Skip to main content

Topic: pomoc oko punjenja baterije (Read 2342 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoc oko punjenja baterije

pozdrav kupio sam preko hobikinga punjač za 1c do 6c baterije.... kao prvo zanima me dali se baterija konkretno thunder power rc 5000 mah može puniti bez da se spaja onaj 5 pinski kabel, jer problem je u tome da taj 5 pinski kabel u mojem slucaju ima 6 pinova tj. ženski je pa ima 6 rupica, a na punjaču je konektor sa 5 pinova te sam razmak rupa i pinova ne odgovara pa me zanima dali netko zna u čemu je fora, zašto konektori nisu uskladjeni... hvala i lp.

 

Odg: pomoc oko punjenja baterije

Reply #1
Ne moze se puniti jer ju ti kablici balansiraju, pa su celije u balansu, daj ti taj punjac slikaj ili stavi link

Odg: pomoc oko punjenja baterije

Reply #2
Punjac je b6 od hobi kinga... imam filing da taj balance konektor na bateriji nije orginalan ili neznan sta drugo...dal netko ima neko najjednostavnije rijesenje dal promjenit taj balans konektor ili sto... hvala

Odg: pomoc oko punjenja baterije

Reply #3
Nije nego TP nemaju JST tip balance konektora nego svoj TP tip.
Nabavi adapter ili ako si vican u krimpanju kupi JST konektor pa pre-krimpaj.

Razlike mozes vidjeti ovdje
http://www.tjinguytech.com/charging-how-tos/balance-connectors
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: pomoc oko punjenja baterije

Reply #4
hgvala na odgovoru bit ce da je tak... budem nabavio taj adapter vidim da je par dolara na hobbykingu....