Skip to main content

Topic: Nova leteća igračka... (Read 15026 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter koji može nositi mobius...

Reply #15
Ludnica kolko daleko odes sa tim malcem, svaka cast  ;D

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter koji može nositi mobius...

Reply #16
Ludnica kolko daleko odes sa tim malcem, svaka cast  ;D

Hvala. Teoretski može on još malo, no i ovo je dovoljno.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter koji može nositi mobius...

Reply #17
Evo još jedne snimke, još jednog dokaza da i igračka može biti zabavna ali i povoljna platforma za vježbanje letenja.

https://www.youtube.com/watch?v=zGlY04VWRg8

Ispod videa, u opisu videa je izobrnik za navigaciju, pa tko ne voli duge govorancije, nek preskoči. Hvala.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #18
Novi rekord u daljini leta sa dronom, koji po tvorničkim specifikacijama ima domet od 50 do 80 metara. Sa prepravljenim antenama na letjelici, ali i na daljincu - danas novi rekord: 1100 metara (prvo je bio 550 metara, zatim 800 metara):

https://www.youtube.com/watch?v=l0oGGLTWTyk

Bilo je dosta klimavo, ali je doklimao do 1.1 km. Vjetar u leđa mi je išao u prilog, no nemam pojma što se dogodilo na povratku. Vjerojatno kombinacija preniskog leta + gubitak slike na FPV monitoru. Kad je slika počela nadolaziti, nisam reagirao jer nisam znao što me snašlo.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #19
1100 metar na 10 mW,stvarno zadivljujuc rezultat.Svaka cast!

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #20
1100 metar na 10 mW,stvarno zadivljujuc rezultat.Svaka cast!

Hvala. Može to još i bolje. To znam iz HAM radio (radio-amaterskog) iskustva.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #21
Koji su vam daljnji planovi,ovo je vec stvarno vrijedno divljenje,sto se moze jos uciniti kako bi se ovo poboljsalo ako ne dirate snagu odasiljanja,neke jako usmjerene antene mozda?

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #22
Koji su vam daljnji planovi,ovo je vec stvarno vrijedno divljenje,sto se moze jos uciniti kako bi se ovo poboljsalo ako ne dirate snagu odasiljanja,neke jako usmjerene antene mozda?

Bolje antene - da se dovedu u rezonanciju + da se suzi emeitirajući kut. Za prijemnu antenu na quadu, samo dovođenje u rezonanciju. Za FPV, ova panel antena od 5 dolara nije baš najbolja. To bi trebao sam napraviti, nešto skemijati. :D

Antene i samo antene, ništa drugo.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #23
Nije novi rekord, ali sam pokušao malo uvis. To je bilo nakon obaranja rekorda leta u daljinu. Baterija na Mobius kameri je već bila prazna, a kamera zapravo daje video signal. Poslije toga, malo prikaza moje (loše) vještine letenja quadom.

https://www.youtube.com/watch?v=Ijvze21TULQ

Nemam pojma koliko sam išao visoko, vrijeme je da se vratim Arduino programiranju i napravim altimeter.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #24
Samo naprijed Milane, neustrašiv si.
Moja dva quada stoje doma i nisam se usudio još ovako nešto testirati, strah me pada.

Lp,
Alex

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #25
Samo naprijed Milane, neustrašiv si.
Moja dva quada stoje doma i nisam se usudio još ovako nešto testirati, strah me pada.

Ako imaš isti ovakav ili sličan, dakle sličnih dimenzija, onda nema potrebe za strah. Ja sam otežao moj quad sa Mobius kamerom i VTX-om, pa i kada krene padati, ne pada slobodnim padom - ipak propeleri dosta dobro koče. Čak i onaj pad na prethodnom videu je bio pod 45 stupnjeva, gdje je kočenje propelerima najmanje, pa nije bilo ni ogrebotine. Čak nisam ni bacio pogled na propelere, samo nastavio letjeti. Fleksibilna plastika, lagani quad... Za početak bi bilo dobro nakačiti mali 10 mW VTX sa nekom majušnom kamerom kao ona sa Banggood-a. Teoretski sam mogao staviti 200 mW VTX, no pojeo bi bateriju vrlo brzo.
Danas nema letenja, vjetar je previše jak. Nažalost, jučer izmaglica - ne vidi se ništa u daljini, danas čisti zrak bez i trunke izmaglice, no vjetar...

LP
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #26
Imam jedan 250 seriju i jedan x666 frame, al opet nikako se nemogu priviknut gledati u monitor a da ne vidim quad, a u mom kraju nema baš previše ravnice tako da bi svaki pad zavrsio potragom u šumi ili po dvoristima.
Lp,
Alex

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #27
Samo radi informacije, Mobius bez donjeg dijela i bez baterije (starija verzija sa uvučenom lećom) teži 26.44 grama. Baterija 110 mAh (izvađena iz onog glupog 2-kanalnog helikoptera) omogućava snimanje 20 minuta i to na maksimalnoj kvaliteti snimke (maksimalni bandwith zapisa). Baterija na VTX-u, ako je kombinacija BG kamere i 10 mW VTX-a, negdje oko 30 minuta - sve dok napon ne padne na 3.7V. No, ako se stavi boost konverter na 5V, onda je vijet rajanja baterije kraći... eh nisam mjerio.

20 minuta snimanja je više nego dovoljno za dva leta od po 7 minuta, koliko Turnigy nano-tech 1S, 750 mAh, 35-70C može pružiti sa ovako teškim quadom. Bez kamere... uh, to leti dok mi prsti ne utrnu. Jedino se mora paziti da se nano-tech ne puni sa originalnim punjačem koji ide uz BT X8, jer se može dogoditi ovo:

[attachimg=1]

EDIT: Isto tako - originalno pakiranja sa HK, ta baterija ima obrnuti polaritet, nije problem korigirati: sa pincetom pritisnuti onu malu kontra kukicu, izvući jedan i drugi konektor i promjeniti polaritet. Pri tome malo "oporaviti" kontra kukicu od pritiskanja, tako da ne ispada van.

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #28
Imam jedan 250 seriju i jedan x666 frame, al opet nikako se nemogu priviknut gledati u monitor a da ne vidim quad, a u mom kraju nema baš previše ravnice tako da bi svaki pad zavrsio potragom u šumi ili po dvoristima.

Ja sam trenirao ovako: prvo hodao sa kacigom i kamerom u ruci. Onda vozio bicikl samo gledajući na monitor, a kamera u ruci. Prvi letovi sa FPV-jem nisu bili baš najugodnije iskustvo, no vrlo brzo se čovjek privikne na to. Mana: kad se jednom privikneš na FPV, postaješ ovisnik o njemu. :D

Za padove, tu je zujalica. Ako je panel anena, ona je dosta usmjerena, pa se može locirati početni pravac gdje je quad pao. Kad se dođe na nekih 50-tak metara, jasno se čuje zvuk. Nekoliko postova unazad... ma evo linka opet (za modifikaciju antena i ugradnja zujalice):

https://www.youtube.com/watch?v=JJxRASF3nK0

(sad se ne sjećam dali sam uopće bio objavio taj video ovdje)

LP,
milan
---

Odg: Napokon pronašao jeftini 'toy grade' quadcopter & novi rekord dometa - 1.1 km!

Reply #29
Hvala ti, ma imam zujalicu, imam čak i APM sa GPS-om, al opet tu je taj strah, morat cu dat gas pa sta bude..hehe...
Najveca visina mi je bila 95m.
Lp,
Alex