Skip to main content

Topic: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK? (Read 24295 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #75
ja bi moga  prodao, prelazim na manje letjelice!
asp 91 fs potrošio možda 2 litre goriva, star oko 6mj za 850 kuna!
pa ako neko želi..

E da si ga bar prodavao prije 2 tjedna!!! :-\
Odlična cijena,mene je moj ispao cca 1100 kn sa shippingom i carinskim davanjima.

Evo ga na stalku za razrađivanje!Sutra probno paljenje.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #76
ja bi moga  prodao, prelazim na manje letjelice!
asp 91 fs potrošio možda 2 litre goriva, star oko 6mj za 850 kuna!
pa ako neko želi..

E da si ga bar prodavao prije 2 tjedna!!! :-\
Odlična cijena,mene je moj ispao cca 1100 kn sa shippingom i carinskim davanjima.

Evo ga na stalku za razrađivanje!Sutra probno paljenje.

Lijepo sve izgleda na prvi pogled,
osim, Sarafi kojima je pricvrscen na Dasku ?
Stege ove vrste, pod vibracijama popuste osim ako su "BESSEY"
nije rijetkost da Motor sa Daskom poleti i upravo ovdje negdje ima jedan Video koji to pokazuje,
Mnogo Srece i radosti,
Pozz,Iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #77
ja bi moga  prodao, prelazim na manje letjelice!
asp 91 fs potrošio možda 2 litre goriva, star oko 6mj za 850 kuna!
pa ako neko želi..

E da si ga bar prodavao prije 2 tjedna!!! :-\
Odlična cijena,mene je moj ispao cca 1100 kn sa shippingom i carinskim davanjima.

Evo ga na stalku za razrađivanje!Sutra probno paljenje.

Lijepo sve izgleda na prvi pogled,
osim, Sarafi kojima je pricvrscen na Dasku ?
Stege ove vrste, pod vibracijama popuste osim ako su "BESSEY"
nije rijetkost da Motor sa Daskom poleti i upravo ovdje negdje ima jedan Video koji to pokazuje,
Mnogo Srece i radosti,
Pozz,Iv

Pozdrav!

Šarafi su M4,odozdo Locktite-ni pa ne bi trebalo biti problema,a ovo je samo složeno za slikanje.
Bit će tu osim stega i dva vijka u stol kada ga sutra krenem kurblati,bez brige!
Elisa je poveća,ali stol je dovoljno težak pa valjda nebu odletio. ;)

Javim sutra impresije!

LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #78
ja bi moga  prodao, prelazim na manje letjelice!
asp 91 fs potrošio možda 2 litre goriva, star oko 6mj za 850 kuna!
pa ako neko želi..

E da si ga bar prodavao prije 2 tjedna!!! :-\
Odlična cijena,mene je moj ispao cca 1100 kn sa shippingom i carinskim davanjima.

Evo ga na stalku za razrađivanje!Sutra probno paljenje.

Lijepo sve izgleda na prvi pogled,
osim, Sarafi kojima je pricvrscen na Dasku ?
Stege ove vrste, pod vibracijama popuste osim ako su "BESSEY"
nije rijetkost da Motor sa Daskom poleti i upravo ovdje negdje ima jedan Video koji to pokazuje,
Mnogo Srece i radosti,
Pozz,Iv

Pozdrav!

Šarafi su M4,odozdo Locktite-ni pa ne bi trebalo biti problema,a ovo je samo složeno za slikanje.
Bit će tu osim stega i dva vijka u stol kada ga sutra krenem kurblati,bez brige!
Elisa je poveća,ali stol je dovoljno težak pa valjda nebu odletio. ;)

Javim sutra impresije!

LP!
zašrafi ti i krila ,pa i ak poleti nek leti kak spada ;)

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #79
dobro je, neće to nikamo!
i oprezno sa propelom, ja palim sa komadom crijeva za zaljevanje vrta!
nekad sam ih sve palio samo sa zidarskom rukavicom na ruci sve dok moj asp 91 nije počao vračat kontra udarce!
a to je bilo prilično bolno i nezgodno.. :'(

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #80

E da si ga bar prodavao prije 2 tjedna!!! :-\
Odlična cijena,mene je moj ispao cca 1100 kn sa shippingom i carinskim davanjima.

Evo ga na stalku za razrađivanje!Sutra probno paljenje.
[/quote]


puno sreće u razrađivanju!   ;)
 
btw, na mome su dizne bile puunnooo više otvorene nego su trebale!
pa mi je bio malo čudan način na koji radi i koliko goriva troši!

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #81
Danas pala razrada makine.
Potrošena 3 rezervoara od 350 ccm,bogata smjesa,gas sve jači i jači sa zatvaranjem igle za 1/4 kruga,periodi po 10 pa 5 min rada i 10 min pauza (cca).
Zadimio sam valjda cijelu Brezovicu,potamanio sve komarce!!! ;D

Skužio sam da trebam još podesiti ler diznu jer se ugasi na malom gasu,ali to sutra kad dobro podesim ful gas nakon još jednog tankiranja.

Inače radi lijepo mirno,koji ga je gušt gledati!!!
Još kad dođe avionček...

 :P
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #82
ako nemas iskustva sa 4t oprez sa gornjom iglom jer ako je presiromasna prop se hoce otegnuti od povratne detonacije.
 
 najbolje ti ga je stelati 200 okretaja manje od maksimalnih okretaja ako imas tahometar,  ako nemas onda ces morati po sluhu, a to je malo zeznuto jer je zvuk dubok i ne kuzi se promjena.

sto je ler dizna? ako mislis na doljnju iglu sa njom oprezno. mozda jednostavno imas premalo okretaja za ler jer ako motor iz lera odmah ubrzava u puni gas bez oklijevanja sa bacanjem dima na auspuh igla je dobro postelana iako su tvornicke postavke doljnje igle uvijek malo bogatije...

ako je prebogata cut ces osjetan pad okretaja nakon paljenja kada u leru skines grijac sa svjecice.


 
 
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #83
Hvala puno,sve jasno.
Ovo je prvi "firtakt" u škvadri pa primam sve savjete sa zadovoljstvom.

Nemam taho...hm,ima toga na iphone-u? ;D

Tnx!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #84
Pitanje:koliko rpm-a bi bilo dobro za ler?Možda malo bedasto pitanje,ali da čujem preporuke.

Motorček se fino uhodao,super prima gas i može raditi na fakat niskim okretajima i nisam dirao "donju" iglu.
Sad se čeka model pa u zrak. ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #85
Pitanje:koliko rpm-a bi bilo dobro za ler?Možda malo bedasto pitanje,ali da čujem preporuke.

Motorček se fino uhodao,super prima gas i može raditi na fakat niskim okretajima i nisam dirao "donju" iglu.
Sad se čeka model pa u zrak. ;D
nije uopče bedasto pitanje,rpm po meni mora biti toliko mali da kad gurneš prst medju elisu,na prstu nastane samo jedan manji rez.i jos jedno pitanje za vas, koji materijal koristis za nosac motora,cini mi se jako kvalitetan,i zakaj nisi dosao na caffe.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #86
 ;D ;D ;D

Ti to mene zaj...???
Ak je tebe onaj Supertigre opizdio po prstu,mene ovaj baš i ne mora ;)

Je,je,nosač je od čiste bukve,jedno 10 god. stare,ak ne i više!

Imal sam montaže i isporuke onih gelendera pa sam morao rano u radionu.
Bumo u ponedeljak kafenisali?!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #87
okretaje u leru odredis tak da motor ne krepa kad je u leru sto znaci da ga dobro zagrijes, drzis ga malo na gasu, pustis gas do kraja, pa ga malo pustis u leru da radi, dodajes gas u da radi u svim rezimima i motor ne smije krepati kada spustis gas.
nije isto za svaki motor iz iste serije i nije isto cak niti sa razlicitim propovima na istom motoru. veci prop funkcionira kao veci zamasnjak pa ce motor moci imati nize okretaje u leru. suprotno je sa manjim propom...

ja imam pravilo, a to je da kad poletim na trimeru dignem ler gas malo jer tih par okretaja vise u leru ne znaci nista kad letim, a daje mi vecu sigurnost od krepavanja, a kada slijecem strimam ler nazad kako bi imao sto manju brzinu slijetanja. ako motor i krepa kojim slucajem nema veze jer sam ionako na slijetanju pa mi motor niti ne treba.

struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #88
okretaje u leru odredis tak da motor ne krepa kad je u leru sto znaci da ga dobro zagrijes, drzis ga malo na gasu, pustis gas do kraja, pa ga malo pustis u leru da radi, dodajes gas u da radi u svim rezimima i motor ne smije krepati kada spustis gas.
nije isto za svaki motor iz iste serije i nije isto cak niti sa razlicitim propovima na istom motoru. veci prop funkcionira kao veci zamasnjak pa ce motor moci imati nize okretaje u leru. suprotno je sa manjim propom...

ja imam pravilo, a to je da kad poletim na trimeru dignem ler gas malo jer tih par okretaja vise u leru ne znaci nista kad letim, a daje mi vecu sigurnost od krepavanja, a kada slijecem strimam ler nazad kako bi imao sto manju brzinu slijetanja. ako motor i krepa kojim slucajem nema veze jer sam ionako na slijetanju pa mi motor niti ne treba.

Je,tnx!

U principu isto tako namještam dvotaktaše,ali reko,ajde da ipak pitam znalce!
Hvala još jednom! ;)

Dražen
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #89
Sve super krasny, ali svako paljenje motora (ili nešto tome slično) na flyfreaku zahtjeva 48 minuta videa, popratnih fotki, objašnjenja itd.
Vidi se da nisi pravi yubito pilot (a bome nisam ni ja :( )

Nego (sad sam krajnje ozbiljan) - nije potrebno motore razrađivati na stolu (osim ak to radiš čisto iz gušta), nego lagano u zraku. Na stolu ga ne smiješ previše vrtit jer se u zraku ipak bolje hladi, a ako ga "razrađuješ" na leru samo trošiš gorivo jer se motor razrađuje pod okretajima. Čak ga smiješ odvrtit na sekundu na full gas. Bitno je da ne radi konstantno na istim okretajima, pogotovo ne na okretajima koji su u području maksimalnog okretnog momenta i još bitnije je da je smjesa dosta bogata.
Sorry ak pametujem, nije mi namjera, ali možda bude nekome korisno
MAK Zapad