Skip to main content

Topic: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke (Read 17239 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #60
Vibracije na Pixhawku, uzeo sam 22 min, nakon ovoga jos malo stabilno pa slijecemo, kod sljetanja ima peakova koji su normalni, ali kvare prosjek, tj. min i max koji se mjeri u hoveru.
Baterija je postavljena (iako nije usao u pravi failsafe, stavili smo upozorenje da imamo dosta vremena da se vratimo, tako da smo slobodno mogli blizu jos letjeti, nedostaje jos cca 1 minuta leta).





Ovo je po APM stranici odlicno:
Check the scale on the left and ensure that your vibration levels for the AccX and AccY are between -3 and +3.  For AccZ the acceptable range is -15 to -5.

Ja bi se usudio reči da ste zapravo več sad izvukli skoro pa maksimum mirnoče s obzirom na frejm i veličinu propelera.
Nije sve ni u propelerima, druga stvar je rad samog gimbala, kada i u kojim točno uvjetima bude potaknut na rezonanciju i kako se to odražava na sliku. Također savjetovao bih test gdje se GoPro montira direktno na frejm pa da se vidi koliko ove preostale vibracije imaju utjecaja na sliku . Damperi sa sajlama se mogu koristiti kao dodatna filtracija između platforme gimbala i prihvata na frejm, to bi uklonilo neka grublja pomjeranja i smanjilo uvelike tandenciju da gimbal zarezonira u određenim situacijama (manevrima).
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #61
Pazili smo da nema lufta, prostora kod huba, i da sjedne tocno na motor, nove elise su skoro bescujne, vibracije su minimalne jos uvijek su tu. Vjerujem da se radi sada o problemu da su dosta veliki propsi za dosta lagani Quadcopter, pa se pre sporo vrte, ... Ali kada dodje jaca baterija, bit ce tezi, i mislim da ce sve sjesti na svoje mjesto.
Jos treba sloziti anti vibru za motore.


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #62
Koja nova  batka ide gore? Jel ide na isto fixno mjesto ili nrgdje drugdje?
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #63
E koja batka, je super pitanje.
Imamo par opcija:
Ili Tatu, koji je ipak pre skup, pa gledamo alternativu. Ili GEB, pa slazemo sami, ali onda treba gore monstrum, jer ima samo 2C, sto nije nemoguca misija.
Ili eto neka ok bat koja ima slicne karakteristike kao Tatu. I ne, ne bi bila fixna kao ove dvije koje su sada gore, bila bi na utor, kao DJI, dakle napravili bi konektor da sjedne u njega, i baterija bi se "zakljucala" na mjesto....


 

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #64
A jesi razmislja o 18650 formatu?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #65
Mi mozes molim te reci sto je 18650 format? Mozda znam, ali do sada sve sto sam citao, proucavao, kupovao i sl. je na engl. :)

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #66
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #67
To su vam li-onke, koriste se kod jako efikasnih setupa poput vašeg s 15-18 propsima.
Potražite po forumu ima gradnja takva dva od Dr.toma i tonika ako se ne varam. Postizali su i autonomije od 90 min. :)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #68
Cek cek, bolja efikasnost?
Ok potrazit cu na forumu. Ruke su trenutno pune zica, ali ok zice bi mogle van.


Danas, se nadam da cemo rastaviti ruke, uzet sve motore, propse, servo tester, i motor mountove, i testirati vibracije... Bash kao u videu koji sam postao tu.


Ovo za baterije provjerim, nekako sumnjam da je efikasnost veca, no svakako provjerim.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #69
Mi mozete pomoci pronaci te postove, buildove, jer tesko da mogu ovako naci kada ne znam sto trazim, trazio sam po svim postovima Dr Tom, ali ima ih 80 stranica, tako da nije da cu lako naci ...



Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #71
Damire, mozda topic i je zajebancija, ali projekt bome i nije!


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #72
Ako ces lionke najbolje su po meni panasonicove 18650 B 3.7v 3400mAh
Ove chingi lingi ne da ne mogu isporucit 5000mAh,nego ako ih se prazni po c rejtingu sta navode prodavaci daju po 1500mAh i imaju ogroman pad napona,tj voltage sag  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #73
I te iste navodno ugradjuju tesla motors
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #74
Ok, iako sam gledao te efikasne sustave, nama je ipak prioritet nositi dodatni teret, i imamo dvostruki FPV sustav, tako da nikako nismo za tu konfu :(
Od iduce zarade ide u 15 propse (trokrake), pa eto onda imamo izmedju efikasnosti i dugog leta i kraceg, ali stabilnijeg,..


Radimo sada platformu za testiranje, izmjerit cemo thrust, usporediti s tablicama, te cemo izmjeriti vibracije, svih propsa, i motora, ..