Skip to main content

Topic: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke (Read 17164 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #75
Ne može u ruke ovo spakirat baterije su 18mm a kod tarota je unutarnji promjer 14mm....
18650 = 18 X 65 mm....
Da i u svakom slučaju samo panasonic bez protetcion circuit ...a kod njh ti je C 2-3....

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #76
Koliku jakost struje ti trazi multirotor?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #77
Ajde kad vidiš koje trokrake propse bute stavljali, ak buš mogao stavi link.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #78
Znamo koje bi propse uzeli: 
 http://tryage.nl/trading/en/kde-direct-carbon-propellors/845-kde-direct-carbon-propellor-kde-cf155-tp.html
 

Ne nuzno iz tog ducana, naime, evo kolega je kupio KDE 4012XF - 400KV motore na ebayu 60 funti po motoru, dok su original oko 90 funti.

Dakle imamo 18 propse od KDEa i 4012XF motore.
Danasnji test, na brzaka.

Napravili smo test Thrusta, struje i efikasnosti, ne podudara se s podacima KDE, no nemamo njihove ESCove, a ESC radi razliku (odstupanja na 100% mozete vidjeti ovdje: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0496/8205/products/KDE_Direct_XF_CF_Brushless_Performance_Testing_-_KDE4012XF-400.png?v=1450907643)


Vjerovatno je i neko odstupanje na nasem DIY thrust meteru, ali smo barem struju i napon tocno mjerili, pa imamo usporedbu starih motora i elisa nasprem novih.

Pa evo cisto malo podataka:
  • Skywalker 25A ESC (s BECom)
  • 4S 10.000mAh Zippy
  • isti stand, motor mount, i pritisak na vagu
  • Amper metar
  • Volt metar
  • servo tester i RC Turnigy i6

Rezultati testa:

 15x5.5 propsi:
  • Multi Star Turnigy 4822-390KV motori: 100% Throttle - 11.35A, 15.53V 176.26W 1350g thrust (7.66 eff)
  • KDE Direct 4012XF-400 KV motori: 100% Throttle - 11A, 15,35V 168,74W 1380g thrust (8.18 eff)

17x5.5 propsi:
  • Multi Star Turnigy 4822-390KV motori: 100% Throttle - 17.3A, 14.95V, 258.63W, 1660g thrust (6.42eff) 
  • KDE Direct 4012XF-400 KV motori: 100% Throttle - 16.9A, 14.69V, 248.26W, 1900g thrust (7.65eff)

18.5x6.3 propsi:
  • Multi Star Turnigy 4822-390KV motori: 100% Throttle - 19A, 14.75V, 280.25W, 1820g thrust (6.49eff) 
  • KDE Direct 4012XF-400 KV motori: 100% Throttle - 19.2A, 14.60V, 280.32W, 2140g thrust (7.63eff)
Budemo sutra jos radili 50% sto bi trebalo biti oko tocke hovera, pa se moze vidjeti koliko dugo bi letjeli u hoveru. Znamo tocno tezinu Quada, pa cemo izracunati koji thrust po motoru je potreban za hover, sutra ostatak rezultata.

I naravno napravit cemo test na vibracije, samih motora, i motora s propelerima gore.
 
 

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #79
Posto je malo komplicirano na forumu editirati post, totalno se unisti format, ...
ESC kojim smo testirali nije i onaj kojim letimo, jer je nas zalemljen na power distribution board, i zice idu kroz ruke, pa nismo skidali ESC sa Jure.


Sutra test vibracija:
- 2 razlicita motor mounta
- 2 razlicite marke motora (4822-390KV Turnigy i KDE Direcr 4012XF-400KV)
- 3 razlicite velicine propelera (15x5.5, 17x5.5, 18.5x6.3)
- Aplikacija na iphone 4s, vibsensor


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #80
Di si nabavlja propele?

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #81
U ducanu iz Niz, ovaj gore link, s time da sam dobio free ship, i neki mali popust.


Znam da je malo off topic, no koliko dodje Phantom 3 pro bez gimbala, koliko bi bila cijena? Jedan covjek me pitao, pa sam trazio po netu i ne mogu pronaci, ne znam sto bi mu rekao, dakle ima P3P, bez ruksaka, 1 baterija, rezervni propsi, daljinac, bez gimbala.




Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #82
Evo od 11 h testiramo, vibracije, moram priznati da sam ...  ??? ??? ??? ???


Pojma nemam sto je ok sto nije, svako mjerenje drugacije, a trudili smo se da je sve ok.
Multistar motori su bolji bez elisa, no kada se stave propsi onda KDE rastura.


Ipak bih volio vidjeti sve u praksi. Sajle bi narucio za gimbal, no trazim jos odakle kupiti, priznam da smo trebali uzeti trostruke i manje propse.


Jos samo nesto, efikasnost i motra i propsa je ocita. No ostaje jos pitanje, koliko bi pravi ESCovi jos poboljsali efikasnost, i mozda cak i vibracije motora, ako sada vrtimo na krivim kutevima. Motori su 22-30, a ESC je 17.5.


I jos nesto, izgleda da smo vlasnici Phantoma 3 :) , covjek ga je odlucio prodati ili zamjeniti za nas rad. Tako da cemo moci povuci i tu neke usporedbe i paralele :)

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #83
Ima li koga?
Ekipo zanima me ESC i njegova vaznost?
Naime koja je razlika izmedju onog za $15 i recimo 55Eura, a struja ista, 40A?


Koliko bi mogao ESC imati utjecaja na efikasnost motora, cca?


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #84
Pa isto kao između fiće i mercedesa, oba su auti i obadva voze ali kako?
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #85
Pa ok, ja bi malo vise detalja. Je li moguce da radi ESCa imam po motoru 500grama manji thrust na 100%?
Naime po tablicama proizvodjaca motori bi trebali na 100% vuci 19A, 280W, 2.620grama, a ja imam iako na DIY standu, 19.2A, 280W i 2150grama (s drugim ESC timinzima je 1980grama). S time da timingsi nisu dobri, ... tj. pre mali su i ti najvisi, ...


Pa me samo zanima je li moguce da je takva razlika? Da za istu el. snagu, je manji thrust 500grama po motoru?


I zanima me ako nije za taj motor taj ESC, moze li i to uzrokovati vibracije, ne sinkroniziranu vrtnju, rezonantnu frekv i sl?

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #86
ESC ti odigra ključnu ulogu o tome kako će motor raditi. Naravno da će neke kombinacije Motor-ESC biti bolje-pouzdanije-efikasnije a neke uopće neće raditi ni približno onome iskoristivom za bilo što. Večinom pogađamo tu negdje između, fine tuningom firmvera se onda još dobije koji %.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #87
Tocno kako ti je frankycro napisa.
Nema veze sta je ista struja,esc sa svojin procesoron dodjeljuje napon svakoj fazi u motoru u odredjenon trenutku,neki to rade bolje,neki losije,sta je veci broj okretaja (sta se tezi vecen broju okretaja) normalno da ce svaki esc davat razlicite rezultate,bez obzira sta je isti motor i prop
Zato esc,slicnih karakteristika moze kostat 100kn ili  400kn
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #88
Isto tako ponekad cijena ESC-a nema apsolutno nikakve veze sa njegovom kvalitetom iliti sposobnošću da pogoni određeni motor :D

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #89
Onda koji je best buy esc 30A