Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114532 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #120
Ma koju crnu šumu, letio sam na domovinskom, sve čisto, samo jedno drvo i moj (novi) auto, maknem se od jednog i drugog jedno par minuta hoda i bingo ;D . Pogodio sam ga... Drvo, sva sreća :)
Vraćam se u školu, čim stignem....
Jedino ovog bijelog razbijam, ostali čekaju profesora za ocjenu...
Ak je bilo samo jedno drvo u krugu od par stotina metara pa to je skroz normalno da ga pogodiš.
Kad nemaš kaj drugo za pogoditi  :D
Nisi jedini, negdje su bile slike takvih slučajeva pa je drvo znalo nahebati od motorke ili sjekire. Nezna se još jel to odmazda ili se model nije dao skinuti  ;D
U školi se ne pojavljivaj bez žuje limun  :)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #121
Eto, osječani su mi bacili rukavicu pa nisam mogao izdržati. Napravio sam ravno krilo, pa baš da vidimo kako će letjeti. Ne samo to, nego se i na izvornoj stranici modela već počelo naveliko pričati o tome, a i sam autor Blue FFF je znatiželjan 8)
Krilo je rađeno u komadu, sastoji se od svega 5 dijelova i bilo je jednostavno za izradu. Ispalo je tak-tak, ali ovo je i ionako više za probu, nego za šminkanje. U odnosu na 2inčni dihedral, ovo je produženo za 5 cm i raspon je sad 109 cm.
Za razliku od 5mm Arbitona rebrastog s jedne strane, s kojim sam do sada radio, ovaj put sam koristio ravni s obje strane i debljine 6 mm ...
Težina krila neobojenog i bez ojačanja za prihvat gumica (malo stakla i epoxy)  92 gr.  ;D

http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/DSC00724-1.jpg[/img]]

http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/DSC00725-1.jpg[/img]]
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #122
.... :)....super...sad nam jos javi kako je prosao let...pazi da nebude vjetra...da se nebi razocaro... 8)..
PS...e da ja sad pravim .P-40 Blu-Tiger..i isto cu pravit s ravnim krilima...jrdnostavan za pravit ko i ovaj ...BB
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #123
Ajde i mene zanimaju utisci s ravnim krilom, kad je kod mene s 2 stupnja bilo katastrofa za letit
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #124
Svida mi se ... totalnooo ....

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #125
CUB letači - koje setupe koristite (baterije) i kolika su vam vremena leta?  ???

LP

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #126
Migovik i ja koristimo 1300 kv motore s RCTimera, 30A reglere, 8x4 ili 8x6 propelere i baterije 1500- 1800 mAh 3S.
Vremena leta, paaa, ovisi koliko se igram i držim pod gasom, uglavnom oko 30 minuta pa naviše.
 :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #127
uglavnom oko 30 minuta pa naviše.
 :)
Svaka čast ! Ja letim s batkom 1000 3s i spuštam model nakon desetak minuta. Ako prije toga ne pogodim drvo :D Moglo bi još, ali za svaki slučaj. Uvijek mi je sve mrtvo hladno pri sletanju, tako da bi se dalo izvaditi i više masti iz ovoga, ali ja sam štreber 8)
Moj je setup u nekim modelima gotovo identičan originalu, a u prvom kojeg sam radio motor je KDA 20-28 M.
Dakle CF 2822 1200 kv, regleri 18- 20 A, prop. 9 x 3.8 SF....servači HXT 900 ili slični...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #128
Migovik i ja koristimo 1300 kv motore s RCTimera

Da li su ti 1300 KV oni ljubičasti? http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=120&productname= Kakva je njihova kvaliteta? Ja sam kupio http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=109&productname= i pokidale se dvije od one tri žice kaj idu u motor. Jako su nježno i labavo spojene sa statorom. Nalemio sam nazad nisam još isprobo dal radi, al više ne bum kupio taj motor.




LP

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #129
hm....moram pohvaliti cub.....vidio sam prije mjesec dana shemu ovdje i u tajnosti ;D ;D napravio jedan.....strava leti.....ali ...monoblok sam ubacio od stiropora 5 cm...pa sam ga stanjio.....a sve drugo kao i krila napravio sam od....to je neka vrsta izolacije za laminate....bijela 3mm tanka ali jako žilava....presavineš ga i do 120 stupnjeva a on ne puca......ali ga ne smiješ vratiti...pukne odmah....leti fantastićno ali sam ja kao full početnik imao par greškica pa sam naručio već 8 elisa......i jednom sam cijeli nos skidao napravio novi zaljepio nazad i leti kao beba....
ove stvari su zakon... ;D ;D ;D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #130
He he i ja sam "U tajnosti" napravio  8)  , zapravo radim i još jedan.   ;D :D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #131
...o pa dosta ih se odlucilo pravit ( u tajnosti ;) ) ovaj model...stavljajte slike i pisite o svoim iskustvima o tom modelu... 8)
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #132
Bok,
Divim se svim Piperima koje ste napravili.
I ja radim Pipera ali nije još skroz gotov (da nebi bilo da sam ga napravio u tajnosti  :) )
Imam i par pitanja. 
Dali je boja samo radi izgleda ili i štiti Pipera?
Može li na probni let neobojan?
Gdje je baterija (pretpostavljam s donje strane (ako je s čim je pričvrščena ))
Mogu li ju staviti gore zajedno sa reglerom?






Nadam se da nisam naporan s početničkim pitanjima.

                                                          Hvala

                                                                        Josip

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #133
Bok,
Divim se svim Piperima koje ste napravili.
I ja radim Pipera ali nije još skroz gotov (da nebi bilo da sam ga napravio u tajnosti  :) )
Imam i par pitanja. 
Dali je boja samo radi izgleda ili i štiti Pipera?
Može li na probni let neobojan?
Gdje je baterija (pretpostavljam s donje strane (ako je s čim je pričvrščena ))
Mogu li ju staviti gore zajedno sa reglerom?


...evo da ti odgovorim..a mozda ce neko jos nadodat...na probni let mozes i bez bojanja..boja i nije tolko bitna...sve je to stvar ukusa...meni baterija stoji ispod...i drzi je cicak...tu mi se pokazala kao najbolje i radi tezista.. 8)






Nadam se da nisam naporan s početničkim pitanjima.

                                                          Hvala

                                                                        Josip
Turnigy 9X