Skip to main content

Topic: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE (Read 10833 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #15
npr. napravim stetu  trecem licu to osiguranje pokri... sto je u slucaju ako u istoj godini par puta napravim trecem licu stetu? dali  treba bit prijavljena stanica(fekvencija) na kojoj letim? da nebi poslje kaznu placo sto letim a da nisam prijavil.... dali treba bit registriran aerdrom ili mogu bilo gdje letit?
 
lp Nikola

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #16
postavljate pitanja na koja možete naći odgovor u pravilniku ..A uostalom da pitam ja onako , ko od nas zna za neki slučaj u našoj dragoj domovini gdje je model napravio veliku štetu?  ja se sjećam jednog slućaja od prošle godine u osijeku Depronac i golf... riješeno je privatno  ada je bilo police bilo bi lakše ... a šteta parstokuna.....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #17
Osigurava se operater i nije bitno sa kakvom stanicom leti jedino su samim zakonom i pravilnikom izdvojeni modeli preko 5 kila ...ako se varam u težini neka me netko ispravi...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #18
kolko sam ja skužil..... kak je i Zlatan napisal

polica je sasvim kratka i jasna.....

osiguran je modelar kada sa svojim modelom počini štetu trećem licu.

kakvu stanicu imaš, da li kršiš zakon jer si taj dan prešel kroz crveno, nisi vezal pojas.....  to dogovoriš sa policijom ako bude očevida.... ;)

ovo nije auto osiguranje, u kojem ulogu igra xxxx faktora o naplati.....
ovo je jednostavno osiguranje modelara, kao kad slomiš nogu i dobiš odštetu, samo u ovom slučaju ne ti  nego osoba kojoj je šteta počinjena

opet kak je Zlatan napisal, štete koje se naprave modelima su rijetke i male, pa mislim da osiguranje tu može samo profitirati, a svaki modelar ima sigurnost da ne mora dići kredit da otplati neku štetu, ako slučajno do nje dođe...



Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #19
i na kraju svega dolazimo do zakljucka da ovo nema smisla, trla baba lan, sta ce mi osiguranje kad ne smijem letjet, mozda da osiguram model u slucaju pada sa police :)
ove police su totalni profit za osiguravajuca drustva;
@red bull - ako napravis vise puta godisnje takvu stetu samo je jedno rjesenje, mani se upravljanja RC letjelicama
@pz design - naravno da se osigurava operater ali "na mjestima koja su predvidjena i registrirana za takve djelatnosi"
sta mislis da su ovi vesla sisali pa ce samo tako proci preko toga ako netko leti u ulici pa nekom razbije auto,prozor, itd

-znaci ipak na kraju jeftinije ispada da letimo u nekoj vukojebini gdje nema "trecih lica" da izbjegnemo nepotrebna sranja, 1500m od naselja, ne blizu bla,bla,bla.....

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #20
Za svako mjesto na kojem letite možete pribaviti dozvolu od CCAA ako zadovoljava normama i ako imate policu kao operater...Možete letiti na stadionu., u centru grada, ako sredite papire a osobno smatram da to nije nikakav problem , a osiguranje vam i u tom slučaju dobro dodje jer bez njega nedaju odobrenja za letenje na bilo kojem terenu...a na našu žalost ni glavne face na aerodromima neće nam dati letiti ako nemamo bar neko minimalno osiguranje ...I nemojte ovo shvatiti niti kao lobiranje za osiguranje niti kao neku prisilu ... Na svakom je da osobno odluči i da bude spreman biti  pri toj svojoj odluci...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #21
samo jedna ispravka :mail adresa u jednom slovu je pogrešna-
    goran.barisic@merkur.hr
ovo je ispravna adresa i na njoj možete zatražiti sve info (takođe i na broj telefona gospodina Tomislava koji je već stavljen)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #22
Mogu vas sve izvjestiti da sam upravo prije nekoliko minuta dobio poziv iz MERKUR osiguranja da će sa cijenom  police ići dolje ukoliko se javi veći broj zainteresiranih..Gdje se javiti imate pa izvolite....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Re: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #23
Da li je netko radio osiguranje

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #24
ja imam za jedan oktokopter.
U svakom slučaju daje se kompletan opis letjelice sa svim detaljima bar sam ja dao to uključuje sve proizvođaće od elektronike do kontrole letjelice i naravno slikanje iste letjelice pošto je sastavljena nema šasiju ili nešto slično po čemu bi se mogla identificirat.
 
Ovo se odnosi za onaj dio priče prema 3 osobama mene ispalo oko 2600 kn.
 
I sada postoji još i osiguranje letjelice koje sam mogao dobit ali nisam uzima jer košta 6000 kn za moju recimo godišnje u slučaju bez incidenta.
 
Ali osobno smatram s obzirom koliko godišnje snima i letim to mi ne treba jer sam u 2 godine od kako se sa strane bavim sa slikanjem iz zaraka niti jedno nisam imao ozbiljniji pad.
 
Jedini koji sam imao u 2 godine je pad sa nekih 2 metra i to u sljetanju jer sam bateriju previše potrošio pa je malo grublje sletio šteta 2 propelera.
 
Ali ovo prema trečim osobam ako letitie iznad naselja ili nečeg slicnog često trebali bi svi imati.

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #25
Ovo se odnosi za onaj dio priče prema 3 osobama mene ispalo oko 2600 kn.

nisam bas shvatio ovo. Kakvo to osiguranje si ti uzeo za 2600 kn?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #26
Modelari koji se natjecateljski bave modelarstvom znaju koji problem imamo sa osiguranjem kad sudjelujemo na međunarodnim natjecanjima. Iz tog razloga sam prošle godine uspio ishodovati osiguranje koje pokriva Hrvatsku i nekoliko meni interesantnih zemalja. Za divno čudo nije ispalo preskupo što možete i vidjeti iz priložene police.

LP,
          Saša

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #27
to znači ako ti moj okto padne na auto onda osiguranje to plati.
a da ga nemam ja ti mogu i ne moram platiti isto ko što me ti možeš i nemoraš tužit.
U slučaju da tižiš to prvo platiš i onda čekaš 10 godina da sudenje počne i onda još toliko da bi došlo do presude koje je upitno kakva bi bila i kome u korist.
 
Najlakše za shvatiti je ovo recimo ja vozim neregistrirani i neosiguran auto i zabijem se u tebe i naravno nemam prebijene a auto kojim sam se zabio u tebe ne vrijedi 200 eura i još je slupan od koga češ ti naplati štetu i kako?

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #28
Vani je normalna stvar da imaš osiguranje za modele prema trečim osobama pogotovo ako se radi o večim modelima i težim.
Kod nas je to tako sve dok se ne desi nešto pa ne završi na vjestima onda ćemo svi morati imati osiguranje i za zagija.
 
I jedno je letiti na uredienim i predviđenim prostorima za modele gdje su sigurnosni uvjeti daleko veči nego letenje iznada naselja i gradova a letjelicama do 7 kg gdje je šteta kada se dogodi puno veča i opasnija.

Odg: OSIGURANJE OD ODGOVORNOSTI ZA OPERATERA ZRAKOPLOVNOG MODELA NA RADIO UPRAVLJANJE

Reply #29
Modelari koji se natjecateljski bave modelarstvom znaju koji problem imamo sa osiguranjem kad sudjelujemo na međunarodnim natjecanjima. Iz tog razloga sam prošle godine uspio ishodovati osiguranje koje pokriva Hrvatsku i nekoliko meni interesantnih zemalja. Za divno čudo nije ispalo preskupo što možete i vidjeti iz priložene police.

LP,
          Saša

koliko ukupno dana u godini se održavaju natjecanja na koja idete?
jer ta polica naime, važi samo na određenom prostoru i to tokom održavanja natjecanja.

uz to da ne govorim da nažalost premija za multije mora biti veća pošto oni ne mogu letiti s otkazom pogona, pa je i veća statistička šansa za nekontrolirani pad.
a i sama masa je nerijetko veća, čega se dotakao i Majk u postu iznad, pa i eventualna šteta može biti veća...