Skip to main content

Topic: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2 (Read 3755 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Posto je hack napravljen na bateriji trebam kupiti bateriju 3s koja velicinom pase u phantoma .Ovdje je mjera i sad trebam vjerojatno 3s2p bateriju uzeo bih od 5200 mah ili 4400 multistar ali imam problema sa mjerama.Molim savjet.

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #1
Pa odi na hobbyking i nadi 3s bateriju u tim gabaritima sa kapacitetom i c ratingom po zelji a konektor posebno promjeni ako nema sa xt60


Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #3
Pa kolke su dimenzije rupe za bateriju? Nades tolku i tjt. Ako je tolki problem napravi od drveta imitaciju te baterije i vidi oce stat. Ak se nemre precizno izmjerit

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #4
---------------------------  I got to say... i have been looking on Hobby king.. I could not find any lipo with 5000-mah that would really fit on the P2 shell...The length of all 5000 mah lipo are much bigger than the smart battery itself...The smart battery has 110mm of complete lengh ( button to bottom), and all batteries i could see had at leas 130mm.... There are a lot of thinner batteries... but the shell of the phantom is more square....This smart battery is a very good in size..... But still.. i will look for parallel packs.... Because we could just use two 2200 or two 2600 mah battery if it fits inside nice and do our own packs two 40c ratiing ( longer life and even longer flight maybe...)I will do it now....     ----------------------------        You can fit duals with a parallel harness in the P2 shell. It's not the best way to do things because of the extra weight (along with the lower energy density) but it'll be better than mounting batteries to the outside on brackets. Just don't expect to easily match P2 flight times without modding the batteries. The dimensions of the P2 battery (courtesy mcurrier):5-inches in length overall (127mm) includes front panel

1-7/8-inch wide at midpoint (47mm)

add 3/8-inch to width at terminal connectors (2-1/4" wide at that point or 57mm)

1-7/16-inch in height at midpoint (37mm)That's 127mm x 47mm x 37mm.My 4400 3S2P is: 108mm x 42mm x 34mm.My 5400 3S2P is: 100mm x 55mm x 37mm.     

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #5
Ja na hacku nemam uopce dva utora tj imam samo xt konektor jedan i jedan balance port

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #6
Hm...ova tvoja zavrzlama traži malo apstraktnog promišljanja kao na poznatom testu iz sličice.

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #7
Onda krajnja poruka je kupiti 2x 2600mah baterije koje su krace?a uvelike bi pomoglo kada bi vi osobno rekli koju ste bateriju koristili u vasem phantomu sa hackom.

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #8
Upravo to i je glavni problem. Traži se instant rješenje bez imalo uloženog truda- sto tema, pm-ova itd. A koje su baterije bile u mome Fantu već je odavno na ovom forumu samo se treba malo potruditi. Usput, sada kada vidim tvoj hack dimenzija baterija bit će ti najmanji problem. Sretno.

  

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #9

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #10
sve sam ja to nasao i jos mi je dr tom rekao u 3 ili 4 mjesecu za te baterije koje dolaze u 3 velicine ,svaka od njih je preduga.Napravio bih ja drugdje hack eto teme 1200 ljudi je procitalo ,od toga 3 ljudi je znalo napraviti hack,jedan covjek je zauzet,drugi je trazio slanje i vecu cifru a treci je napravio hack ,ja bih ga sam napravio ali nisam toliko ucen niti imam pristup lemilici i tinolu. 2 baterije su 3s 5200 mah  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/RC_PRODUCT_SEARCH.asp?strSearch=5200mah+     jedna ona koja je mrsavija je preduga a i ova deblja je takoder preduga .

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #11
a ovaj osvrt bez imalo ulozenog truda ,otkad sam ga kupio samo i citam o phantomu 2 ,na kompjutoru sam cca 40 linkova spremio ,kontaktirao 5 servisa laptopa i jedna baterija je i zavrsila kod elektricara kojeg sam nasao ali on nije napravio to tj nije znao ,mada sam ju slao linkove.

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #12
Pa ako je toni uspio stavit 5.2 multistarku mora postojat nacin. Nisam phantoma imao u rukama nemam pojma kakav je unutra al mora se moc modificirat taj shell da stane baterija jer vjerojatno ni toniju ne viri iz kucista pa valjda ima prostora da se odreze komad plastike il sta vec....cisto nagadam

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #13
Mislio sam naprijed probit akroz plastiku ali onda ne bi aerodinamicno bilo . Morao bih maknut konektor za usb spoj ali to bi uspio.

Odg: Preporuka baterije sa xt konektorom za Phantom 2

Reply #14
Nije 2 mjeseca i 40 linkova tako puno u modelarstvu.... :)

Na forumu je fotografija moga Fanta na kojemu se lijepo vidi kako je to riješeno. Potražiti. 

Stane 3S 5.2A baterija unutra bez ikakvih problema. Stanu i veće od nje.