Skip to main content

Topic: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup (Read 4285 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Krenuo u izgradnju malo ozbiljnijeg quada(octe)
Frame je tarot 650
Fc apm 2.6
Motori 600kv sunnysky
Esc ztw spider opto 30A
3dr telemetrija.2x 4s 4000mah gensice
Props xoar 13x5

Trenutni flight time je skoro 30 min u hoveru-pojede 7500mah do 3.6v po celiji

Posto idem u octa setup trebam preporuku motora za donju stranu. Dali da uzmem iste sto bi mi doprinosilo simetricnosti ili da idem na nesto veci kv na donjoj strani...

I ima li neko iskustva kakav flight time bi imao na x8 setupu sa trenutnim batkama-odnosno koliki bi bio pad efikasnosti zbog preklapanja propsova?

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #1
Imaš dosta testiranja u temi sd team testiranja baš po pitanju koaksijala.
Ali generalno gledajući ft oko 10-15% manji s istim batkam jer je efikasnost cca toliko manja od flat rotora.
Motore obvezno iste pa i propove...

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #2
Da prihvatljivo dodam jos 2 batke pa ide na 35 min sigurno.
Znas mozda gdje nabavit motor mount za 16mn promjera sipku a da nije 10 dolara kom?

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #3
Za motor mauntove ne znam, ja obično koristim drugačiji tip montaže onaj s kvadratnim cijevima.....
Kada se doda još 4 motora i 4 reglera i dvije batke , glede ft priča se znatno mijenja i neće biti isti ft, iz razloga iskoristivosti motora u novom režimu rada, i sl......
Ali u svakom slučaju treba probati......čekam rezultate... ;)

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #4
Jakove, nemoj misliti da ti solim pamet ali moj mali savjet oko punjenja baterija je da ih skineš sa modela dok se pune

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #5
Jakove, nemoj misliti da ti solim pamet ali moj mali savjet oko punjenja baterija je da ih skineš sa modela dok se pune

baš sam to htio reći...

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #6
Jakove, nemoj misliti da ti solim pamet ali moj mali savjet oko punjenja baterija je da ih skineš sa modela dok se pune
Znao sam da ce doci opaska :))
Ne pune se na njemu nikad nego nisam imao niti jedan voltage checker pri ruci pa sam punjac iskoristio za to

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #7
dobro nemoj se ljutit  8)

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #8
Napravljeni finalni testovi:
Sa dodanim gimbalom,gopro kamerom vtxom. Lagano letuckanje do max 2m/s flight time 21min do prvog oglasavanja lipo alarma(3.5v/cell u loadu) telemetrija kaze prosjecna struja 19A i 6800/8000mah pojeo. A matematika kaze da sa setupom u ovakvom letu ima 24min leta-taman je razlika ovih 10-15posto baterije sto ostane ako cemo ic u  ekstreme.
Motori uskoro stizu a drveni xoar propovi zamjenjeni karbobskim isto 13x5. nakon leta motori mlaki escovi isto-->load nikakav. E sad da bi 3 osni gimbal imao smisla stavljam retracete i dvoumim se mada sam vec narucio 500mm karbonske sipke za produzetak retrakta (da ne ulete u donje propse nego da se rasklope skroz izvan njih) dal da produzim ruke a noge ostavim krace ili suprotno hmm mada cini mi se da nemam sta izgubit makar se odlucio na bilo koje rjesenje s tim kad produzim retracte bit ce poprilicno visoki valjda i dovoljno stabilni.

Slijedi montaza escova i posto je setup takav da su escovi u sredini framea ispod najdonje karbonske ploce razmisljam da dodatne escove doslovno stavim na postojece(hladnjak na hladnjak s obostranom trakom i vezicom) jer tek su topli nakon 20min leta a trebali bi bit jos i hladniji kad im se load smanji za sigurno 40% s dolaskom jos 4 motora. I ne znam kolko mi je to pametno?? Isto trenutni pdb je ljepo mountan ispod ali nije predviden za oktu pa mi fali solder padova. Odlucih kupit jos jedan takav i sa spacerima ga stavit na postojeci(dobijem jos 2 potrebna beca na njemu)

Sve u svemu u planu nabavka 2x 10 000mah 4s multustar batki s kojim cu imat 300wh na raspolaganju. Samo treba vidjet kakvi ce bit gubitci prelaskom na x8 konfig i kako ce se sve to manifestirat na flight time.


Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #9


Trenutna pozicja escova i pdb-a esc planiram na esc a pdb sa m3 odstojnicima kao sto rekoh stavit na vec postojeci i napojat sa slobodnih padova  postojeceg.


Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #11
Bili bilo pametno sloziti x8 iz dji e800? i sto bi se dobilo time?

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #12
Sta se dobije? Pa orpilike isto kao kad kupis iphone 6s a imas iphone 6 . Znaci dosta love vise das a dobijes nesto malo vise isto i ovdje. Meni je najvise bitan redundantan broj motora i zato sam se odlucio na ovo

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #13
Iskreno mislim da nista se nedobiva ako se ide slagat s dobrim komponentama. Motori i esc predimenzionirani te za odredeni teret napravljen cijeli quad. Dobije se malo stabilniji rad u vjetrovitijimm uvjetima.
Jedno se mozda krvulja efikasnosti pomakne malo dolje u bolji rezim tada motora mslim da je najef. Motor do prve cetvrtine gasa.

Odg: Tarot 650 konverzija u x8 coax setup

Reply #14
Iskreno mislim da nista se nedobiva ako se ide slagat s dobrim komponentama. Motori i esc predimenzionirani te za odredeni teret napravljen cijeli quad.
Pa sto se tice komponenata nisu vrhunske ove sto sam stavio al nisu ni zadnji crap...
E sad nisam skuzio post potpuno esc predimenzioniran motor? Hmm