Skip to main content

Topic: dali je moguce?? (Read 2815 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dali je moguce??

EH ovako nepravim nove tem vise sa panikom sad je sve krenulo mi kak treba...sad me interecuje dali je ova zamisao moguca da nebih bezveze puno elektro dusa ubio...
Imam pristup jako jako jako puno"Fenova-ventilatora od kompjutera...razmih velicina oblika kuteva...i imam pristup jako puno obicnih susila za kosu..
pa me interesuje dali je moguce iskoristiti te propelere od kompa il susila za Ducted fan ili edef ili ekektro turbine..kakako god hocete nazovite ih ???
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: dali je moguce??

Reply #1
EH ovako nepravim nove tem vise sa panikom sad je sve krenulo mi kak treba...sad me interecuje dali je ova zamisao moguca da nebih bezveze puno elektro dusa ubio...
Imam pristup jako jako jako puno"Fenova-ventilatora od kompjutera...razmih velicina oblika kuteva...i imam pristup jako puno obicnih susila za kosu..
pa me interesuje dali je moguce iskoristiti te propelere od kompa il susila za Ducted fan ili edef ili ekektro turbine..kakako god hocete nazovite ih ???

Vuce,ne vjerujem ovi tvoji se daleko sporije okrecu-vrte i veci broj obrtaja ne bi izdrzali !
         poz

Odg: dali je moguce??

Reply #2
ma daj Ivane kako ne moze, moze ali mora biti onaj fen Iskrin iz kraja 84" godine, znas onaj narandzasto-bijeli kaj ima 2m one pletene zice iz EuroCable group

Odg: dali je moguce??

Reply #3
Ma ne znam kako se isplati vise s tim igrat po ovoj jeftinoci iz HK 8)

Odg: dali je moguce??

Reply #4
Quote
ma daj Ivane kako ne moze, moze ali mora biti onaj fen Iskrin iz kraja  84" godine, znas onaj narandzasto-bijeli kaj ima 2m one pletene zice iz  EuroCable group...hehe kolega nebih znao koji su to...

3x3rt ...ma znam ja za "Sv.Hk" ali stari mi ej otisao poslom u daleku Saudi Arabi pa stoga nemognem narucivati jos par mjeseci iz hr..pa sad trazim utjehu u onom sto imam ali stvarno toliko zeljno zelim to da bih i djelove svoje za komp rasturio da to napravim...
stoga molim vas dali ej to moguce za izvesti??
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: dali je moguce??

Reply #5
Vuk-t, ventilatori za comp se vrte vrlo lagano da što manje stvaraju buke. Ako ti to nešto znači, mogu ti izmjeriti koliko imaju rpm, no sve preko 2000-3000 nije za očekivati. EDF-ovi se vrte na deset puta većoj, pa sada zamisli koliko to može izdržati i što bi se dogodilo da se odlomi samo jedan krak!
Damir

Odg: dali je moguce??

Reply #6
Sram me priznati da su i mene pucale takve ideje i još me pucaju.
 
EDF da bi stvorio potisak, bar ovi malog promjera, vrte se na 50000 i više okretaja tak da stvarno treba imati muda upustiti se u tak nešto kao što je gradnja turbine.
 
Toni i H&S su tu valjda najmjerodavniji, tak je Toni mene savjetovao da nije to pametno imati kraj ruku i u pravu je, ne treba izazivati sreću.
 
Ima nešto što se zove murphyev zakon a prema tom zakonu bolje kupi gotovo rješenje pogotovo kad to nije skupo.

Odg: dali je moguce??

Reply #7
a ja sam toliko sad zaludjen da sam uzeo 3 razlicita fena od kompa jer dosta ih imam i sutra krecem sad proizvodnjom stvarno me interesuje hoceli uspjeti...a i medjuvremenu nasoa sma nacrt za turbinu pa sam napravio i to pa sutra cu testirati
i daska ce letjeti ako stavimo motor