Skip to main content

Topic: Uvoz stanice - RITT dozvola (Read 35629 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #75
lajk, lajk...

Najsmješnije od svega je da kad sam svim frendovima kupovao Syma S107 koaksijalce, sa infrared stanicama, svaki, od prvog do zadnjeg su zapeli na carini i tražili su RITT dozvolu.
Svaki put je bilo objašnjavanja kako je to infrared i da uopće nema veze s tim zakonom.
Najbolje je bilo kad mi je žena rekla da ne mogu uvesti taj helić jer da ima 3 kanala, a ne 2. WTF???  :-\
Dvokanalni infrared može pustiti, ali trokanalni, to je već opasna igračka  :D :D :D

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #76
update:
danas stigla još jedna bez Carine  ;D
znači 3 stale / 3 prošle

još su dvije na putu, pa ćemo uskoro vidjeti jel u pitanju sreća ili mala vrijednost (sada je stanica na HK ispod $40+shiping)
kako god, korisnici (većinom početnici) će biti sretni da se domognu nečeg prilično funkcionalnog za male pare ;D



2 Lajt: "Ima nade" ;)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #77
Drzim fige  :-\

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #78
Pozz... Imam mali problemčić , zapela mi turnigy 9x na carini u vž i ne puštaju bez hakoma... jel može tko pomoći i uskočit?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #79
Da, HAKOM  :D
Dozvola se veže na ime, tak da je to banana  :(
Jedino ak nađeš neku štelu da pogura  :)
MAK Zapad

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #80
THX....izgleda da cu ih lijepo poslat u .... pa neka vrate stanicu u HK... a gdje uzet sve podatke o stanici...malko mi je sve to komplicirano 8)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #81
Daj mail pa ću ti forwardat sve kaj sam im ja poslao u HAKOM, to će ti biti dosta za izvadit dozvolu
MAK Zapad


Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #83
dejan-001@hotmail.com
[/quot
THX....izgleda da cu ih lijepo poslat u .... pa neka vrate stanicu u HK... a gdje uzet sve podatke o stanici...malko mi je sve to komplicirano 8)
dejan-001@hotmail.com
a zašto npr nije uvršteno u hakom arhivu ako je vec toliko puta uvažana? ova naša lijepa naša....

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #84
Izvinjavam se unaprijed, ali nabijem na *urac i carinu i HAKOM i ovu vladu, i prošlu vladu i pretprošlu vladu i državu koja naplaćuje 80 kn carine na 200 kn vrijedan paket itd.  ::)
Stvarno smo šaka jada i ovce

BTW poslao sam ti mail s dokumentima potrebnim za dozvolu
MAK Zapad

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #85
Jel ima tko da se vidi kako taj certifikat za turnigy izgleda?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #86
Izvinjavam se unaprijed, ali nabijem na *urac i carinu i HAKOM i ovu vladu, i prošlu vladu i pretprošlu vladu i državu koja naplaćuje 80 kn carine na 200 kn vrijedan paket itd.  ::)
Stvarno smo šaka jada i ovce

BTW poslao sam ti mail s dokumentima potrebnim za dozvolu
na sta 80KN carine? pa prema pravilniku robu vrijednosti 200KN ne mogu ni cariniti ni naplatit PDV, imas na http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx tocno detaljno opisano, sve sta je do 300KN vrijednosti odj***ti ih, treba zvati nekoga iz uprave za to carinsko podrucje i zaliti se pa da vidis kako ce pustati

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #87
Krivo si procitao...

Do 300 Kn ide bez carine ako PRIVATNA osoba BESPLATNO salje privatnoj.
Njemu je stanicu poslao ducan.

Ne carini se roba do vrijednosti 160 Kn

Ubuduce citajte sa razumjevanjem.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #88
Izvinjavam se unaprijed, ali nabijem na *urac i carinu i HAKOM i ovu vladu, i prošlu vladu i pretprošlu vladu i državu koja naplaćuje 80 kn carine na 200 kn vrijedan paket itd.  ::)
Stvarno smo šaka jada i ovce

BTW poslao sam ti mail s dokumentima potrebnim za dozvolu
na sta 80KN carine? pa prema pravilniku robu vrijednosti 200KN ne mogu ni cariniti ni naplatit PDV, imas na http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx tocno detaljno opisano, sve sta je do 300KN vrijednosti odj***ti ih, treba zvati nekoga iz uprave za to carinsko podrucje i zaliti se pa da vidis kako ce pustati

Wespen objasnio, do 160 kn ne carine, BTW nije se radilo o stanici već o nekim sitnicama s HobbyKinga....
MAK Zapad

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #89
Ima li tko Tutnigy 9x dozvolu za uvoz da se vidi kako to izgleda...sad po svemu kad izracunas dođe te oko 600 kn... potpuna ludost ova naša država... rekoh cariniku nije problem platit cu i pdv i carinu sto treba samo mi pusti paket ovaj jede go...a  i ne zeli cuti...rekoh uvažana je vec tako da ima certifikat a on meni onda ga skini s neta ako ima...koma...poludjet cu...... >:( >:( >:( >:( >:(