo nisam siguran dali prvo treba u programu uključit da radi na 6s ili bi to regler trebao sam prepoznat.
Dali je neko imao slično iskustvo s ovakvim reglerom. Svaki savjet je dobrodošao.  :o

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #1
Na rc groups sam pročitao da bi trebalo programirat na 2 ili 3s a ne odmah uključit na 6s jer da postoji mogućnost od pregrijavanja.  Sad mi nije jasno kako da preko npr. 2s baterije programiram da radi na 6s, što meni treba.

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #2
Bježi od Red Brick reglera jer su daleko najlošija stvar na HK....
Što se tiče 2S, 3S ili 6S nema tu programiranja nikakvog (što se broja ćelija tiče)

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #3
A  Znaci da če on prepoznat br. ćelija  u svakom slučaju?
To je onda ok, a što se tiče kvalitete red bricka,  jasno mi je da je loša ali je i dosta jeftiniji od drugih. Za 27 dolara 125 ampera regler

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #4
Meni moj regler iz tvornice  stigao neprogramiran i zato sam spalio bateriju (ošla odmah jedna čelija)jer nije htio sam se kalibrirati na LI-PO i broj čelija.Morao sam preko stanice programirati gotovo sve.Nije prepoznavao ni tipove baterija a kamoli neke druge stvari.Uglavnom ja predlažem proramiranje sa uputama koje dođu uz njega,bar sam imao upute za taj 50A regler i nakon spaljene batke i programiranja već 3 godine radi bezprijekorno ;) .20 minuta posla sa kalibracijom.Eto,možda ti pomogne ;) .

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #5
Probat cu uključit na 6s pa što bude. Nadam se da neće bit dima. :D

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #6
Unatoč na Friku raširenom mišljenju da je Red Brick = Red Shit, ja imam vrlo pozitivno iskustva sa njima. 5 komada i nekoliko godina letanja bez ijednog kvara ili slićno.

Najveći problem RedShita je što nema za njega ProgCard - nego se sve mora delati ručno preko stanice ili još bolje preko servo-testera. Upute su klasićni chinglish + dosta nejasan program za podešavanje. Kada se jednom svlada, onda najbolje programirati sve RedShitove u nizu "dok drži sjećanje".

Za razliku od drugih popularnijih ESC-a - nema razlike u parametrima programiranja (HK-brand, Basic, Plush ili drugi) u tom razredu, tj uredno se može podesiti soft-start, timing, odabir Nixx-LiPO, time-advance, 8/16 khz, brzo/sporo gašenje kod pada napona i možda još po nešto.

Broj članaka odredi sam na startu (uključenje) i prema parametru da li si mu rekao da su Nixx/LiPO. Broj beep-ova ti veli da očitani napon odgovara tolikom broju ćelija.

Probao sam ga i na 6 S (Zagi sa 800 kv motorom) i nije bilo problema.

Jedina razlika u odnosu na kolege koji ne preporučuju RedShit je ta da ja koristim isključivo OPTO, tj. one bez BEC-a.
BEC bi zaista mogao biti uzrok ne-kvalitete. Ja inače i izbjegavam BEC gdje god mogu na modelima, to je povlačenje bika za rep  :D !

Eto, toliko Ikarus, pa što da ti kažem - odluka je tvoja ( i pare su tvoje  ;) ), puno lijepih letova!
Damir

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #7
Hvala Damire . Pozdrav sa Hvara

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #8
Evo danas nalemio  konektore i probao uključit regler na 6s bateriju i svaki put drugi broj beepova radi. Jednom tri, zatim 5 pa 4 ali nikako 6. Reko idem probat programirat po papiricu s uputama i odaberem 6s i sad na uključenju daje samo jedan beep ali i radi motor kako treba i čini mi se da jednako troši sve ćelije u bateriji.  Ja se nadam da je to sad ok. Ako neko misli drukčije, prihvaćam sve sugestije. Eto toliko

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #9
Taj Red Brick je sličan jednom mom ESC-u.Uz njega sam dobio papirić koji ja nazivam "Svetim nečim?" :D jer nakon što sam ga programirao putem palica radi savršeno a do tada mi je spalio dvije baterije jer sam bio uvjeren  da će ESC sve sam odraditi,e pa malo morgen :'( .Morao sam ga programirati i dan danas nakon tri godine radi savršeno.Par slika u prilogu ;) .
[attachimg=1][attachimg=2]

Odg: Red brick 125 esc programing

Reply #10
E takav papirić sam i ja dobio i po njemu sam radio programiranje