Skip to main content

Topic: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup (Read 4151 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Zanima me domet koji je moguce ostvariti sa sljedecim setupom
http://www.helipal.com/boscam-5-8ghz-fpv-system-ts382-tx-rx832-rx-600mw.html
Te s clover leaf antenama s ebaya (ne znam postoji li razlika u kvaliteti naspram npr fatsharkovih)

A koji domet da ocekujem s ovim setupom
http://m.ebay.com/itm/Boscam-FPV-5-8GHz-200mW-Video-Audio-A-V-Transmitter-Receiver-TS351-RC805-Kit-2KM-/221714299308?nav=SEARCH

I ako koristim tx 200mw i rx 600mw dobivam li na dometu ili?
Hvala


A koji domet da ocekujem s ovime

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #1
Mozes ocekivati od 20 metara do 2 km ovisno o antenama i setupu letjelice.

Pozdrav!

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #2
U svakom slucaj ako stavis kvalitetne antene sa videom imas veci domet nego sa stanicom recimo ja sa 200mw i fatshark antenama 2.5km.  A toliko idem i sa 600mw sa istim antenama.
Znaci bit svega su ti antene.

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #3
Bit je da imam oba setupa ali jos nemam kameru da bi ih testirao... a sto se tice antena to me zanimalo recimo cloverleaf fatshark i neka jeftina na ebayu koja je razlika? I mogu li sam napraviti cloverleaf antenu ali da bude kvalitetnija od ovih s ebaya koje imam?

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #4
Netreba ti oba dovoljno ti je ovaj od 200mw ako nemislis ici daleko, ovaj prvi setup je preskup mozes naci isti puno jeftinije, npr aliexpress  sto se tice antena ima i to jako velike razlike, uzmi odmah kvalitetne imas na aliexpress fatshark 2kom za 24dolara. I miran si.  Ako mislis ici dalje onda tx od 600mw i usmjerenu antenu na tx a fatsharkicu na rx-u. I antena da bi dobro radila moda biti postavljna na modelu tako da nepuca.kroz bateriju esc i motor .  Ako zelis mozes sam napraviti dobre antene ali mislom da se neisplati zbog cjene ovih.

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #5
Imam oba da 200mw sam platio 25 dolara a 600mw nekih 35 good deal jelda? Samo zato jer oba planiram koristiti slabiji ma AV1 a 600mw na AV2 na monitoru a na jaci bih stavio usmjerenu antenu dok na slabiji cloverleaficu ali kvalitetnu... znaci samo seitcham kada dodem u domet 200mw da mogu letat okolo a ovaj od 600mw za dulje ture. E sad puno mi je dat 25 dolara za 2 antene o cemu uopce ovisi kvaliteta antene? Žici preciznosti izrade . A sto de tice mjesta gdje se antena nalazi ja mislim da je idealno evo stize slika setupa.

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #6
A ok ti smatras oba kao tx i rx  ja govorim samo o tx.to je bit tx kolike je snage. Nije puno 25dolara za antene ja sam platio 40dolara dvije antene. Prije ih nije bilo jeftinije, a htio sam kvalitetu, Ima i bolji deal  npr tx za 17d a rx 20-28dolara.  Kvalitet sigurno ima veze o preciznosti izrade i kvalitete materijala.

Nekuzim ovo kako ti mislis spojiti dva jedan slabiji i jedan jaci??  Pojasni mi to??

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #7
Znaci da fatshark gledam uglavnom ako se odlucim? I jos btw jel postoji mogucnost samogradnje da dobijem makar 1 km mislim na tx da napravim tx cloverleaficu a rx usmjernu ako ne moze na rx cloverleaf da imam 1 km dometa.

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #8
Pazi ja imam fatshark i mogu samo o njima pricati, ima i drugih koje su kvalitetne. Mozes praviti sam naravno.  To i je bit da sam pravis i da testiras, meni se nije dalo praviti a i sad mi se neda kad usmjerenih antena ima za 7dolara.

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #9
Mogući domet ti dosta dobro računa FPV range calculator na http://www.maxmyrange.com/.

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #10
Evo setup. Jeli pozicija ok i jeli dovoljno antena udaljena od recievera za quad? Iza imam produzni SMA kabel 10 cm jel tu sta gubim. Kao sto se vidi ovo je antena od cca 3 dolara na ebayu i jako puno mi prekida sada sam uspio testirati ali recimo kada hodam ima malo smetnji ali kada stanem slika bude savrsena i s ovom antenom na otvorenom dobijem cca 400m dometa naravno na rxu je antena iste kvalitete. Ne mogu ni zamislit kako bi bilo sa preprekama itd



 

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #13
Hvala :) ovo mi je prvi quad koji sam slozio haha. Ma ja sam ove posebno kupio reko antena je amtena al izgleda nije tako a u cemu je tocno problem kod ovih jeftinih antena daju li se prepravit?

Odg: pomoc oko dometa i iskustva za fpv setup

Reply #14
Moze jos pitanje! Odlucio sam uzet fatshark antene i jel postoji razlika izmedu tx antene i rx antene ili je to nebitno? Jer jednu sam narucio i nigdje ne pise tx ili rx pa eto da saznam prije nego i drugu narucim.