Skip to main content

Topic: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru? (Read 5011 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?


Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #1
Razlika je u dimenzijama i C-ratingu.
Za dimenzije provjeri na modelu koja veličina baterije ti odgovara.
Što je C-rating imaš u sticky temi za početnike, post o baterijama.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #2
Ako dobro vidim C rating odnosno koliko moze dati struje je isti za obje batke.
Jedino je razlika u dimenzijama, pa po njima pogledaj i uzmi bateriju koja ti pase.

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #3
a koliko amps moze vuci phantom 2?trazim na netu i nalazim sam onu uslugu gdje naprave konverzju sa 100c baterijama.Mislim hoce li 10c biti dosta ili da uzmem 20 c? phantom je ordinary 2 nije vision

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #4
Osobno uvijek idem na veći C-rating. A koliko navedeni model troši, ne bih znao.



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #5
10C na 5200 mAh može teoretski isporučiti max. nekih 52 A da baterija na tom režimu traje..
ako to podijeliš sa 4 (koliko motora sa escovima ima model) dobiješ da ta baterija od 10C-a može isporučivati kontinuirano 13A po motoru,
što čak i jest u granicama onoga što jedan motor Phantoma2 treba.. // računam da motor ima 140w
Pored 4 motora Phant2 ima i drugih potrošača, tako da je po mom mišljenju 10C-a jako nategnuta varijanta..

za iste pare imaš:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8587__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_3S1P_30C.html
koja može isporučiti 150 A na papiru... ( 100 u realnoj eksploataciji)  i to ti je po meni solucija..

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #6
Da nezamjetno je slabija .Super hvala na savjetu ,jedino sto mislim da cu ja konverziju imati na xt konektoru a ovo je bullet ,mogu li to ikako ukalkulirati ? A ph bi letio zasad bez icega

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #7
Da nezamjetno je slabija .Super hvala na savjetu ,jedino sto mislim da cu ja konverziju imati na xt konektoru a ovo je bullet ,mogu li to ikako ukalkulirati ? A ph bi letio zasad bez icega

Brkaš kruške i jabuke... guglaj malo ... educiraj se...
Nije slabija..."jača" je 3 puta.... može isporučivati struju 3 puta veće jakosti.... samo ima malo manji kapacitet.. u praksi minuta leta manje...

a što se konektora tiče ne kužim pitanje ? konektor je konektor... stavi kakav hoćeš... kakav trebaš... samo pazi da presjek vodiča bude onakav kakav su
kinezi stavili na bateriju, a na manji.... ako ćeš nešto nadoštukavat i kemijat...

kupi XT i zalemi...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9572__Nylon_XT60_Connectors_Male_Female_5_pairs_GENUINE.html

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #8
ne brkam,kazem da je slabija za 0.2 ampera,krivo sam se izrazio onda,a 3 puta je jaca po tim c,tj moze 3 puta vise davati energije kontinuirano  .na hacku phantom baterije ce mi biti xt 60 konektor a ova se isporucuje sa bullit konektorom to govorim da mi nece pasati.Budem onda uzeo xt .hvala

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #9
ne brkam,kazem da je slabija za 0.2 ampera,krivo sam se izrazio onda,a 3 puta je jaca po tim c,tj moze 3 puta vise davati energije kontinuirano  .na hacku phantom baterije ce mi biti xt 60 konektor a ova se isporucuje sa bullit konektorom to govorim da mi nece pasati.Budem onda uzeo xt .hvala

oprosti, da Te pitem nekaj... koliko imaš godina ?

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #10
23 92 godiste

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #11
ne brkam,kazem da je slabija za 0.2 ampera,krivo sam se izrazio onda,a 3 puta je jaca po tim c,tj moze 3 puta vise davati energije kontinuirano  .na hacku phantom baterije ce mi biti xt 60 konektor a ova se isporucuje sa bullit konektorom to govorim da mi nece pasati.Budem onda uzeo xt .hvala

oprosti, da Te pitem nekaj... koliko imaš godina ?
  jel jako to vazno?

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #12
Ako uzmes i s drugim konektorom, nije problem nalemiti drugi (samo ako ga imas)

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #13
Cim dobijem bateriju hakiranu slikat cu plocicu i utor tj konektor pa cu onda dalje vidjeti ali definitivno uzimam tu zippy i accucel 6 sam jos da rijesim skupno narucivanje

Odg: Koja je razlika izmedu 3 baterije osim u konektoru?

Reply #14
ne brkam,kazem da je slabija za 0.2 ampera,krivo sam se izrazio onda,a 3 puta je jaca po tim c,tj moze 3 puta vise davati energije kontinuirano  .na hacku phantom baterije ce mi biti xt 60 konektor a ova se isporucuje sa bullit konektorom to govorim da mi nece pasati.Budem onda uzeo xt .hvala
Konektore imas za sitne pare svugdje uzmes 10 kom, termobuzire malo lelimice i fena za kosu i rezultat bude isti kao da je tvornicki :)