Skip to main content

Topic: TRAŽIM MIŠLJENJE (Read 1776 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TRAŽIM MIŠLJENJE

Razmišljam da na hexi zamenim motore. I to umjesto dosadašnjih RCtimer HP 1428 (3536) 980KV  prop 10"X4,7 zamenim sa GARTT ML 3508 (za odluku za ove motore presudna je bila cjena - samo 24$) i prop 13" . Međutim nisam baš siguran dali je to dobitna varijanta. Pa pošto na forumu ima onih koji o tome znaju puno više od mene molio bih da daju svoje mišljenje.      unapred zahvaljujem

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #1
Na kaj ciljas?Flight time,nosivost,stabilnost?

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #2
na 1. mjestu stabilnost. na 2 nosivost na 3 vrijeme leta

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #3
Dosta je tesko ovako to reci jer tu igra puno faktora,ima puno strucnijih kolega od mene,ali po mojem polu laickom znanju i iskustvu,s manje kVa i vecim propovima ako ne mijenjas trenutnu tezinu dobit ces duzi flight time ili isti flight time uz vecu nosivost i izgubit ces na agilnost(ne pada mi na pamet HR rijec koja bi to opisala)al zbog vecih propova i inercije quad nece vise biti onako startan i bit ce osjetljiviji na vjetar.Ne mora sve to biti bas tako jer ima puno varijabli koje utjecu na sve skupa,al ovako bi bilo onako opcenito sto bi trebalo biti u nekakvim normalnim oklonostima kolko se ja razumijem,ako sam pogrijesio naci ce se netko tko ce me ispraviti :D

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #4
veći propovi nemogu zbog veličine kostura (720 cm), 14" bi bilo prenategnuto (skoro bi se dodirivali). Ipak si mi donekle pomogao, pa ću još sačekati  mišljenja i savjete. a da ti se odužim za trud = okretan, žustar, živahan

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #5
E bas su mi te falile :) haha

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #6
i niko ništa, nikakve sugestije, mišljenje. Pa bilo bi bolje da mi neko odgovori kako je moj izbor motora glupost nego da me ovako ignorirate

Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #7
Ako vec nemas, nabavka kvalitetnih Graupner propova ce ti najvise poboljsati svojstva.
Ti motori koje vec imas su odlicni.






Odg: TRAŽIM MIŠLJENJE

Reply #8
srepfler, povratio si moje povjerenje u flyfreak. već sam pomislio da mene niko ne voli.  :P  dosta zezanja sad ozbiljno
1. čuo sam (pročitao) da su ovi prop baš za ove motore
2. sutra ću probati (ako nebude kiše) sa prop  11" x 4,7 GEMFAN , posuđeni od prijstelja. Nisu baš oni koje preporučuješ, ali vidjet će se razlika
3. nisam ja baš čvrsto odlučio menjat motore, nego troše  puno više bat nego kod prijatelja na okti sa većom kilažom, samo drugi motori