Skip to main content

Topic: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke (Read 17173 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #45
..hm kako ce ova rasprava jos bezveznija bit za koji mjesec kad izadje Phantom 4... my 50 c

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #46
Totalni bs, koja rasprava? Koji Phantom 4, e da leti nadzvucnom brzinom, kakve veze ima.
Phantom 3 kosta kao svetog petra ... kamoli 4, napravim 4 svoja Quada, uopce nema smisla nikakva rasprava.


Neka svatko radi, kupuje sto god voli, zeli :)


Radje da vratimo pricu na vibracije ...


Sajle? Kako, sto gdje, vidio sam da FC sa sajlama ljudi vezu, ali kao sto se vidi na prosloj stranici, vibracije Flight Controllera su minorne, bolje od ocekivanog.


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #47
ne znam... ako je cijena iphonea 6 ili galaxy edge-a tolika kolika je.. meni se ne cini visoka cijena za P3P ..ne napravis svoja 4 za 10ak tisuca kuna ni prilizno da dobro odradi posao koji vec odrađuje 3ica, a kamoli 4ka koja ce sigurno imat novotarija.. radi se all around dronu za snimanje.. kazes ne treba ti za snimanje u zatvorenom.. a sutra da moras snimat u hangaru ili shoping centru di nemas gps? ..ovdje govorimo o bavljenju snimanjem za novce.. znaci dozvole itd..

za cijenu tvoja 4 kupis inspire sa raw kamerom i snimas star wars 8.. karikiram al eto....

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #48

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #49
ne znam... ako je cijena iphonea 6 ili galaxy edge-a tolika kolika je.. meni se ne cini visoka cijena za P3P ..ne napravis svoja 4 za 10ak tisuca kuna ni prilizno da dobro odradi posao koji vec odrađuje 3ica, a kamoli 4ka koja ce sigurno imat novotarija.. radi se all around dronu za snimanje.. kazes ne treba ti za snimanje u zatvorenom.. a sutra da moras snimat u hangaru ili shoping centru di nemas gps? ..ovdje govorimo o bavljenju snimanjem za novce.. znaci dozvole itd..

za cijenu tvoja 4 kupis inspire sa raw kamerom i snimas star wars 8.. karikiram al eto....


Ako ne znaš letiti bez GPS-a i ove priče senzora ostavi se dronova i pilotiranja ozljedit ćeš nekog.. Ljudi koji snimaju za novce sigurno ne koriste te silne senzore za pozicioniranje...


lp

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #50
Buahahahaha

 

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #52
Pa ovo sto je napisao... da treba bit uber vozac drona da bi snimao, a DJI je bas to sa Phantomom i Inspireom napravio da je idiot proof i da ne moras bit Sekile skilled vozac nego si koncentriran na kadar, a povjetarac kompezira dron sam, uz ostale senzore koji ga drze bolesno mirnim..
Poteglo se pitanje isplativosti ovakvog setupa.. Vjerujem da je vrijeme i trud ulozeno u slaganje iskustvo koje ne mozes kupiti, da su krenuli ne vodjeni jedino mislju da ce sutra zaradjivati snimajuci.. sve stoji... Ali bas upravo za ovu namjenu Phantom je idealan... Malen je da ga mozes svugdje nosit, idiot proof, nenadjebiv OSD, kontrola kamere, domet, snima bolje nego GoPro (ok, fali mu protune) i cijena, pogotovo ako mu skines PDV nije pretjerana..
Meni je uopce bezveze da itko uzima P3P ako se ne misli bavit snimanjem....Ok mozda se stvarno bavis necim di ima smisla ali to je sprava za snimanje.. ako ti se vozi.. slozis ili kupis nekakav FPV racer i pici...

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #53
Decki, ove sajlice gore, ne kuzim, je li to za Flight Controller ili sto? Jer FC je turbo izoliran, pokazuje to gore graf. A ne vidim gdje bih ih drugjde mogao staviti. (edit: skuzio sam, pronasao sliku na google, i skuzio kako se koristi, hvala)


Naime ono sto prepostavljam da ima veze kod Tartot 650 su ruke, jer su predvidjene da se sklapaju, mi ih ne mislimo sklapati, osim u stvarno velikoj nuzdi, no ako su uzrok vibracija, postoji opcija da ih skroz ucvrstimo, zasarafimo, ...


Po mojoj logici, ako motori/elise stvaraju vibracije, one se prenose (ruka je poluga), na frame, i ako vibracije nisu iste, ili se postigne neka rezonantna frekvencija, cijeli quad ce vibrirati, ... Posto je ispod baterije nosac (na kojem su spuzvice), a onda na tom nosacu gimbal, ne razumijem kako se prenesu takve vibracije skroz do gimbala.


Mogu samo potvrditi da sam jucer samo na kratko digao Juru da provjerim 18" propse, i mogu reci par stvari:
- tise
- prije poljece
- manje vibracija na video snimci, no malo se drugacije ponasa, pa treba PIDove sloziti.


Ima li neka opcija, ideja kako ucvrstiti ruke gdje diraju frame? Koliko ja razumijem stvari, tamo treba biti najcvrsci moguci spoj, dakle nikakve anti vibro stvari. Ekipa stavlja ispod motora anti vibro, mi imamo od Tarota neke posebne nosace motora, anti vibro, ali nekako ne mislim da rade sto bi trebali.



Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #54
I evo, pronasao sam jos jednu stvar, eto kupis motor mountove jer su anti vibro, i onda dobijes da imaju vise vibracija od original :( 

http://www.youtube.com/watch?v=A7x5NH8CTAU

P.S. Je li netko za da kupimo skupa sajlice?
http://www.stratus-productions.com/vibration-isolators


Shipment kosta $16, i nema smisla kupiti jedne za $18, kada je shipment isti i da se isporuci 4 komada. A opet nije da je popularan proizvod pa da ga mogu prodati na njuskalu, ... pa eto ako je netko za, da kupimo skupa, mozda kada bi nas bilo 4-5, ... to je ispod 100g, pa nece biti carine.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #55
Neznan jel te itko pita jel balansiras svoje propelere?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #56
Stari su bili balansirani zdravo seljacki, ako ce nam se ikada dati, ili ako idu na Stefa (manji Quad), onda cemo ih pobrusiti, ove 15", ... 17" nema smisla na manjem Quadu.


Uglavnom ovi koje sada imamo, su dinamicki balansirani, identicne tezine,...




Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #57
Decec bez balansiranja propova nebus daleko dosel...to je daleko najbitnija stvar na letalici!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #58
Decec?


Kao sto sam rekao propovi su balansirani do kraja, bolje od ovoga ne moze!


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #59
Palo mi je to na pamet ka si reka da kad si stavia neke druge elise da su tiše,nebalansiran propeler se zna cut jace..Nekad tako od pustog kemijanja zanemaris neke osnovne stvari,bar se meni ponekad desi :)
Kad je veca elisa zna se cak i srce balansirat (ilitiga hub) jer i on zna radit debalans na osovinu motora.

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form