Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 138130 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #60
Ovo sa aluminijskim kuglicama je prava stvar za kalupe, medutim i najskuplja metoda.
Jedno vrijeme sam koristio i gelcoat na bazi aluminija, rezultat je bio odlican, ali sve
sto sam imao potrosio sam ..
 
Sada sam odrezao i dio trupa gdje dolazi kabina.
Izgleda ruzno, medutim sutra cu sve malo pobrusiti i pokitati, na kraju ce sve biti savrseno.
Preko vikenda mozda pocinjem raditi i krila ...
 


 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #62
ma ja tu ništ ne kužim

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #63
Nema se tu sta kuziti, vidi se jasno radenje nereda, trosenja love i zivaca ..  :)
 
Danas sam se naradio 'ko kobila, napravio poprilican nered i opravdano zaradio jezikovu juhu da smrdi cijela kuca i sve oko nje ..  8)
 
Poceo sam sa kitanjem prednjeg dijela trupa:
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #64
Nakon nosa sam radio na straznjem dijelu oko mjesta gdje ce doci poklopac motora.
U ovoj fazi nisam puno slikao jer sam bio do usiju u prasini i kitu.
Medutim, ispod se ipak nesto vidi:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #65
Nakon pola dana brusenja i kitanja dosao sam do faze da stavim prvi sloj primera.
Bilo je puno muke, ali na kraju je sve ispalo fantasticno:
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #66
Nos i dio gdje ce doci poklopac su uzeli poprilicno vremena, medutim skoro su zavrseni:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #67
Sada sve izgleda malo bolje i pocinje liciti na model ..  :)
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #68
ovo se kod nas ne viđa često...samo naprijed majstore... ;)
 
lp
 
Toni

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #69
Kristijane.....
mene zanima kak si zamislil gradnju modela iz kalupa

za tak veliki model bi trebal ići herex u sendvič između stakla, pa sve lijepo u vakum....
takav način je puno lakši od "klasične" staklene gradnje a ispada  čvršći

pretpostavljam da si imal slično u mislima kad si se upuštal u gradnju.....

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #70
Kalup uopce nece biti problem, model ima jako jednostavnu liniju.
 
Trup ce ici iz jednog komada, a sandwich konacnog modela stvarno nece biti potreban, jer nema velikih ravnih ploha.
Na svakoj poziciji trupa sve je zaobljeno, a sam presijek trupa je mali, tako da ce sve biti dosta kruto.
Cijeli trup je dosta dugacak, uzivo izgleda cak jos malo vise zasiljen.
 
Bio je danas navratio Toni, i on je rekao da mu sve izgleda usko ..  :) 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #71
Sada sam preko prednjeg dijela trupa razapeo najlon vrecicu, koja je fiksirana sa ljepljivom trakom.
Najlon ce sprijeciti da se kabina zaljepi za trup.
Na najlon je stavljeno 80g staklo i karbonska vlakna, a kabina od stiropora je namazana sa mjesavinom smole i mljevenog pamuka.
Onda je sve to skupa zaljepljeno, a visak karbona i stakla obrezan:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #72
zasto se radi odvojena kabina od trupa ako je to pozitiv prema kojem ces raditi kalup? ne znam nista o takvom nacinu rada pa je mozda pitanje glupo...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #73
Bio i imao što vidjeti. Kaže Kristijan da to još treba poglancati, a meni je model na pojedinim djelovima već izgledao kao svarovski kristal. Fotke ne mogu vjerno pirkazati model u sadašnjoj fazi. U svakom slučaju riječ je o jedinstvenom modelu koji je zašiljen gotovo u vrh igle. S tako malim otporima i velikom snagom mogao bi dobro potegnuti pod punim gasom. Samo da nam se majstor ne umori. Puno je to posla između fotkica.
 
Eh, da. Kristijan mi je kao preuranjeni Sveti Nikola poklonio trup od fiberglasa za MIG 21 PF verziju. Planiram u njega staviti 90 mm turbinu na 8 ili 12 ćelija. Snaga bi se trebala kretati od 2,5 do 3 kW. Krila i duubina će bit stiro-balza-staklo. Trup će se produžiti sa sadašnji 127 cm tako da će dužina biti idealna za tu klasu turbine. Retrakti nisu predviđeni. Moja gradnja će biti dosta, dosta sporija od Kristijanove.
 
lp
 
Toni         

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #74
eewan, kabinu hocu napraviti odvojeno jer na toj poziciji trupa ce biti rupa ispod kabine koja ce
olaksati pristup unutrasnjosti - elektronici i prednjem stajnom trapu.
Konacna kabina ce biti odvojiva od trupa, kupola ce biti karbonska sa staklo/karbonskim okvirom.
 
 
U meduvremenu sam ugradivao i vertikalni stabilizator.
Prvo sam urezao u trup poziciju dosjeda stabilizatora, a nakon probnog pripasivanja sam krenuo sa ljepljenjem.
U dosjed je stavljena smola sa mljevenim karbonom, na to je onda stavljen stabilizator i bridovi dosjeda su
dodatno ucvrsceni sa 50g staklom.
Centriranje i provjeru kuteva sam napravio sa Iphoneom: