Skip to main content

Topic: FPV preko Smartfona (Read 3565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #1
pozdrav,


imam to doma, možeš dobiti na par dana da sam vidiš kako je ako imaš 5.8g efpeveja letjelicu.
imam i sa VR naočalama tak da nemoraš držati u ruci ili slično


video koji je snimljen sa toga jer podržava snimanje u memoriju telefona,
poslje ugradnje LC filtera je bio dosta bolji video ali to nebum imao uskoro snimljeno ;)


http://www.youtube.com/watch?v=zrW-3-pD2Uk


http://www.youtube.com/watch?v=bmK76oCKcAA

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #2
Pa za te novce mislim da se isplati probati voziti FPV-om.A ako ne, imaš video nadzor od sobe pa nadalje  :) .

 

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #3
sad sam pogledao video,
tako i ja koristim naočale i receiver, da neko drugi gleda dok vozim

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #4
Znači ,preporučaš? :) A za metnut na glavu za početak bi od kartona i kape"šilterice"   pričvrstio smartfon i receiver na improviziranu kapu"šiltericu" sa kartonom,možda još i posprejam karton u crno radi boljeg izgleda :) tako da imam smartfon pred očima  :D .Pozdrav i ako ima netko još iz HR-a da tako nešto kristi neka slobodno napiše ili objavi svoja mišljenja o tome.Hvala. :)

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #5
@denis13:Hvala na ponudi ali dovoljno mi je ovo što postavio par filmića,a i trenutno nemam ni TX i RX  5.8GHz .Ovo je samo informativno da iz saznam od nekog iz Hrvatske kako je zadovoljan tim a ne da gledam komentare na YouTube-u ,a ima ih svakakvih,pa ti vjeruj komentima na toj stranici,jedni pljuju drugi su presretni i  itd........Pozdrav :)

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #6
I ja sam uzeo čini mi se bas ovaj RX, za sada sam ga testirao s Samsung S6 i ne čini se loš, dosta se grije i brzo troši bateriju na mobitelu (napaja se preko moba) pa uzmi i to u obzir. Moguće je pronaći i verzije koje imaju ugrađenu bateriju što ti daje malo više vremena za uživanje.
Možeš ga korisiti i s laptopom ili tabletom samo pokreneš aplikaciju za webcam jer ga windows vidi kao obični usb webcam. Uvjet za korištenje s mobitelom je da imaš mobitel koji podržava OTG, obično ti je na stranicama prodavača navedena lista mobitela na kojima uređaj radi.
Još uvijek to nije neka kvalitetna snimka, pa ako očekuješ nekakve kvalitetne filmiće, zaboravi na ovu kombinaciju.

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #7
Ovo nije za letenje posto ima dosta veliku latenciju ako se ne varam. Dakle za publiku ili snimit ok ali za letit i nije bas - rađe uzmi bilo kakav ekrančić i receiver i vozi!

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #8
Ovo nije za letenje posto ima dosta veliku latenciju ako se ne varam. Dakle za publiku ili snimit ok ali za letit i nije bas - rađe uzmi bilo kakav ekrančić i receiver i vozi!
Za mene sasvim dovoljno jer ga mislim voziti ne dalje od 20-25 metara od sebe tako da mi netraba kako vi vozite  vaše profi akrobatske vožnje  :)

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #9
Ajde sad lijepo na Google pa vidi što je latencija.


Vozio ga 2 ili 222 metra od sebe, ne valja. Nemoj opet pametovati i gurati svoju priču ako ti lijepo savjetujemo da NE.

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #10
Ja to imam za djecu da gledaju dok letim,
Slika kasni i rezolucija je lošija.
Nemožeš letit race ali lagano ide,
Cijena je mala, čak je i dobro za te novce,
Osim ako ugrabiš cijele naočale na kakvoj akciji za 40$

Odg: FPV preko Smartfona

Reply #11
Slažem se da ovo nije rješenje za FPV letenje. Ako ga gleda isključivo kad FPV, nek zaboravi.


Kašnjenje video signala i nije problem ako letiš na praznoj livadi, ali ako su okolo ljudi, ja se ne bi usudio. Iz lošeg iskustva (sad nosim 4-5 ožiljaka na ruci od propelera) ne upravljam više ničim što ne gledam svojim očima. Na teži način sam naučio kako je kad se nađeš na putu propelerima u punoj brzini i koliko je korisna zaštita za propelere ;)
Ovakve uređaje imam i koristim samo za prenos video signala ako želim jednostavan snimak leta, bez nošenja viška opreme koju inaće ne bi nosio sa sobom ;)



Odg: FPV preko Smartfona

Reply #12
Imam i ja. Zgodno je za druge gledatelje, ali nije za pilota. Latencija je mala - ali postoji, a  ima i dropouta i zna telefon zeznuti ako je malo slabiji pa "zastekati" koji frame, a to nije dobro za FPV (smrzavanje slike na mozda 1/4 sekune ili cak i po pola sekunde nekad i sl.  sto je nedopsutivo ako vozite brzo - metri su u pitanju). U svakom slucaju, za ekstra gledatelje skroz OK.

Ako netko zeli nabaviti, mora biti svjestan da mu mozda nece raditi na telefonu ili tabletu koji ima cak i kad ima OTG i UVC podrzan i kad mu testna aplikacija javi da je OK - jer kod mene na sinovom Huawei Honor 6 ne radi, a test je pokazao da je OK (i specifikacija kaze da podrzava OTG UVC). Na kcerkinom Samsungu radi...